Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

ÖZEL ANADOLU SAĞLIK MESLEK LİSESİ FARKINI HİSSETTİRDİ

      Akıllı

 

 

 

Akıllı Okul Sağlık Kolejleri gurubu Karabük Özel Sağlık Meslek Lisesini Resmen Açtı.

 

 

 

ÖZEL SAĞLIK KOLEJİ ÖĞRENCİ

KAYITLARI BİTİYOR

 

100 yıl mahallesi Karabük- Kastamonu yolu üzerinde açılan Özel Anadolu Sağlık Meslek Lisesi il Karabük 2.bir özel lise dengi okuluna sahip oldu.

20130909_153820Kolejin Müdürlüğünü yapan ve Karabük Eğitim camiasında önemli bir yeri olan İsmail YILMAZ  Okul hakkında bilgiler verdi.

 

Yılmaz ; ” Milli Eğitime bağlı uluslararası eğitim sertifikasına sahip Özel Sağlık Meslek Lisesinin, 8 dersliğinin olduğunu, 4 laboratuvarının bulunduğunu 2 özel tam teşekkülü dersliğin olduğunu, 16 ayrı yan birimleri ile sosyal,kültürel tüm birimlerin düşünülerek yapıldığını ve geleceğin hemşire ve hemşirelerinin İngilizce eğitimi alarak, 130 ülkede geçerli hemşirelik diplomasına sahip olacaklarını belirtti.

 

Özel resmi tüm sağlık birimlerinde çalışabilecek hemşir ve hemşirelerin sağlık sektöründe farklı bir eğitim ile yetişeceğini anlatan okul Müdürü İsmail YILMAZ , ayrıca ” Karabük valisi  İzzettin KÜÇÜK’e, Belediye Başkanı Rafet Vergili’ye, Karabük Milletvekillerine, Sağlık Birimlerine ve ilgi gösteren  Karabük halkına teşekkür ederek okulun kapasitesinin 150 öğrenci olduğunu belirtti.