Pencereden / OSG

Son Güncelleme : 10 Mayıs 2017 - 15:07

Karabük’ün Trafik Sorunu !

 

Yol çizgilerini tam ortalayan ve elinde cep telefonu ,ağzında sigarası ile trafiği hiçe sayan onlarca sürücü var..!

Yol kenarlarında çift sıra park yaparak trafiğin içine eden onlarca sürücü var…

Aracının eksozundan fabrika bacası gibi simsiyah duman çıkan yıllanmış araçlar yanı sıra yine eksoz  gürültüsü ile kenti ayağa kaldıran onlarca araç var…

Tüm bunlar 20 yıldır yolları aynı olan ancak her gün onlarca aracın da trafiğe dahil olduğu kentte yaşanırsa ne olur..

Trafik Keşmekeşi…

Resmen trafik kaosu yaşanır kentte ve her gün büyüyen bu soruna ciddi projeler  ile katkı sağlanamıyor..

Sorun  büyüyor… Geliyorum ve içinden çıkmaz hale geldiğimde güleceğim size diyor ancak çözüm noktasında halen ciddi-somut adımlar atılmıyor..

Tabi, RADARLAR Maşallah…Köşe başı bulvarlarda yerini sık sık alıyor…82 Km hız tahdidi olan 3 şeritli yolda 85 ile gidersen cart ceza kapında…

Biri telefonla konuşup diğeri çift sıra park yaparak trafiği engelliyormuş kimin umurunda…

Trafik sorunu geliyorum geldim derken şimdi büyük sorunlara hazır olun diyor…

 

>>>>>>>>>>>>>>>>  <<<<<<<<<<<<<<

 

CHP ATATÜRK Heykelini Yaptırdı

 

CHP il başkanı geçtiğimiz gün  gazetecilere bir açıklama yaparak,  ATATÜRK heykelini  yaptırıyoruz bitmek üzere demiş..

Demiş diyoruz CHP basın toplantıları bir haber veriyor bir vermiyor yada yapılan basın toplantılarını düzenli bir basın koordinasyon merkezi   kanalı ile ilgili basın yayın kuruluşlarına iletmiyor..

Yapılan açıklamada, Heykel döküm aşamasında deniyor… Ancak Heykel bittikden sonra  tam yeri neresi olacak ?

Belediye Başkanı Rafet Vergili Kent Meydanında bir yer gösterdi, CHP İL Yönetimi orası olmaz diyerek Valilik/Adliye sırtına bakan  yeşil alanı yada meydanın tam ortasını (Taksim anıtı gibi) beğendi..

Tam yeri konusunda net açıklamalar yapılmadı ancak ATATÜRK heykeli konusunda  Karabük Belediye Başkanı da , CHP İl Başkanlığı da  yer konusunda  tartışmazlar diye düşünüyoruz…

Netice de  Ülkemizin kurtuluşunda önder olmuş,  Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’den bahsediyoruz..

En iyi görünen, en iyi konuma heykelin oturtulması şart…

Şehrin girişinde ki o devasa muhteşem anıt kaldırılmıştı, Kent Meydanında  bari görselliği  ile kentte yakışır bir anıt olsun … İstenen/beklenen bu..

 

>>>>>>>>>>>>>>>>  <<<<<<<<<<<<<<

 

KARABÜK Belediyesi ve SAYIŞTAY Denetimi..!

Karabük Belediyesi’ni Denetleyen Sayıştay Denetçisi,çok önemli meblağlarda ve birçok gerekçe ile Karabük Belediyesi Başkanlığına zimmet  çıkartmış..?

Neden ?  Vatandaşın  yol,su,su şebekesi,kanalizasyon velhasıl aklınıza gelen birçok hizmetten dolayı…

Vatandaştan neden KATILIM PAYI almadın denmiş CEZA kesilmiş… Yani ZİMMET Çıkartılmış..

Belediyelerin asli hizmeti  nedir VATANDAŞA HİZMET..

Ancak KARABÜK BELEDİYESİ   Vatandaşa  hizmet noktasında  mali yük taşımadı götürmedi diye ZİMMET yedi..

Tabi Başkan Vergili’nin de eli armut  toplamayacak, mahkeme yolu açık, hakkını yani Vatandaşa hizmet  karşılığı aldığı zimmet için hakkını arayacaktır..

Biz Bolu/Kastamonu/Zonguldak ve Bartın da ki gazeteci arkadaşlarımızla görüştük, Oralarda ki belediyelerde de böylesi bir durum var mı yaşandı mı son yıllarda diye.. Arkadaşlarımız kısa çaplı araştırmalar yapacaklar ancak Karabük Belediyesi de bu konuda  çok geniş bir çalışma yaptıktan sonra itiraz edecek gibi duruyor..

Karabük bu konuda Başkan VERGİLİ’ye tam destek veriri ve yanında olur… Siyaseten de bir düşünülmeli  bu eksik bilgilendirmeler  Başkan  Rafet Vergili’yi yeniden  siyasetin başına oturtturur….

>>>>>>>>>>>>>>>>  <<<<<<<<<<<<<<

 

“Adam Olmak “

 

Rudyard Kıpşing’in   “ADAM OLMAK” şiiri vardır ve çevirisini rahmetli Bülent Ecevit yapmıştı..

Zaman zaman ben içinden paragraflar alarak paylaşırım okurlarla..

 

Rudyard Kıpşing,;  çevrende herkes şaşırsa bunu da senden bilse / sen aklı başında kalabilirsen eğer / herkes senden kuşku duyarken hem kuşkuya yer bırakır / hem kendine güvenebilirsen eğer / bekleyebilirsen usanmadan / yalanla karşılık vermezsen yalana / kendini evliya sanmadan / kin tutmayabilirsen kin tutana / düşlere kapılmadan düş kurabilir / yolunu saptırmadan düşünebilirsen eğer

ne kazandım diye sevinir, ne yıkıldım diye yerinir / ikisine de vermeyebilirsen değer / söylediğin gerçeği eğip büken düzenbaz / kandırabilir diye safları dert edinmezsen / ömür verdiğin işler bozulsa da yılmaz / koyulabilirsen işe yeniden” diyerek ne güzel anlatmış adam olmayı..

 

Adam olmak için ;  “ herkesle düşüp kalkar erdemli kalabilirsen / unutmayabilirsen halkı krallarla gezerken / dost da düşman da incitemezse seni / ne küçümser ne de büyültürsen çevreni / her saatin her dakkasına / emeğini katarsan hakçasına / her şeyiyle dünya önüne serilir / üstelik oğlum adam oldun demektir”…mısralara dökmüş duyguları ( Rudyard Kıpşing )

 

Tekrar paylaşalım istedik..

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Semih Gülen
Semih Gülen[email protected]
Karabük Gündem Haber Sitesi ve Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni - Anadolu Spor Gazetecileri Derneği Karabük Başkanı