Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Rafet Vergili ” Meydanı Kafamıza Göre Yapmadık”

Karabük Belediyesi tarafından yapılmaya

metdan vergili

Karabük Belediyesi tarafından yapılmaya başlanan ve önümüzdeki aylarda hizmete açılacak olan Kent Meydanında sona yaklaşılırken  siyasilerin meydan üzerinde proje üretmesine  bir anlam veremediğini söyleyen Rafet Vergili ; “Kent Meydanını Biz Kafamıza Göre Yapmadık” dedi.

Kent Meydanı ile ilgili değişik yorumlar yapılması ile ilgili konuşan Belediye Başkanı Rafet Vergili “Kent Meydanını biz kafamıza göre yapmadık. Türkiye’nin en büyük otoriterlerinden projelerle ilgili onay aldık bir değişiklik yapılması gerekir mi diye. Ama şimdi aklına gelen proje üretmeye başladı. Siyasi partiler öyle bir projeler üretiyorlar ki yok altı garaj olsaydı şu olsaydı diye. İlerde ihtiyaç olduğunda belki yapılabilir çünkü arazimiz buna müsait ama Karabük’te kapalı alan garaj kullanma alışkanlığı olmadığını inceleyen yok, gidip denetleyen yok. Kares’te kapalı bir garaj var. Sürekli doldurabilmeleri için şu anda bildiğim kadar 3/1 bile dolmuyor, dışarı da bir arkadaş elinde tabelayla garajı gösteriyor. Karabük’teki herkes kapalı garaj olduğunu biliyor. Aynı zamanda Onel’de kapalı garaj hiçbir zaman dolmuyor. Böyle bir alışkanlıkta yok. Bizim terminaldeki garajımızın altı tamamen boş. Dışarılara araba bırakıp herkes gidiyor” dedi.

Vergili “Geçenlerde AK parti  il başkanı Kent Meydanı ile ilgili bir yorum yapıyor. Diyor ki; yok altına garaj olurdu, üstünde garaj olurdu, ondan sonra kendi ilçelerindeki belediye başkanlarının başarısını hizmetlerini anlatıyor. Safranbolu’da bir tane meydan var zaten bütün işleri güçleri o meydanla uğraşmak en son yine bir şekil verildi. Niye onun altına kapalı garaj yaptırmamışlar. Her şey para değil, her şey parayla olacak hadise değil. İnsanlarla ilgili hizmet yapılması gerekir, diye konuşurken 3 gün önce Safranbolu da yine o meydanın düzenlemesinde Safranbolu’nun gerçekten ihtiyacı olduğu halde niye garaj düşünmedi. İşte bunların hepsi populist yaklaşımlarıyla Karabük’te siyaset yaptıklarını sanıyorlar. Daha evvel 5 yıllık kendi partinin belediye başkanları olduğu halde Karabük’ün hiçbir yolundan gidilemiyordu, kaldırımlarda yürünmüyordu, nede arka sokaklara girilemiyordu, ne suyu içilebiliyordu. Karabük’e şimdi bakıyorlar olmayacak bir hizmet geldi. Yapılan binaları bile sayamıyoruz. Bunun üstüne populist yaklaşımla yok meydanın altında garaj olsaydı, yok üstünde şu olsaydı. Zaman içinde ihtiyaç olduğunda bu yapılır. Meydanın yanında 500 araçlık park yeri mevcut. Yeni yapılacak Belediye İş Merkezinin 3-4 katlı garajı var . 300-400 araçlık Kares’in, Onel’in garajı boş. Halen konuşuluyor. Biliyorsunuz 1 liralık park yüzünden neler çekildi. Karabük’te nelerle uğraşıldı. Kapalı garaja da vatandaşlar o paraları vermek istemiyor. Hiç kimsede kapalı garajı bedava yapmaz” şeklinde açıklamalarda bulundu .