Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

NE OLDU..! HANİ YERİ DEĞİŞECEKTİ?

UZUN ZAMANDIR KARABÜK GÜNDEMİNİ

UZUN ZAMANDIR KARABÜK GÜNDEMİNİ MEŞGUL EDEN KONTROL KANTARININ YERİ , ESKİPAZAR-İSMETPAŞA ARASINA TAŞINARAK ÇÖZÜLECEKTİ.ANCAK YAKLAŞIK 4-5 AYDIR TIK SES YOK ?

 

 YERİ DEĞİŞECEKTİ NE OLDU ?

IMG_8092

 

Karabük ilinde faaliyet gösteren onlarca kamyoncu esnafı artık isyan etme noktasına geldi.

Uzun yıllardır fazla tonajlı çalışan ve fazla tonajlı yük atmanın tüm cezaları ile risklerine karşı bu şekilde çalışan kamyoncular ve TIR’cılar tonaj tahdidine uymak istiyor.

Karayollarına TIR’ların 27 Ton, Kamyonların ise 15-22 ton arası yükle çıkması gerekirken, nakliyecilerin kendi arasındaki rekabet ve demir komisyoncuları ile haddelerin bu rekabetten yararlanması nedeniyle, TIR’ların 60 Tona kadar yük alarak nakliye yapması bu esnafı isyan etme durumuna getirdi.

Konu hakkında yaşanan sıkıntılar sonrası Karabük’te, faaliyet gösteren kamyon ve TIR esnafı, kamyoncular garajında eylem yaparak yıllardır yüksek tonajlı yük taşımaktan bıktıklarını söylemişlerdi.

Ardından; D1 belgesi istenmesi ve okul servisleri dahil öğrenci servislerininde kontrola dahil edilmesi ile büyüyen sıkıntı gündeme gelmiş konu Valilik ,TSO ve Ulaştırma bakanlığı bölge müdürlüğünce yapılan açıklamalar ile düzelmesi gereği üzerinde çalışmalar yapılacağı şeklinde kamuoyu ile paylaşılmıştı.

.

KANTAR HALEN AYNI NOKTADA

Ancak Eskipazar-İsmetpaşa arasına çekilecek kontrol kantarı aylar geçmesine rağmen aynı yerinde duruyor.Konuya yakın kaynaklar değişmeyecekse açıklansın, değişecekse halen ne bekleniyor diyerek sistemin sıkıntılı bir şekilde devam ettiğini vurgulamaları dikkat çekiyor.

IMG_8095