Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Öğretmenler, Yarın Türkiye Genelinde ilk Derslere Girmeyecekler,

Öğretmenler okul müdürünün öldürülmesi sonrası nihayet harekete geçti!

Öğretmenler okul müdürünün öldürülmesi

Özel bir lisenin okul müdürü İbrahim Oktugan’ın okuldan atılan yabancı uyruklu bir öğrencisi tarafından vurularak katledilmesi  sonrası Öğretmenler harekete geçti.

Hemen hemen tüm sendikalar tarafından  protesto edilecek eyleme katılacak öğretmenler ilk derslere girmeyecek farkındalık yapacaklar. Yaşanan vahşeti protesto etmek amacıyla öğretmenler yarın ilk derse girmeyecek, hafta sonuna kadar ise siyah kokart veya kurdele ile hareket edecekler.

VAHŞETİ PROTESTO EDECEKLER

Sendikalardan  yapılan açıklamalarda, İstanbul’un Eyüpsultan ilçesinde özel bir lisede okul müdürü olan İbrahim Oktugan’ın bir öğrencinin silahlı saldırısı sonucu hayatını kaybettiği anımsatıldı.

Açıklamada, “Yaşanan vahşeti protesto etmek amacıyla, 9 Mayıs Perşembe günü ilk derse girmeme kararı aldık. Ayrıca okullarımızda hafta sonuna kadar siyah kokart veya kurdele ile derslere gireceğiz” ifadelerine yer verilirken  yine   2019’da eğitim çalışanlarına yönelik şiddeti önleyici tedbirlerin alınması ve failler hakkında caydırıcı müeyyideler getirilmesi amacıyla hazırladığı ve milletvekilleri aracılığıyla TBMM’ye ilettiği düzenlemenin bir an önce hayata geçirilmesi gerektiğini belirtildi.

Web Tasarım & SEO: Best4SEO