Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

REKTÖR UYSAL YURTKUR BAŞKANI

  REKTÖR YURTKUR YÖNETİM

 

REKTÖR YURTKUR YÖNETİM KURULU BAŞKANI OLDU

 

kbü giriş

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (YURTKUR) Yönetim Kurulu Başkanlığına, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Burhanettin Uysal seçildi.

Ankara’da 16 Aralık 2013 Pazartesi günü Gençlik ve Spor Bakanlığı Konferans Salonu’nda Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Kurulu, Yönetim Kurulu Üyelerini seçmek için tek gündem maddesi ile toplandı.

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Yönetim Kurulu 4’ü seçilen 3’ü ise atanan 7 üyeden oluşuyor. 77. Olağan Kurul Toplantısı’nda Genel Kurul seçim ile belirlenen 4 üyesini seçti. Yapılan seçimin ardından Yönetim Kurulu Başkanı’nı seçmek için tek gündem maddesi için toplanan Yönetim Kurulu Üyeleri, Yönetim Kurulu Başkanlığına Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Burhanettin Uysal’ı seçti.

Konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamada Rektör Prof. Dr. Burhanettin Uysal memnuniyetlerini dile getirdi: “Yönetim Kurul Üyesi olarak görev aldığım YURTKUR’da 77. Olağan Genel Kurulu’nda yapılan seçimde önce Yönetim Kurulu Üyeliğine ardından Yönetim Kurulunun yaptığı seçimde de başkanlık görevine seçildim. Bu bir görev değişimi, Gazi Üniversitesi Rektörü Sayın Prof.Dr. Rıza Ayhan 2,5 yıl kadar bu görevi layıkıyla yerine getirdiler, kendilerine teşekkür ediyorum. Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun en önemli paydaşı üniversitelerdir. Öğrencilerimize daha kaliteli ve daha nitelikli hizmet verebilmek için çalışmalarımıza tüm hızıyla devam edeceğiz. Kentimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni eder, beni bu göreve layık gören tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim.” dedi.

Web Tasarım & SEO: Best4SEO