DOLAR 20,9783 0.73%
EURO 22,5975 -0.26%
ALTIN 1.312,07-0,73
BITCOIN 5701700,84%
Karabük
22°

HAFİF YAĞMUR

13:07

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Safranbolu İçmesuyu Arıtma Tesisi %81 Tamamlandı ve 2020 yılı İçerisinde Hizmete Alınacak

Safranbolu İçmesuyu Arıtma Tesisi %81 Tamamlandı ve 2020 yılı İçerisinde Hizmete Alınacak

ABONE OL
Haber Giriş : 18 Temmuz 2020 12:52
Günceleme : 18 Temmuz 2020 18:53
Safranbolu İçmesuyu Arıtma Tesisi %81 Tamamlandı ve 2020 yılı İçerisinde Hizmete Alınacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL


Devlet Su İşleri (DSİ) 23. Bölge Müdürü İbrahim Yaroğlu ve AK Parti Karabük İl Başkanı Av. İsmail Altınöz DSİ 23. Bölge Müdürlüğü tarafından ihale edilen Safranbolu İçmesuyu İsale Hattı ve Arıtma Tesisinde incelemelerde bulundu.


Devlet Su İşleri (DSİ) 23. Bölge Müdürü İbrahim Yaroğlu Safranbolu İçme Suyu İsale Hattı ve Arıtma Tesisi çalışmalarının hızla devam ettiğini ve bu yıl tamamlanacağını dile getirerek. “Ülkemizin içme, kullanma ve sanayi suyu ihtiyacının yarısından fazlasının DSİ tarafından yapılan içme suyu tesislerinden karşılanmaktadır. ‘81 İl İçme Suyu Eylem Planı’nı hazırladık. Bu plan çerçevesinde şehirlerimizin 2040, 2050 ve 2071 yıllarına kadar olan içme suyu meselesini çözüme kavuşturacağız. Bu kapsamda Safranbolu İçme Suyu İsale Hattı ve Arıtma Tesisi çalışmaları hızla devam ediyor. Safranbolu İçmesuyu İsale Hattı ve Arıtma Tesisinin tamamlanması ile Safranbolu’nun 2050 yılına kadar olan içme ve kullanma suyu ihtiyacı karşılanacak. Tesisi 2020 yılında tamamlamayı hedefliyoruz. Tesisin tamamlanması ile Safranbolu’ya günde 35 bin metreküp kaliteli içme suyu temin edilecek.” dedi.

DSİ 23. Bölge Müdürü Yaroğlu, Safranbolulu vatandaşlara kaliteli içme suyu temin edecek bu projenin hayat geçirilmesinde emeği geçenlere de teşekkür etti.

Safranbolu İçme Suyu İsale Hattı ve Arıtma Tesisi hakkında teknik bilgilendirme yapan Devlet Su İşleri (DSİ) 23. Bölge Müdür Yarımcısı Yasin Devrim, “ DSİ 23. Bölge Müdürlüğü tarafından ihale edilen Safranbolu İçmesuyu İsale Hattı ve Arıtma Tesisi İnşaatı işi 26.980. 000 TL bedelle 13.01.2017 tarihinde sözleşmesi akdedilmistir. Bu iş muhtevasında 35.000 m3/gün kapasiteli arıtma tesisi, hızar kaptajı rehabilitasyonu, 4 adet depo ve depolar arası bağlantılar yapılacaktır.


Arıtma tesisi inşaatı işinde %81 gerçekleşme sağlanmış olup 2020 yılı içerisinde tamamlanarak Safranbolu ilçe merkezine arıtılmış suyun verilmesi hedeflenmektedir. İş muhtevasında yer alan Kanyon Depo, Bostanbükü Depo, Kirkille Depo ve Gümüş Depoların inşaat işleri tamamlanarak, mekanik çalışmalar devam etmektedir. Ayrıca Safranbolu’nun mevcut içmesuyu kaynaklarından birisi olan ve halihazırda kullanılan Bulak kaynağından 59 lt/sn su mevcut hat korunarak branşman vasıtasıyla alınacak arıtma tesisine iletilecektir.” dedi.


Karabük’e gerçekleştirilen yatırımların sıkı takipçisi olduklarını ifade eden AK Parti Karabük İl Başkanı Av. İsmail Altınöz, “Safranbolu’muza çok büyük bir hizmeti olacak olan Arıtma Tesisini inşallah yakın bir zamanda hizmete kazandıracağız. Milletvekillerimiz ile birlikte Ankara’da DSİ Genel Müdürlüğünde ve bu işi Bakanlık düzeyinde takibini yaptık. İnşallah bu tesisi en kısa sürede Safranbolu’muzun hizmetine sunacağız. Ben DSİ Bölge Müdürümüze, Milletvekillerimize ödenek konusundaki katkılarından dolayı ve tüm ilgili firmaya ve çalışanlarına teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verdi.


Safranbolu İçmesuyu İsale Hattı ve Arıtma Tesisinde incelemelerinde İl Genel Meclis Başkanı Hasan Yıldırım, DSİ 23. Bölge Müdür Yarımcısı Yasin Devrim, AK Parti Safranbolu İlçe Başkanı Av. Mehmet Sarı ve Safranbolu İl Genel Meclis Üyesi Mustafa Ünal’da hazır bulundu.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.