Öğretmenler Günü için Protokol mesajları

Son Güncelleme : 23 Kasım 2021 - 18:31

Vali Fuat Gürel’in Öğretmenler Günü Mesajı

 “Topluma sevgi ve saygıyı aşılayan, fedakarlığın simgesi tüm öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun.
Büyük ve güçlü Türkiye’mizin kara tahtadan etkileşimli tahtalara geçişinin mimarlarını yetiştiren sanatkârların adıdır Öğretmen. Hayal kurmayı ve hayallere ulaşmanın rehberidir Öğretmen. Güzelliklere, iyiliklere açılan kapının ilham kaynağı, ektiği tohumun yeşermesine ve büyümesine günbegün tanıklık eden, çocuklarımıza kendini gerçekleştirmeyi öğreten, yol göstericidir. Gözlerinin pırıltısında geleceğimizi gördüğümüz can yoldaşı, yol arkadaşı. Kimi zaman anne, baba ve bazen de hayallerimizin kahramanı oluverir Öğretmen.
Cumhuriyetimizin banisi Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ülkemizi gerçek hedefe, gerçek mutluluğa kavuşturmak için iki orduya ihtiyaç vardır. Biri Vatanımızı kurtaran asker ordusu, diğeri Ulusumuzun geleceğini yoğuran irfan ordusu” veciz sözlerine mazhar olmuş idealleri gerçeğe dönüştüren toplum mühendisleri Sevgili Öğretmenler;
Bugün bizler Devletimizin eğitim ve öğretime verdiği büyük önem ve değerin enerjisinin oluşturduğu kuvvet ile çocuklarımızın, gençlerimizin bilimde, sanatta, sporda, kültür ve teknolojide dünyanın her yerinde bağımsızlık ve hürriyetimizin nişanesi ay yıldızlı bayrağımızı dalgalandırıyor olmalarının onur ve gururunu hep birlikte yaşıyoruz. Milletimizin alî hedeflerini gerçeğe dönüştürme uğrunda sizleri de, bizleri de yetiştirenlerin katettiği bu büyük yol geleceğimizin de rehberi ve teminatı olacaktır.
Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik ünvanının verilişinin yıl dönümünde Karabük eğitim ailemiz nezdinde tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü en kalbi duygularımla kutluyor; şehrimizin onur abidelerinden biri olarak yüreğimizde yaşattığımız Aybüke öğretmenimizin şahsında şehit olan ve ebediyete irtihal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmet ve şükranla yâd ediyorum.
24 Kasım Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun.”

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin Öğretmenler Günü Mesajı

“Hepimizi yetiştiren, bizleri bugünlere ve bu makamlara getiren kıymetli öğretmenlerimiz. Bizlere bazen bir anne, bazen ise bir baba olan dünyanın en değerli varlıkları; Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve şehit öğretmenlerimiz başta olmak üzere; ülkemizin muasır medeniyetler seviyesine çıkması ülküsü doğrultusunda yılmadan usanmadan çalışan ve aramızdan ayrılan kıymetli öğretmenlerimizi rahmet, minnet ve şükranla yad ediyor, aramızda olanlara ise sağlıklı uzun ömürler diliyorum.”

Rektör Polat’tan 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Rektörü Prof. Dr. Refik Polat mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Ülkemizin her köşesinde; çocuklarımızı ve gençlerimizi geleceğe hazırlayan, dünyanın en kutsal ve saygın mesleği olan öğretmenlik değeri ölçülemeyecek onurlu bir görevdir. Geleceğe yön verecek nesillerin yetişmesinde canla başla çalışan, her zaman minnetle anılan saygıdeğer öğretmenlerimiz ülkemizin yarınlarının mimarı konumundadır.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve görevi başında şehit olmuş öğretmenlerimizi saygı ve rahmetle anıyor, öğretmenlik mesleğine gönül vermiş bütün öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü kutluyorum”

Başkan Köse’nin Öğretmenler Günü Mesajı

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeni ile bir masaj yayımladı. Öğretmenliğin insanlık tarihinin en anlamlı ve ölümsüz mesleği olduğuna dikkat çeken Başkan Köse, “Öğretmenlerimiz, ülkemizi gelecekte yeni ufuklara taşıyacak olan çocuklarımızı her türlü bilgi ve beceri ile donatan kutsal bir mesleğin mensuplarıdır.

Toplumun aydınlık geleceğini eğitimle inşa eden, nesillere bilgiyi, ahlâkı, davranış biçimini saygıyla ve sevgiyle, sabırla nakış nakış işleyen en büyük değerlerimiz öğretmenlerimizdir.

Atatürk’ün de dediği gibi yeni nesli, Cumhuriyetin fedakâr öğretmen ve eğitimcilerini, sizler yetiştireceksiniz ve yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır. Hayatımızda başarılı olduğumuz her alanda öğretmenlerimizin emeği vardır.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu kutsal görevi yerine getirirken şehit düşen ve hayatını kaybeden tüm öğretmenlerimizi saygıyla, minnet ve rahmetle anıyor; sevgi, emek ve özveri ile yeni nesillere yol gösteren tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.” dedi.

AK Parti İl Başkanı Av.İsmail Altınöz’den 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı

AK Parti Karabük İl Başkanı Av. İsmail Altınöz, yayımladığı Öğretmenler Günü mesajında, “24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle, istikbalimizin mimarı, fedakarlığın ve sevginin timsali öğretmenlerimize şahsım, milletim ve ülkem adına en kalbi şükranlarımı sunuyorum.” ifadelerine yer verdi.

Başta görevi başında şehit olmuş eğitimciler olmak üzere, ahirete irtihal eden tüm öğretmenlere Allah’tan rahmet ve mağfiret dileyen Altınöz, şunları kaydetti:

“Emekli öğretmenlerimize de sağlıklı, hayırlı ve uzun ömürler niyaz ediyorum. Öğretmenlik mesleği sadece eğitim öğretim sürecinde edinilen bilgileri sınıfta öğrencilere aktarmak değil, bilgi yanında tecrübe ve irfanla çocuklarımızı, gençlerimizi geleceğe hazırlama mesleğidir.”

Altınöz, öğrencilerine rol model olan öğretmenlerin öğrencilerinin kişiliğini, hayata ve insana bakış açısını da şekillendirdiğini vurgulayarak mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Çocuklarımızın ve gençlerimizin dinamik, açık fikirli, üretken, aynı zamanda da sorumlu fertler olarak yetiştirilmesinde eğitimcilerimize büyük sorumluluklar düşmektedir. 2023 hedeflerimize bizleri taşıyacak olan gücümüz, tarihini bilen, medeniyet değerlerini özümsemiş, dinamik, açık fikirli, üretken, bilgi ve sorumluluk sahibi nesillerdir. Öğretmenlerimiz, çocuk ve gençlerimizin geleceğe hazırlanmasında üstlendikleri sorumluluklarla yarınlarımızı inşa etmektedir. Bizler de öğretmenlerimizi her açıdan güçlendirmeye, onlara huzurlu ve güvenli bir çalışma ortamı sağlamaya, özlük haklarında iyileştirmeler yapmaya, huzur ve refah içinde yaşamalarına büyük önem veriyoruz.”

Geleceğin huzurlu, güvenli ve büyük Türkiye’sinin inşasında rol alacak gençler ve çocukların, öğretmenlerin ellerinde şekilleneceğini vurgulayan Altınöz, şu değerlendirmelerde bulundu: 

“Bu memleketi, milleti ve milli iradeyi sahiplenecek gençlerle geleceğimiz her zamankinden daha aydınlık olacaktır. Öğretmenlerimizin de bu büyük sorumluluğun bilincinde olarak, üstün bir vazife şuuruyla sevgiyi temel alarak, ülkemizin yararını gözeterek görevlerini yerine getirmeye devam edeceklerine inanıyorum.

Bu düşüncelerle, Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal’e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde, yurt içinde ve yurt dışında görev yapan tüm öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyor, tüm eğitim camiamızın 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü tebrik ediyorum.”

CHP İL Başkanı Abdullah Çakır’ın Öğretmenler Günü Mesajı

” Bir ulusun çağdaş uygarlık düzeyine ulaşabilmesi için gerekli olan; Laik, demokratik ve bilimsel eğitimin temelini atan, Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere sonsuzluğa uğurladığımız eğitimcilerimiz ile tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü Kutluyorum.”

KENAN YILMAZ, HAK İŞ KONFEDERASYONU KARABÜK İL BAŞKANI OLDU


Hak İş Konfederasyonuna bağlı olan Özçelik İş Sendikası Karabük Şube Başkanı Kenan Yılmaz, Hak İş Karabük İl Başkanlığına atandı.
Hak İş Konfederasyonu Genel Başkanlığı tarafından, Özçelik İş Sendikası Karabük Şube Başkanı Kenan Yılmaz, Hak İş Konfederasyonu Karabük İl Başkanlığına atadı.
Karabük’te Hak İş’e bağlı, Öz Sağlık İş, Öz Orman İş, Öz İplik İş, Öz Büro İş, Oley İş ve Öz Finans İş Sendikaları bağlı.
Hak İş Konfederasyonuna bağlı, Karabük’te 4 Bine yakın üye ile en fazla üye sayısına sahip olan sendika ise Öz Çelik İş Sendikası.
Hak İş İl Başkanlığına atanan Kenan Yılmaz “Konfederasyonumuza bağlı Karabük’teki sendikalarımızın tamamı ile bir bütün olarak Hak İş’i en iyi yerlere getirmek en büyük hedeflerimiz arasında. Kardeş sendikalarımız ile aylık mutat toplantılarımızı yaparak, birlik içinde hareket edeceğiz.” Diye konuştu.

İYİ Parti Safranbolu İlçe Başkanı Bilal ASLAN Öğretmenler Günü Mesajı

Vazifelerini en iyi şekilde icra etmeye çalışan öğretmenlerimizin, Ülkemizin gelişimine paralel birtakım sorunları da bulunmaktadır. Ancak, öğretmenlerimizin ifa ettikleri kutsal ve zor görevin karşılığı olarak, toplum nezdinde hak ettikleri saygın yer her zaman varolacaktır.

Başöğretmenimiz Mustafa Kemal ATATÜRK’ün ‘Benim asıl anlatılacak yanım öğretmenliğimdir.’ sözünden hareketle gelecek nesillere ışık tutan, ilimi öğretmenin yanı sıra insanlığı da öğreten, geleceğimizin teminatı çocuklarımıza birer model olan başta Başöğretmenimiz Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, bugün aramızda bulunmayan tüm Öğretmenlerimizi rahmetle ve minnetle anıyor, öğretmeye devam eden Öğretmenlerimizin ”Öğretmenler Günü”nü, içtenlikle kutluyorum.

Karabük Ülkü Ocakları Öğretmenler Günü Mesajı

KaraKarabük Ülkü Ocakları İl Başkanı Ahmet Burak Mesajında; “İlk emri ‘Oku’ olan bir inancın mensupları olarak öğrendiğimiz her harfte, kurduğumuz her cümlede ve okuduğumuz kitaplarda hissesi olan, toplumun her bir ferdinin fiziki, ruhi ve zihni gelişiminde büyük emek ve gayret gösteren fedakar öğretmenlerimize en kalbi teşekkürlerimi sunuyorum. Şüphesiz ki insan yetiştirmek en kutsal ve önemli görevlerden birisidir. 24 Kasım Millet Mekteplerinin açıldığı gün itibariyle eğitim seferberliğine ‘Millet Mektepleri Başöğretmeni’ unvanıyla katılan Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk; “Bir millet irfan ordusuna sahip olmadıkça, muharebe meydanlarında ne kadar parlak zaferler elde ederse etsin, o zaferlerin kalıcı sonuçlar vermesi ancak irfan ordusuna bağlıdır” diyerek eğitimin önemine dikkat çekmiş, “Öğretmenler yeni nesil sizlerin eseri olacaktır” sözüyle de öğretmenlerin ilim irfan yolundaki üstlendiği rehberliğinin altını çizmiştir.

Milli ve manevi değerlerimizin öğretilmesi, nesilden nesile aktarılması ve geleceğimizin teminatı gençlerimizin yetiştirilmesinde şüphesiz ki öğretmenlerimizin büyük bir hakkı vardır. İçinde bulunduğumuz bilim ve teknoloji çağında yetenekli, donanımlı, birbirine saygılı, sorumluluk bilinci taşıyan bir nesil onların sayesinde yetişecektir. Bizler, tarihinin her döneminde eğitime, öğrenmeye ve bilgiye büyük önem veren bir ecdadın çocuklarıyız. “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurumum” düsturuyla medeniyetler inşa etmiş bir inancın mensuplarıyız. Bu inançla, öğrenmenin de, öğretmenin de kutsal bir görev olduğuna inanırız. Kalemi kılıçtan üstün gören bir medeniyetin mensupları olarak, hakettikleri en büyük saygıyı öğretmenlerimize göstermeliyiz. Unutulmamalıdır ki; eğitime ve öğretime yapılan her yatırım, insanımızı kendi kendine yeterli hale getirecek ve sorunlarımızın çözümünü kolaylaştıracaktır. Damarlarındaki asil kandan aldığı feyizle; Vatan, millet, bayrak sevdalısı nesiller yetiştirmenin ülküsünü taşıyan, 21. Yüzyıla Türk’ün mührünü vurmak için kolları sıvamış, ülkemizin her köşesinde büyük bir fedakarlık ve sorumluluk anlayışıyla görevini ifa eden, Asım’ın Nesli’nin mimarları olacak tüm öğretmenlerimizin “24 Kasım Öğretmenler Günü”nü kutlar, üstlenmiş oldukları bu kutlu vazifelerinde başarılar dilerim.

Bu duygu ve düşüncelerle, bugünlere gelmemizde büyük emek harcayan başta Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm öğretmenlerimizi saygıyla selamlıyor, ömrünü bu kutlu vazifeye vakfeden şehit öğretmenlerimizi ve edebiyete intikal eden öğretmenlerimizi rahmetle anıyorum.” 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.