Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

SAFRANBOLU KENT PARK TEMELİ TÖRENLE ATILDI

    Safranbolu belediyesi

MANSETT

 

SAF VİEO HABER

 

Safranbolu belediyesi tarafından yapılan “kent parkı”nın temeli düzenlenen törenle atıldı.

Törene, Karabük valisi İzzettin Küçük, Safranbolu Kaymakamı ve Belediye başkanı Dr Necdet Aksoy yanı sıra bir çok sivil toplum örgütü Başkan ve temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Vali Küçük, törende yaptığı konuşmada ; Safranbolu’nun ilk önce safranbolulara ev sahipliği yapması gerektiğini onlara güzel bir hayat sunması gerektiğini yapılacak parkın bölgedeki en büyük parklardan biri olacağını ve herkesin buluşma noktası haline geleceğini belirterek   “İlçeye 27 park yapılmış, 10 tane daha yapılacak. Türkiye’de şehirciliğin geldiği şu aşamada, yıkandan çok orayı yeşil alan yapan insanlar tarihe geçecektir.” dedi.

 

Belediye Başkanı Necdet Aksoy ise parkın 20 dönüm arazi üzerine yapılacağını ve 3 milyon 600 bin liraya mal olacağını ifade edip, parkın içinde 90 araçlık otopark, 180 metrekarelik suni buz pisti, bin 125 metrekarelik yürüyüş ve bisiklet parkuru, 555 metrekare ahşap gezinti yolları, 850 metrekare şelaleli gölet, 320 metrekarelik oyun gurubu, gölet etrafında oturma alanları, 130 metrekarelik spor alanları ve 155 metrekarelik kay kay pisti ile kafeterya ve yemek yeme binası olacağını açıkladı.

Parkın tamamlanma süresini 100 gün olarak açıklayan başkan Aksoy “İnşallah Ocak/2014 ayında parkımızı halkımızın hizmetine açmış olacağız.” dedi..

Konuşmaların ardından parkın temeli, protokol üyeleri tarafından butona basılarak atıldı.

 

 SAFRANBOLU 20 DÖNÜMLÜK KONSEP PARKIN

TEMELİNİ TÖRENLE ATTI. 

Web Tasarım & SEO: Best4SEO