DİL DEVRİMİ

HABER MERKEZİ

Saadet partisi kolları erken sıvadı

Son Güncelleme : 14 Ocak 2018 - 11:31

Saadet Partisi Karabük Yenice İlçe Başkanı Hüseyin ACAR ve beraberindeki İl Yönetim kurulu üyeleri, Yenice esnafını ziyaret ederek sorunlarını dinledi çözüm önerilerinde bulundu.

Ziyaretlerle ilgili olarak değerlendrmelerde bulunan Başkan Acar, esnaflarla bir araya gelerek, sorunlarını tespit etmek ve çözümler konusunda fikir alışverişinde bulunduklarını belirtti.

Saadet Partisi’nn ülkenin sorunlarının çözümü noktasında önemli projeleri olduğunu ve iktdar olmaları durumunda zaman kaybetmeden bu projeleri hayata geçireceklerini kaydeden Acar, “Türkye’nin teminatı olan Saadet Partisi olarak bizler, dün esnafımızın nasıl yanında isek bugünde yanında olduğumuzu göstermek adına buradayız” şeklinde konuştu.

Saadet Partisi olarak İktidara gelince faiz lobisine akan paranın önünü kesip, halka ve hak edene iade edeceklerini belirten Malkoç, “Erbakan hoca zamanında bunu yaptı. Bizde yapacağız Allah’ın izniyle” dedi;

Esnaf ziyareti ile birlikte 46 yıldır milli ve manevi değerlerimiz çerçevesinde yayın yapan ve her dönemde Hakkın sesi olmaya çalışan Milletimizin sorunlarını gündemde tutan Milli Gazete‘nin kuruluş yıl dönümü münasebeti ile Milli Gazetenin dağıtımı yapıldı.
İlçe Başkanı Hüseyin ACAR , esnaf ziyaretlerinin devam edeceğini sözlerine ekledi.

Ziyaret sonrası Ülkenin şu anki durumunu değerlendiren Saadet Partisi İl Teşkilat Başkanı Soner Malkoç, halk ile yaptıkları birebir görüşmelerde, çözüm ve çözüm önerilerini paylaştılar.Görüştükleri kişilerden olumlu tepkiler aldıklarını belirterek Saadet Partisine destek ve dua istediler.

Ziyaret sonrası açıklamasında Malkoç, “Esnafımızın sıkıntılarını dinleyip onlara moral vermek adına dükkan dükkan gezerek kendlerinin sorunlarını dinledik. 16 yıldan beri tek başına iktdar olan AK Parti televzyonlarda ve gazetelerde gerçekler ters yüz ediyor. Karartma yapıyor kara propaganda yapıyorlar. Ülkemiz yangın yerine dönmüştür. Ekonomi dip yapmış eğitim yerlerde sürünüyor. Tarım ve hayvancılık bitmiş işsizlik artmıştır.

Esnaf bittiyse ekonomi bitmiş demektir. Verilen hayalî rakamlarla halkımızın kafası karıştırılmak isteniyor. Esnaf sıkıntı içindeyken, esnaf siftah yapmadan kepenk kapatıyorken, esnaf evine ekmek götüremiyorken, esnaf esnaflığını borçla çeviriyorken sadece birkaç mutlu azınlık refah içinde yüzüyor, süper ekonomiler arasına girdik diye ekranlarda endam ediyorlar. Lafla peynir gemisinin yürümeyeceğini biliyoruz
Dün söyledik, bugün de söylüyoruz. Halkın alım gücü çok düşük. Memur, emekli, işçi, çiftçi kazanmazsa esnaf kazanamaz. Mutlu azınlığın değil esnafın,işçinin emeklinin memurun sorunlarının çözülmesi lazım

DÖRT KİŞİLİK AİLENİN AÇLIK SINIRI 1.608 TL,

YOKSULLUK SINIRI 5.238 TL.

BİR KİŞİNİN AYLIK GEÇİM MALİYETİ 1.989 TL’YE YÜKSELDİ.

MUTFAK ENFLASYONU AYLIK YÜZDE 2,60 ve ON İKİ AYLIK YÜZDE 12,29 ORANINDA iken 20 milyon insanımız asgari ücretle çalışıyor.

Demek ki insanlarımızın yüzde 35’i açlık sınırının altında yaşıyor dedi.
http://www.turkis.org.tr/ARALIK-2017-ACLIK-ve-YOKSULLUK-SINIRI-d11671#sthash.lw7u8a13.dpuf

Malkoç konuşmasına şöyle devam etti;
Evliliklerden çok boşanmalar artmıştır. Hapishaneler ağzına kadar dolu suç oranları çoğalmıştır. Emekli ve çalışan çok zor durumdadır. Adalete güven azalmıştır. Terör ve komşularımızdaki savaş hali bizleri derinden etkiliyor. Milletimiz beden ve ruhen hasta olmuş yüzü gülen insanlara hasret kalmışız. Karabük ve çevresi AK Parti iktdarında hep geriye gitmştir, başarılı olamamıştır. Bu böyle gitmez. Dedi. Malkoç konuşmasını şöyle sürdürdü;
Televizyon ve gazeteler Saadet Partisinden hiç bahsetmiyor. Biz de halkımızın ayağına giderek gerçekler anlatacağız.
Son yıllarda esnafın ciro grafiğinin sürekli aşağılara doğru indiğini belirten Malkoç, “Bir süredir esnaf ziyareti yapıyoruz. Özellikle merkez esnaflarımızı ziyaret ediyoruz. Sadece hal hatır soruyoruz ve genel durumlarıyla ilgili bilgi alıyoruz. Gördüğümüz şu ki, bütün esnaflarımıza sorduğumuzda bize söylenen şu, ciro grafiği sürekli aşağı iniyor, stabil bile değil. ‘aynı olsa ona da razıyız’ diyorlar
Bu şu demek, patlamaya hazır bir bomba bizi geleceğe taşıyor. Bu bizi büyük bir sıkıntıya, ekonomik buhrana götürür.

Bunun da çözümü şu ; iktidar refah seviyesini tabana yayması lazım. Parayı tabana verecek, asgari ücretliye verecek, emekliye, öğretmene, memura verecek. Bin lira alan bir insan 2 bin lira aldığı zaman ne yapacak gidecek balık alacak, ayakkabı alacak, pantolon alacak ve bu doğrudan esnafa yansıyacak. Esnaf satış yaptıktan sonra gidip toptancıdan mal alacak, toptancı fabrikaya sipariş verecek, fabrika daha çok sattığı için de daha çok üretecek.

Bu döngünün kesinlikle sağlanması lazım ama şu anda Türkiye’de bu döngü sağlanmıyor. Tabana daha az değer veriliyor, böyle olunca alım gücü düşüyor ve bunun sonucunda enflasyon düşük çıkıyor. Enflasyonun düşük çıkmasının tek sebebi bu, başka bir şey değil. Türkiye’deki iç piyasa hiçbir zaman Türkiye’deki fabrikaların talebini karşılamıyor. Esnafımızın durumu bunu gösteriyor” ifadelerini kullandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.