Orman Yangınlarıyla Mücadele Eğitimleri Tamamlandı…

Son Güncelleme : 11 Haziran 2020 - 18:01

Bölge Müdürlüğümüz sorumluluk sahasında yer alan Zonguldak ve Bartın illeri işletmelerinde bugüne kadar gerçekleştirilen Orman Yangınlarıyla Mücadele Eğitimlerinin sonuncusu Orman Genel Müdürlüğü Yangın Daire Başkanlığı yetkililerinin de katılımıyla, daha geniş kapsamlı olarak yangına hassasiyeti yüksek olan Bölge Müdürlüğüne bağlı Karabük ili İşletmelerinde (Karabük-Safranbolu-Yenice) yangın organizasyonunda görevli personel eğitimi Karabük –Cemaller Orman Deposunda yapıldı.

Bölge Müdürü Zekeriya Beyazlı, Orman Genel Müdürlüğü Orman Yangınlarıyla Mücadele Daire Başkan Yardımcısı Özkan Özbedel, Bölge Müdür Yardımcısı Mehmet Pınar, Orman Genel Müdürlüğü Makine Mühendisi Uzman Cahit Demirtürk, Orman Koruma Şube Müdürü Ersan Kabakcı, Teknisyen Bünyamin Aydın,Koruma Şube Müdürlüğü Personeli, İşletme Müdürleri, İşletme Müdür Yardımcıları, İşletme Şefleri, Orman Muhafaza Memurları ve yangın işçileri katıldı.

Eğitimde yangın sezonunun başlamasıyla birlikte personelin muhtemel bir yangına karşı hareket kabiliyeti, reaksiyon süresi, kriz ve stres yönetimi becerisini artırmak, orman yangınlarında kullanılacak araç ve gereçlerin eksikliklerinin tamamlanması hususu hatırlatılarak, yangın öncesi, yangın esnasında ve yangın sonrasında yapılacak tüm iş ve işlemlerin gerekli emniyet tedbirleri alınmak kaydıyla nasıl yerine getirileceği uygulamalı olarak anlatıldı. Ekiplerce mevcut olan araç ve gereçlerin kontrolü de yapıldı.

Eğitimin ikinci bölümünde Karabük İşletme Müdürlüğü toplantı salonunda Orman Yangınlarıyla Mücadele Daire Başkan Yardımcısı Özkan Özbedel tarafından sunum şeklinde teorik bilgiler verildi.

Orman yangınlarının önlenmesi açısından yangına mahal verebilecek olumsuzluklara karşı alınması gereken tedbirler, erken müdahalenin önemi, yangın ihbarlarının ivedilikle yapılması, alınan ihbarların değerlendirilmesi, yasal sorumluluklar ve hukuki yaptırımlar konularında da katılımcılara bilgiler verildi.

Özellikle göreve yeni başlayan ve yangına hassasiyeti yüksek işletmelerimizde görev yapan Orman İşletme Şeflerimiz, Orman Muhafaza Memurları başta olmak üzere tüm katılımcılar eğitim çalışmasından memnun kaldı

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.