Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Polis Teşkilatının 169. Yılı Kutlandı.

Polis Teşkilatının Kuruluşunun 169.

10153264_271657513011924_7794011769996240148_n
Polis Teşkilatının Kuruluşunun 169. Yılı Atatürk Anıtına Çelenk Sunum Töreni ile kutlandı

Düzenlenen törene Vali Orhan Alimoğlu, Garnizon Komutanı J.K.Albay Samit Tokmak, Belediye Başkanı Rafet Vergili, İl Emniyet Müdürü Serhat Tezsever, POMEM Müdürü Hüseyin Zengin, Daire Müdürleri, Emniyet Müdürlüğü ve Askeri Personel, Muharip Gaziler Derneği Üyeleri, POMEM öğrencileri ve vatandaşlar katıldı.

İl Emniyet Müdürlüğü ve Polis Meslek Eğitim Merkezi çelenklerinin Atatürk Anıtına sunulmasının ardından saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile devam edilen programın açılış konuşmasını İl Emniyet Müdürü Serhat Tezsever yaptı. Tezsever konuşmasında “Polis Teşkilatı 10 Nisan 1845 yılında kurulmuş ve kurulduğu tarihten bugüne kadar 169 yıllık şerefli mazisini geride bırakmıştır. Polislik mesleği şerefli bir meslektir, yardıma ihtiyacı olana yardımcı olabilmek, haklıyı haksızı ayırt edebilmek ve adaleti sağlamak kutsal bir görevdir. Emniyet teşkilatımız, vatandaşın can ve mal güvenliğini sağlamak, kanun hâkimiyetini ve devlet otoritesini sağlamak gibi çok önemli ve hayati görevleri üstlenmiştir. Bu görevleri yerine getirirken kanunların verdiği yetki ile gece gündüz demeden hizmet etmektedir. Türk polisi devletinin bekası, milletinin huzur ve güvenliği için canını feda etmekten çekinmemektedir. Karabük halkının huzur ve güvenliğini sağlamak birinci önceliğimizdir. Tüm meslektaşlarımın Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 169. yılını kutluyorum. Görevleri başında şehit olan kahramanlarımızı rahmetle anıyorum” dedi.
Emniyet ve emin isimlerini çok sevdiğini ifade ederek konuşmasına başlayan Vali Orhan Alimoğlu “İnsanların bulunduğu yerde emniyeti sağlayacak insanlara ihtiyaç vardır. İnsan dikkat edilmesi gereken bir varlık, dikkat edilmezse içinde hata yapma potansiyeli var, fırsat bulursa yanlış yapabiliyor. İnsanın kendisinden emin olması için birilerinin ona bakması lazım. İnsanın aklına yanlış fikirler geliyor, yanlış yaparsam beni gören ve engelleyen olur bunu yaptırmazlar, gece yaparsam yarın beni bulurlar, hesabını sorarlar diye düşününce insanın önce kendisinin emin halde bulunmasına sebebiyet verir. Emniyet teşkilatımız vatandaşlarımızın huzur ve güven içinde yaşamasını sağlıyor, ama bu da çok kolay bir iş değildir. Dikkat, nezaket, nezahet, özveri ve basiret isteyen bir iştir. Polis Teşkilatımız bugüne kadar bu görevleri layıkıyla yerine getirmiştir. Karabük ilimizde asayiş bakımından genel durumumuz çok iyi. Ama bir şey bugün iyi diye gevşersek yarın kötü olma ihtimali olabilir, o bakımdan teyakkuzu bırakmadan, gaflete düşmeden arkadaşlarımızın bu dikkati göstereceklerine inanıyorum. Bugüne kadar yapılan hizmetlerden ve çalışmalardan dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Şehitlerimize rahmet, gazilerimize sağlık, arkadaşlarımıza başarılı çalışmalarının devamını diliyorum” dedi.

Çelenk sunum töreninin ardından Vali Orhan Alimoğlu ve beraberindeki heyet Polis Teşkilatı adına İl Emniyet Müdürü Serhat Tezsever’i makamında ziyaret ederek 10 Nisan Polis gününü kutladılar.

Web Tasarım & SEO: Best4SEO