Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

RAMAZAN AYI İLE BİRLİKTE DENETİMLER BAŞLADI

Safranbolu Belediyesi Zabıta Ekipleri

Safranbolu Belediyesi Zabıta Ekipleri Ramazan Ayı Öncesi İlçede Faaliyetini Sürdüren Ekmek Fırınlarını Denetledi.

 

Ramazan Ayında Denetimler Sıklaştı

 

Hijyen, gramaj ve işçi sağlığı konularında iş yeri sahiplerini ve çalışanlarına çeşitli uyarılarda bulunan ekipler, denetimlerde hijyen kadar ekmek gramajının da önemli olduğuna dikkat çekti.

 

iç

Zabıta Müdürlüğü Yetkilileri denetim sonrası yaptıkları açıklamada, “ fırınlarda rutin denetimleri sürdürdüklerini belirterek, Ramazan ayı dolayısıyla bu denetimleri yoğunluk dolayısı ile daha da sıklaştırılacağını ifade ederken ” Halkımızın sağlığını korumak bizim en önemli vazifelerimizden birisidir.. Ramazan ayı öncesi, halkımızın, temel gıda maddesi imalatı yapan ve satan iş yerlerini denetleyerek eksik gramaj, işletmenin ve çalışma ortamının temizliği ile gerekli belgelerin olup olmadığını kontrol ediyoruz. Yaptığımız denetimlerde, firma sahiplerinin istenilen şartlara uyduğunu görmekteyiz. İş yeri sahipleri her şeye dikkat ederek titiz davranmalılar. Burada yaşanacak bir sağlık sorunu ekmek vasıtasıyla diğer insanlarımızı da olumsuz yönde etkileyebilir.

 

içi

Denetimlerin sadece fırınlarla sınırlı olmadığını kaydeden Safranbolu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Yetkilileri, ” Gıda üretimi yapan tüm iş yerleri denetim ekipleri tarafından bundan sonra da sık sık denetleneceğini, İnsan sağlığının her şeyden önemli olduğunu, iş yerlerinin genel temizlik, üretim izni, ruhsat, gramaj konusunda kontrolleri yapıldığını ve Halk sağlığı konusunda çok titiz davranıldığını dile getirirken, “ Vatandaşlarımızın en çok tercih ettiği yiyeceğin başında fırın ekmeği gelmektedir. Halkımızın sağlıklı, temiz ve kaliteli ekmek yemesi için bu gibi kontrolleri her zaman yapılacağını “ dile getirdiler.