Özel İdarede ‘Özel’ Eğitim

Son Güncelleme : 10 Mayıs 2017 - 12:43

 

Karabük İl Özel İdaresi  Bolu’da,  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eğitim Araştırma Merkezi’nin katkıları ile Yol Projesinde ve Çalışma Sahasında İş Sağlığı ve Güvenliği, Yol Yapım, Bakım-Onarım Şantiye Genel Konuları, Yol Yapım Aşamasında Karayollarında Alınması Gereken Tedbirler, Kar ve Buzlanmaya Karşı Mücadele Teknikleri, İş Kazalarının Önlenmesi İle İlgili Çalışmalar, İlk Yardım Eğitimi ( Sıcak ve Soğuk Hava Koşullarında), Mesleki Hastalıklar, Riskler, Risk Değerlendirmesi, El Aletleri ile Çalışmalarda İş Sağlığı ve Güvenliği konularında  personele eğitim semineri verildi.

Genel Sekreter Mehmet Uzun; “2 yıldır kendi asfaltımız üretiyoruz. Bunun içinde ayrı bir ekip oluşturduk. Ben sizler ile çalışmaktan çok memnunum. Biziz ve her zaman biz olacağız. Türkiye’de yeniden ilk’leri gerçekleştireceğiz” dedi.

İş sağlığı ve güvenliği ile sıcak ve soğuk hava koşullarında uygulanacak olan ilk yardım konularında eğitim semineri düzenleyerek Özel İdareler arasında bir ilke imza attıklarını belirten Genel Sekreter Uzun, eğitimin her anlamda önemli olduğunu, kurum olarak ağır şartlarda çalışıldığını vurgulayarak sözlerine şöyle devam etti;

“Bu yıl yoğun ve sert geçen kış ayında okulları tatil ettirmedik. Bunlar sizlerin sayesinde oldu. Gece 2’de 3’te işlerinizin başına geçip, sabaha tüm öğrencilerimizi okul servislerine yetiştirdik. Bu eğitim semineri de sizlere büyük bir moral olsun; ama en önemlisi de soğukta ve asfaltta dağ başında rahatsızlandığınız zaman sizler kendi kendinizin doktoru, sağlıkçısı, hemşiresi olacaksınız; bu sebeple seminerde alınan bilgilerde çok önemli. Ben hep şunu söylerim çalışmalarımızda öncelikle can güvenliğimiz bizler için çok önemli, ikinciye kullandığımız iş makinesi, üçüncüye de iştir. İş sonuçta hep bulunuyor; ama sakın sakın acele yapıyoruz diye yanlış yapmayalım arkadaşlar. Bugüne kadar çok ağır bir iş kolu olmasına rağmen çok büyük kazalar yapmadık.   Sizlerin sayesinde gerçekten güzel çalışmalarımız var. İnşallah böyle başarılı bir şekilde de çalışmalarımız devam edecektir.”

 “Hedeflerimize Adım Adım Ulaşacağız”

Her yıl belirlenen hedefler doğrultusunda çalışmalara devam ettiklerini kaydeden Uzun; “ İki senedir de asfaltı kendimiz yapıyoruz. Bunun için de ayrı bir ekip oluşturduk. Karabük’teki iş makinelerimiz eskiydi, bunları size güvenerek yeniledik. Şimdi de diyorum, iyi ki de yenilemişiz; çünkü sizler ile güzel bir çalışma içerisindeyiz. Asfalt ihalelerini müteahhitlere veriyorduk ve bunu kendimiz yapalım. Sizlere güvenerek yeni asfalt ekiplerimizi oluşturduk ve iki sene önce başladığımız da 110 km, geçen senede 175 km asfalt yaptık. Köylerde yaşayan vatandaşlarımız da gördüler ki müteahhitlerin yaptığı asfalta göre bizim yaptığımız asfalt daha kaliteli ve yüzde elli daha ucuza mal ettik. Yani aynı maliyetler ile 100 km yerine 200 km yol yapabiliyoruz. Bunun sonucunda 147 personelimiz bu işten ekmek kazandı. 15 milyona yakın para Karabük’te kalmış oldu. 150 kişiyi de 4 ile çarparsak bu kadar kişi de ekmek yemiş oldu. Ben bu olaydan ve sizler ile çalışmaktan memnunum. Biziz ve her zaman biz olacağız. Türkiye’de yeniden ilkleri yapacağız ve belirlediğimiz hedeflerimize de adım adım ulaşacağız. Önümüzde de 200 km’lik bir asfalt hedefi var. Bu hedefi de sizler ile birlikte başaracağımıza inanıyorum” diye konuştu.

Bolu’da gerçekleştirilen eğitim seminerine; Genel Sekreter Mehmet Uzun’un yanında, Türkiye Yol-İş Sendikası Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Mehmet Yolasığmazoğlu, Kastamonu 2 Nol’u Şube Başkanı Sadık Düzgün, Kastamonu Yol-İş Şubesi Eğitim Sekreteri Sait Elçin, Karabük Yol-İş Sendikası Baş Temsilcisi İsmail Ören ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eğitim Araştırma Merkezi (ÇASGEM) İş Yeri Hekimi, İş Güvenliği Uzmanı ve diğer Sağlık Personeli Eğitimleri Sorumlu Müdürü Şah Şeyhmus Ektirici katıldı.

Düzenlenen eğitim seminerinin sonunda katılımcılara sertifikaları teslim edildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.