Ovacık Şaban NAMAL MYO İmzalandı

Son Güncelleme : 14 Kasım 2014 - 17:03

Ovacık Şaban NAMAL MYO İmza törenine  Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı,Karabük Milletvekili  M.Ali Şahin, Karabük Valisi Orhan Alim,KBÜ Rektörü Prof.Dr Burhanettin Uysal,Karabük İl Emniyet Müdürü Dr Serhat Tezsever,Karabük TSO Başkanı Sedat Namal,Ovacık Kaymakamı ve Belediye Başkanı  yanı sıra Karabük Ak Parti İl ve Merkez İlçe Başkanı,Vatandaşlar,Spor Lisesi Öğrencileri, basın mensupları katıldı.

———————————————————————————————————————————————-

ŞAHİN ” Öyle ‘Ben Rektörle Görüştüm, O Benim

Dostumdur’ Demekle  Yüksek Okul Açılmıyor” 

———————————————————————————————————————————————-

MYO Açılışı

 

KBÜ  ile iş adamı Namal Petrol Limited Şirketi sahibi KTSO Başkanı Sedat Namal arasında 23.Dönem TBMM Başkanı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin’in teşrifleriyle Ovacık ilçemizde 12 derslikli Meslek Yüksekokulu binası yapılması ve isminin de Karabük Üniversitesi Ovacık Şaban Namal Meslek Yüksekokulu olması için protokol imzalandı.

İş adamı ve TSO Başkanı Sedat Namal’ın babası Şaban NAMAL adına yaptıracağı MYO binasının yapım aşaması için ön protokolün imza töreni öncesi bir konuşma yapan Namal ;  “Sayın Valim, Değerli Milletvekilim, Sayın Rektörüm, Değerli Basın Mensupları, Ovacık halkı ve öğrencilerimiz hepinize saygılarımı sunuyorum. Sayın Genel Başkan Yardımcımız Ak Parti Karabük Milletvekilimize bundan 5- 6 ay önce Cumayanı’nda rahmetli babamın adına yaptırmış olduğumuz caminin açılışına Ovacıkla ilgili bir söz vermişti. Ne zaman ne isterseniz yardımcı oluruz demişti. Bu bugüne nasip oldu. Bu sosyal sorumluluk projesidir. Bizler inanan insanlarız. Bizlere destek olan başta Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin’e Rektörümüz Prof. Dr. Burhanettin Uysal’a ve herkese teşekkür ediyorum Bina için 24 ay temin süresi var ancak biz 1.5 yılda tamamlatmak istiyoruz ” dedi.5

KBÜ Rektörü Prof. Dr. Burhanettin Uysal da Mehmet Ali Şahin’in destek ve talimatları doğrultusunda büyüdüklerini, Ovacık ilçesinde de yine kendisinin destek ve yardımlarıyla okul açabileceklerini ifade ederek konuşmasında  ; ”  Sayın Başkanım, Sayın Valim Ticaret Odasının Değerli Başkanları, değerli çalışma arkadaşlarım, hemşerilerim öncelikle hepinizi saygıyla selamlıyorum. Ovacık Meslek Yüksekokulu Protokolü imza törenine hepiniz hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Karabük demir çeliğin başkentidir.  Türkiye’de ve dünyada kime sorsanız Karabük’ü Demir Çelik ile tanırlar ama 2007 yılında Karabük şehrinde bir üniversite kuruldu geçen zaman zarfında gelişimini tamamlayarak bugün 14 Fakülte, 4 Yüksekokul,7 Meslek Yüksekokulu’nda eğitim öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir. Üniversitemizin kuruluşuyla birlikte kampüste ve kampüsün devamı olarak tüm ilçelerimizde Meslek Yüksekokulu açmaya karar verdik. Bu tamamen Üniversitenin rekabetçi anlayışıyla olması gereken bir anlayıştı. İlk Meslek Yüksekokulumuzu açacağımız zaman da değerli büyüğümüzün başkanlığında neler yapabiliriz, ilçelerimize bu Yüksekokullarını nasıl kazandırabiliriz?  dedik ve değerli başkanımız Eskipazar da bir meslek Yüksekokulunun açılması için alt yapının hazır olduğunu Yüksek Öğretim Kurumunu takip edeceğini belirtti.  Eskipazar’a bir Meslek Yüksekokulu kazandırdık. Bu gün itibariyle Eskipazar’da bin öğrencimiz eğitim öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir. Eskipazar’dan sonra Yenice ve Eflani için değerli büyüğümüzün talimatları oldu.  Biz senato olarak gerekli karaları aldık yine Yüksek Öğretim Kurumu nezihinde değerli büyüğümüz takip ederek bu Meslek Yüksekokullarının yasallaşmasını temin etti. Bugün itibariyle Yenice ve Eflani de Yüksekokul binalarımız hazır olmamasına rağmen öğrencilerimizi aldık şuanda eğitim öğretim faaliyetlerini merkez kampüsümüzde devam etmektedirler. Her karşılaşmamızda ‘Sayın Hocam Ovacık için ne yapabiliriz? ’diyerek birkaç defa bizi Ovacık’a davet etti, projeler üzerinde birlikte fikir alışverişinde bulunduk. Değerli büyüğümüzün ve şahsımın sürekli gündeminde Ovacık’a Meslek Yüksekokulu kazandırılması vardı. Büyüğümüz hayırsever Sedat Namal’a Ovacık’a Meslek Yüksekokulu yapıp yapamayacağını sormuş Sedat Bey de babası adına bu hayrı yapabileceğini bildirmiş. ‘Hocam sizde yasal işlemleri başlatırsanız Ovacık’a Meslek Yüksekokulu kazandırmak  istiyoruz.’ dedi. Biz de bu talimat doğrultusunda Ovacık’a bir Meslek Yüksekokulu açma kararını aldık. Açılacak olan Meslek Yüksekokulu’nun şimdiden hepimize hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum. Hayırseverimiz Sedat Namal’ın rahmetli babasını bir kez daha rahmet ve şükranla anıyoruz. Değerli Büyüğümüze de katkılarından dolayı şükranlarımı arz ediyorum. Değerli hemşerilerim bu okul buraya açılır siz sahip çıkmayacak olursanız sadece açılmış olur, bu okul hem sizin gönlünüzde, yüreğinizde büyüyecek sonrada Ovacık’ta büyüyecektir ve size hizmet edecektir. Hepinize saygılar sunuyorum Hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

10440759_1428007507443814_4483466910854079387_n

Karabük Valisi Orhan Alimoğlu da il genelinde eğitim için yoğun çalışma yürüttüklerini, gençlerin iyi yetişmesine öncelik verdiklerini anlatarak “Tabi bu kentin M.Ali Şahin gibi bir büyüğü var bu şandır” ifadelerinde bulundu

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili M.Ali Şahin ise “Memnuniyetle söylemeliyim ki 7 yıllık süreçte en hızlı gelişen üniversite Karabük Üniversitesi olmuştur. Rektörümüz Burhanettin Uysal’ın çalışmaları takdire şayandır. Kaliteli eğitim vermektedirler. Türkiye’nin en köklü ve eski üniversitesi Hacettepe kadar öğrencisi olması bizi gururlandırmaktadır.  Türkiye’nin en önemli meselesi eğitimdir. Türkiye’nin kalkınması için eğitimli insana ihtiyacı var. Bu nedenle özellikle son yıllarda hükumetimiz döneminde bütçemizden en büyük pay eğitime ayrılmıştır.” dedi

3.Konuşmasına  Eskipazar, Yenice ve Eflani ilçelerinde girişimlerimiz sonunda MYO yaptık, diyerek devam eden Şahin ; ” Ovacık ilçemizde bina sorunumuz vardı. Bunu hayırsever iş adamımız Sedat Namal’ın yardımıyla aştık. Kendisine rica etmiştik. Kendisi de babası rahmetli Şaban Namal adına ilçemize MYO  binasını yapacak. Kendisine teşekkür ediyoruz. Tabi bu aşamalara gelmesi bu işin kolay olmadı.  Diğer ilçelerimizde  açılan  okulların  önceden  YÖK tarafından kabul  nufus oranı ve diğer kriterler nedeni ile kabul  edilmemişti, Rektörüm bizi arayarak durumu ilettiğinde girişimlerimiz sonucunda sorunları bir bir aştık,Bu konuda  YÖK Başkanı  ardından   11. Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül ile görüşerek sorunu çözdük ve bugün o okullarımız açıldı. Şimdi Ovacık’ta da bu sorunlar olacak ama aşacağız. Öyle ‘ben rektörle görüştüm, o benim dostumdur’ demekle falan Yüksek okul,Fakülte, kurulmuyor sevgili kardeşlerim. Bu işler kolay olmuyor ama aşacağız, nasıl ki diğerlerini aştık bunu da aşacağız ” dedi..

Konuşmaların ardından Şahin, Alimoğlu, Uysal  ve Namal protokole imza attılar.

anigif

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.