Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Projeler Rafa mı Kalktı?

KARABÜK EKONOMİSİNE YAPILACAK OLAN

berkman

KARABÜK EKONOMİSİNE YAPILACAK OLAN YATIRIMLAR RAFA MI KALKACAK?

Seçim sonuçlarının sıkça tartışıldığı şu günlerde koalisyon, erken seçim, siyaset derken halkın can damarı olan ekonomi unutulmuş ve AK Parti seçildiğinde Karabük’e yapılacak olan yatırımlar adeta rafa kalkmış durumda gözüküyor.Onca yatırımı iki parti bir arada iken yapabilecek mi?

Özellikle Sedat Namal’ın ve AK Parti İl Başkanı TimurçinSaylar’ın birlikte bahsettiği Filyos, Eskipazar Organize ve İsmetpaşa’da kurulacak yeni sanayi bölgelerini AK Parti ile MHP bir arada anlaşıp yapabilecek mi? Yoksa tamamen rafa mı kaldırılacak?

Karabük’teki işsizlik oranı son yapılan araştırmaya göre %6-7 civarında ve istihdam da %49’da. Bunun önüne bir nebze geçebilmek adına Osman Kahveci ve Sedat Namal’ın projeleri gelecek vaat eden projeler olarak göze çarpıyordu. Özellikle sanayi devini içerisinde barındıran Karabük gibi bir il için yeni sanayi sitesi ekstra bir fırsattı.

Bakalım ilerleyen zamanda durumlar neyi gösterecek. MHP’den yeni seçilen Durmuş Yalçın, Rafet Vergili gibi hizmet sever biri olabilecek mi? Bunları zaman gösterecek.

KOALİSYON ZARARLI

Koalisyonların ülkeye ne kadar zarar verdiğini önceki dönemlerde sıklıkla gördük. DSP-MHP-ANAP dönemindeki anlaşmazlıklar, tıkanmalar, darboğazlar ve ekonomik kriz her daim ülkeyi felakete sürükledi. Eğer tek parti iktidarı ile devam edileceği anket sonuçlarından belli oluyorsa erken seçime gidilebilir.

Tahminimce Ekim-Kasım döneminde bir erken seçim ihtimali birçok çevre tarafından düşünülüyor.

Bu durumda da Karabük’te hem seçilen hem de seçilemeyen kitleye çokça görev düşüyor. Tabiki de bu bir genel seçim yani yerel anlamda çokça da kafaya takmamak lazım. Oy verenlerin çoğu Türkiye’ye veriyor, Karabük’e değil. Bunun önüne geçebilecek olanlar kollarını derhal sıvamalı ve taşın altına parmağını koymalı ve bunun sonucunda en azından MHP ve AK Parti koalisyonu olursa Karabük için daha hayırlı olacağı ufukta görünen kısım.

OTOPARK VE YER ALTI GEÇİDİ ŞİRİNEVLER’E MODERNİTE KATAR

Karabük Belediyesi ve Rafet Vergili tarafından düşünülen ve afişleri asılan imar planına göre İkiyüzevler’e bir otopark ve yer altından geçit ve çarşı yapılacağı düşünülüyormuş.

Özellikle otopark sorunu öncelikli sırada halledilmelidir çünkü hakikaten Ticaret Merkezi önünde trafiğin yoğun olduğu zamanlarda geçecek yer bulunmuyor.

Bu hem yaya hem de araç kullananlar için bir risk de oluşturmakta aynı zamanda.

Otoparkın kurulması apartman önlerine dizilen otomobil sorununu da bir ölçüde azaltabilir.

Bir diğer sorun olan Ticaret Merkezi önünün kıraathane tarzına dönüşmesi, sadece erkeklerin oturması Şirinevler gibi sosyal statüsü yüksek bir semte yakışmıyor. Bu Kahvehane tarzının Kafe tarzına dönüşmesi yararlı olabilir kanımca..

KARABÜKSPOR YENİ BAŞKANI BİR AVUKAT

Karabük barosuna bağlı avukatlardan olan ve Başkan Yardımcılığı yapan Hakan Yılmaz Karabükspor’a Başkan olarak seçildi. Kendisine bu yeni görevinde başarılar diliyorum. Yönetim kurulu üyeleri arasında Karabük’ün inşaat devi Adnan Çebi de var. Bakalım yeni başkan ve üyeler Karabükspor’u içine düştüğü bunalımdan kurtarabilecek mi?

Hep birlikte göreceğiz….