Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

O İDDİALAR SONRASI MÜFETTİŞ GÖREVLENDİRİLDİĞİ ÖĞRENİLDİ

Gaziantep’ten gelen depremzede ailenin 

Gaziantep’ten gelen depremzede ailenin  iddiaları ile Karabük Anadolu İmam Hatip Orta okul bölümünde eğitim gören çocuğunun arkadaşları ile yaşadığı handikap sonrası olaylar adli makamlara taşındığı belirtilmişti.

Anne Elif Ç, Karabük Gündem Gazetemiz Whatsapp hattından yaptığı açıklamalarda, çocuğunun  rencide edildiğini yetmediğini okuldan uzaklaştırıldığını iddialarını anlatan video ile hakkını aramaya çalışırken okul Müdürünün ve öğretmenin yaşanan olayda taraf tuttuğunu, haksız uygulama olduğunu ve bu gerekçeler ile kendisinin adli makamlara da başvuru yaparak şikayetçi olduğunu ifade etmesi sonrası okul idaresinin de şikayetçi olduğu ve adli makamlara durumu anlattıkları öğrenildi.

Okul idaresinin yaptığı savunmada anılan çocuğun akran zorbalığı yaşamadığı aksine kendisinin uyum sağlamadığını, bu anlamda okul velililerinin de şikayetçi oldukları yönünde duyumlar alınırken olayın abartılmasının anne E.Ç’nin tig-tog vb sosyal medya ağları üzerinden, sürekli şikayetler yapmasını ve depremzede oluşunun mağduriyetini kullanmaya çalışması sonrası, yaşandığı iddialarına yer verildi.

Haberimiz sonrası, sınıfta bazı velilelerin de okul idaresine anne E.Çnin sık sık gittiğini ve rahatsızlık verdiği konusunda şikayetleri olduğu iddiaları yer aldı.

Öte yandan, Karabük Milli Eğitim Müdürlüğü iddiaların daha önceden gerçekleşmesi nedeni ile ailenin şikayetleri üzerine Müfettiş görevlendirildiğini, Müfettiş raporlarına göre de haklı haksız tespiti ile gerekli işlemlerin yapılacağını belirtmesi dikkatleri çekti..

Konunun Valilik düzeyinde de mercek altında olduğu kaydedilirken adli makamlara intikal eden olaylar hakkında açıklama yapılmasının doğru olmayacağı ancak Müfettişlik raporlarının kamuoyu ile paylaşılacağı öğrenildi.

İlgili haberin linki