Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

REKTÖR KIRIŞIK MAKEDONYA’DA İNCELEMELERDE BULUNDU

KBÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık Kuzey Makedonya’da Temaslarda Bulundu

KBÜ Rektörü Prof. Dr.
Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık ve beraberindeki heyet, Kuzey Makedonya’nın önemli üniversitelerinden Tetova Üniversitesi ve Tetovo’da faaliyette bulunan Uluslararası Maarif Okullarını ziyaret etti.
Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, ilk olarak Kuzey Makedonya’nın önemli üniversitelerinden Tetova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Jusuf Zejneli’yi ziyaret ederek görüşmeler gerçekleştirdi. Rektör Prof. Dr. Fatih Kırışık’a ziyaret sırasında Demir Çelik Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Recep Demirsöz ve Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Öğr. Gör. Adnan Ucur da eşlik etti.
Yapılan görüşmede iki üniversite arasında akademik iş birliklerinin güçlendirilmesi ve yapılabilecek projeler hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.
Uluslararası ağını genişleterek ve geliştirerek uluslararası bir üniversite olma hedeflerini daha da ileriye taşıma çalışmalarının sürdürüldüğüne dikkat çeken Rektör Kırışık, iki üniversite arasındaki iş birliklerin devam edeceğini belirtti.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Tetova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Jusuf Zejneli, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık’a ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.
Görüşmenin ardından akademik iş birliği protokolü, Karabük Üniversitesi tarafından organize edilen Sağlık Bilimleri Festivali (Sağlıkfest) ve Sosyal Bilimler Festivali (Sosyalfest) iş birliğini kapsayan protokoller imzalandı.
İmzalanan iş birliği protokolleriyle Karabük Üniversitesi ile Tetova Üniversitesi arasında akademik, stratejik, verimli ve ileriye dönük ilişkiler kurulması amaçlanıyor.
Ayrıca Tetova Üniversitesinin kampüsünü gezen Prof. Dr. Fatih Kırışık, kampüste yer alan İnşaat Laboratuvarında detaylı incelemelerde bulundu.
Uluslararası Maarif Okullarına Ziyaret
Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, ikinci ziyaretini Kuzey Makedonya’nın Tetovo şehrinde eğitim faaliyeti yürüten Uluslararası Maarif Okullarına gerçekleştirdi.
Rektör Prof. Dr. Fatih Kırışık’a ziyaret sırasında Demir Çelik Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Recep Demirsöz ve Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Öğr. Gör. Adnan Ucur da eşlik etti.
Yapılan ziyaretle uluslararası eğitim bağlarını güçlendirmeyi amaçladıklarını belirten Rektör Kırışık, Uluslararası Maarif Okullarının eğitim-öğretim faaliyetleri hakkında bilgi aldı. Ziyaretler, hediye takdimi ve hatıra fotoğrafı çekimiyle tamamlandı.