Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Nasıl Bir Vali GİDİYOR ,Nasıl Bir Vali GELİYOR..

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün İmzaladığı

mansett

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün İmzaladığı 14 Kişilik Valiler Kararnamesi Resmi Gazete’de Yayımlandı Ardından İçişleri Bakanlığına Ait Atama Kararı Çıktı.

Karabük Valisi İzzettin Küçük ŞANLI URFA Valisi olurken, Merkezden Orhan ALİMOĞLU  KARABÜK’E atandı.

Sayın Küçük; Karabük’te ki hizmet süresince Basınla, Vatandaşla , kamu görevlileri ve iş adamları ile bugüne kadar çok seviyeli, ilişkiler içinde kalırken bir yandan devletin otoritesi ve sevgisini diğer yandan sosyal ilişkiler ile güvenini kazandırdı. Beyefendiliği , olaylara reel bakışı, olumlu yaklaşımları ile hep kamuoyunun taktirini kazandı.

Sayın Valimizin şansızlığı da yatırımlarda ki müteahhitlerden oldu. Gerçi Ankara’dan iş verilen müteahhitlere ne kadar baskı kurulacaktı buradan ayrı bir konu ancak Vali İzzettin Küçük tüm iyi niyetine ve çalışkanlığına rağmen yatırımlarda ki süreç kendisini üzdü. Yine de  “Kızılcık şurubu içtik” dedi hep…

Kendisini tanıdığımız süreçte çok rahat diyebiliyoruz ki, Şanlı Urfa  çok şanslı.. Peygamberler şehri olduğunu biliyorduk şimdi bu şans 2 ye katlandı diyebiliyoruz.  Artık onların Vali İzzetin KÜÇÜK gibi bir yöneticileri var.

Karabük’ün ise yeni bir Valisi ; Çözüm sürecinden Hakkari Valisi iken görevden alınarak merkeze çekilen Orhan ALİMOĞLU ‘su var arık.

İlk duyumumuz  ; “Okumak onun için olmazsa olmazdır” oldu.

Vali ALİMOĞLU için “Her gittiği yere aydınlık getirir , Kütüphaneler kurar, Halkı okumaya teşvik eder, “ diyorlar..

Sakarya’da ki gazeteci dostlarımız “ burada Vali Yardımcısıyken İstanbul Valisi olur dediğimiz ALİMOĞLU Hakkari’ye gittiğinde orayı kent yapar demiştik ama Akillerin raporu onun merkeze çekilmesine neden olmuştu şimdi Karabük’e atandığını öğrendik şanslısınız” dediler.

2012 Nisan ayında Hakkari Valiliğine atanan Vali Alimoğlu’nun bu görev sonrası gözünün eski görev yaptığı Sakarya’da olduğu hayli dillendirilmişti. 18-19 Nisan’da Hakkari’de Sivil toplum kuruluşları ile görüşen Akil İnsanlar hükümete seslenerek “Alimoğlu’nu görevden alın” demişti. Ardından Hakkari Valiliğinde resmen göreve başladığı 7 Haziran 2012 tarihinden 1 yıl 2 ay sonra yayınlanan kararnameyle bu kez Merkez Valiliğine çekilmişti.

Tabi burası KARABÜK. Cumhuriyet kenti Karabük. Emek Kenti Karabük, Çelik sektörünün yön verildiği Kent, Şimdilerde Üniversite kenti olmaya çalışan Şehir.

Okumayı seven,eğitim seviyesi yüksek olan Kentte şimdi Okutmayı , Kültürü,Sanatı seven bir Vali atandı.

Sonuç olarak, Urfa’da Şanslı, Karabük’te Şanslı…

Kaybeden yok..Kazanan Urfa, Karabük…

Kazanan TÜRKİYE..