Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

REKTÖR KIRIŞIK ESNAFI DİNLEMEYE DEVAM ETTİ, KBÜ DEN HABER….

Rektör Kırışık’tan Şoförler ve

Rektör Kırışık’tan Şoförler ve Otomobilciler Odası ile Taksi Durak Başkanlarıyla Toplantı

Karabük Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Cemal Topçu ve Taksi Durak Başkanları, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık ile görüştü.

 

Rektör Kırışık, Karabük Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Cemal Topçu, Başkan Yardımcısı İhsan İpek ve taksi duraklarında çalışan Taksi Durak Başkanları İbrahim Konuşkan, Yılmaz Temel, Ercan Gökkaya, Abdülkadir Yalçın, Mustafa Metin, Suat Ünal, Süleyman Altan, Aydın Yavuz ve Furkan Şimşek’la görüştü. Toplantıya, KBÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hasan Solmaz, Prof. Dr. Elif Çepni, Prof. Dr. İsmail Rakıp Karaş, Genel Sekreter Lütfü Köm de katıldı.

Toplantıda, Karabük şehrinin ulaşım hayatına yönelik konular görüşüldü. Taksi ve şehir içi toplu taşıma araçlarının gündelik hayattaki yerine değinen Rektör Kırışık, taksici esnafının görüş ve fikirlerini de dinledi.

Rektör Kırışık, toplantıya katılan esnafa teşekkür ederek, iş hayatlarına başarılar diledi.

Esnaflar ise misafirperverliği için Rektör Kırışık’a teşekkür ederek, görevinde kolaylıklar diledi.

KBÜ’de Beden Eğitimi Konuşuldu

Karabük Üniversitesi Hasan Doğan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu tarafından “Beden Eğitimi Öğretmeni Belgeseli ve Beden Eğitimi Dersinin Dünü Bugünü Yarını” adlı panel düzenlendi.

 

Karabük Üniversitesi Hasan Doğan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu tarafından düzenlenen “Beden Eğitimi Öğretmeni Belgeseli ve Beden Eğitimi Dersinin Dünü Bugünü Yarını” adlı panele, Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Numan Bahadır Kayışoğlu, Akdeniz Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinden Doç. Dr. Cenk Temel, Beden Eğitimi Öğretmeni Dr. Mehmet Çetin, akademisyenler, öğrenciler ile sporseverler katıldı.

Kayışoğlu, panel sonrasında yaptığı röportajda, Beden Eğitimi Öğretmeni Belgeseli ve Beden Eğitimi Dersinin Dünü Bugünü Yarını panelinde, beden eğitimi dersinin geçirdiği değişim ve gelecekte beden eğitimi dersinde beklenilenler üzerinde konuşulduğunu belirterek, ” ‘Gelecek için bir beden eğitimi öğretmeninde bulunması gereken hangi özellikler olmalı?’ Bunları konuştuk, panelistlerimiz doyurucu bilgiler verdiler. ‘Beden eğitimi dersinin bugünü’, ‘Gelecekte nelere ihtiyaç duyuluyor’, ‘Beden Eğitimi dersini daha iyi yerlere nasıl taşırız?’ konularına dair panelistler tarafından analizlerde bulunuldu. Başta Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümünde okuyan öğrencilerimiz olmak üzere tabii formasyon alan Antrenörlük Eğitimi ve Spor Yöneticiliği öğrencilerimiz de buradaydı. Ayrıca dışarıdan beden eğitimi öğretmenlerimiz de katılım sağladılar. Çok faydalı verimli, güzel bir panel gerçekleştirdik onlara teşekkür ederiz, bize katkı sağladılar” şeklinde konuştu.

Akdeniz Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinden Doç. Dr. Cenk Temel, “Yaklaşık 11 yıl beden eğitimi öğretmenliği yaptım. 12-13 yıldan beri üniversitede akademisyen olarak çalışıyorum. Toplamda 25 yıllık alan deneyimim var. Bu süreç içerisinde ‘Beden Eğitimi Öğretmeni’ adı altında bir belgesel çektim, yönettim. O belgeselle alakalı bugün burada çok güzel bir sunum yapmayı planlıyoruz. Belgeselde beden eğitim öğretmenliğinin değişen özelliklerini, uygulamalarını anlatmaya çalıştık. 1980 öncesinden günümüze kadar beden eğitimi öğretmenliğinde nasıl bir değişim, nasıl bir dönüşüm gerçekleşti? Bugün öğrenci arkadaşlarımıza, akademisyen arkadaşlarla ve gelen dinleyicilerle bu konuyu enine boyuna tartışmayı planlıyoruz” dedi.

Panelde hazırlanan belgeselin izlenmesinin ardından Prof. Dr. Kayışoğlu moderatörlüğünde, panelist Doç. Dr. Temel ve Beden Eğitimi Öğretmeni Dr. Çetin katılımcıların sorularını yanıtladı.

Program günün anısında çekilen fotoğraf ile sona erdi.

 

KBÜ Robot Kulübü Öğrencileri Başarılarını Rektör Kırışık’la Paylaştı

İstanbul Teknik Üniversitesi Kontrol ve Otomasyon Kulübü (İTÜKON) tarafından düzenlenen 16. Robot Olimpiyatlarında (İTÜRO), “Çizgi İzleyen” kategorisinde yaptıkları robot ile üçüncülük derecesi alan öğrenciler, başarılarını KBÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık ile paylaştı.

 

Karabük Üniversitesi Robot Kulübü (KAROT), İstanbul Teknik Üniversitesi Kontrol ve Otomasyon Kulübü (İTÜKON) tarafından 16.’sı düzenlenen Uluslararası İTÜ Robot Olimpiyatlarında, “Çizgi İzleyen” kategorisinde yaptıkları robot ile üçüncülük ödülünü almaya hak kazandı. KBÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, kulübün akademik danışmanı KBÜ Teknoloji Fakültesi Mekatronik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Raif Bayır ve kulüp üyeleri Onur Oflu, Seyyit Muhammet Genç, Ramazan Danacı, Aslan Aslan, Ozan Sevin ve Takım Kaptanı Safa Özdemir’i makamında ağırladı.

Robot Kulübünün çalışmaları hakkında bilgi alan Rektör Kırışık, kulübün akademik danışmanı Bayır ve kulüp üyelerini tebrik ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Düzenlenen Uluslararası İTÜ Robot Olimpiyatlarına, Karabük Üniversitesi ve Karabük Gençlik Merkezi destekleri ile katılan Karabük Üniversitesi Robot Kulübü (KAROT), Trafik kategorisinde 2, Çizgi İzleyen Kategorisinde 4, Mini Sumo kategorisinde ise 4 çalışma ile yarışmaya katılım sağlamıştı.

Web Tasarım & SEO: Best4SEO