DİL DEVRİMİ

HABER MERKEZİ

Safranbolu TSO, ABD Gezisi Yaptı

Son Güncelleme : 19 Kasım 2014 - 15:20

page

Safranbolu Ticaret ve Sanayi odası tarafından organize edilen KOSGEB Eşleştirme desteği kapsamında Amerika Birleşik Devletleri Yurtdışı iş gezisi düzenlendi.40 işletmenin katılımıyla gerçekleştirilen organizasyon%60 oranında KOSGEB tarafından destekleniyor. Atlanta eşleştirme merkezi ile gerçekleştirilen organizasyon 3-13 Kasım tarihlerinde tamamlandı.Daha önce Hollanda ve Bosna Hersek’e Yurtdışı iş gezisi düzenleyen SafranboluTicaret ve Sanayi Odası üçüncü kez üyelerini ABD gezisiyle yurt dışına çıkarmış oldu.

Safranbolu Ticaret ve Sanayi Odası heyeti Atlanta Eşleştirme Merkezi tarafından organize edilen programda New York’ta New Jersey Ticaret Odası başkanı JimCoyle ile Amerika’da inşaat, telekomünikasyon, gıda, turizm, elektrik ve mimarlık alanında eğitim semineri toplantısı gerçekleştirdi.KatılımcılaraRafealVinolyArchitectures mimarlık ofisi tarafından Amerika’da inşaat ve mimarlık faaliyetleri ve işleyişi ile ilgili seminer düzenlendi.Yine New York’ta Yatırım Ajansı ile iş olanakları ve yatırım imkanlarının konuşulduğu ve Türkiye’de yatırım imkanlarının anlatıldığı karşılıklı fikir alışverişinde bulunulan bir toplantı düzenlendi.

LasVegas’a geçen heyet AAPEX Otomotiv Fuarına ziyaret gerçekleştirdi.Daha sonra Elektrikli araçların akü güvenliği ve bakımı seminerine katıldı.LasVegasta ayrıca Latin Ticaret Odası üyeleri ile ikili görüşmeler gerçekleştiren heyet daha sonra Latin TicaretOdasıileTicaretOdasıtoplantısalonundainşaat, telekomünikasyon, gıda, turizm, elektrik ve mimarlık alanlarında faaliyet göstermenin zorlukları ve avantajları ile ilgili toplantı düzenlendi.

Daha sonra Los Angeles’a geçen heyet Los Angeles Ticaret Odası ile toplantı gerçekleştirdiler. Daha sonra Los Angeles TicaretOdasıBaşkanı Carlos J. ValderramatarafındanAmerika’daTicaretkonuluseminerekatılımsağlandı.Sonraki günlerde Los Angeles Ticaret Odası üyeleri ile sektörel olarak ikili görüşmeler gerçekleştiren Safranbolu Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri ayrıca San Diego ziyareti gerçekleştirdiler.

Açıklama yapan Safranbolu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sami ACAR “Amerika Birleşik Devletleri’ne düzenlenen bu gezi ile amacımız, Safranbolu’da faaliyette olan firmalarımızın ve ülkemizin tanıtımını yapmak, Küresel ekonominin gelişimini yakından izlemek, ticari vizyonumuzu geliştirmek, yaptığımız görüşmelerle İlçemizin ve bölgemizin üretim, pazarlama, ithalat ve ihracat kapasitelerinin geliştirilmesi yönünde fikirler edinebilmektir. Hedeflerimize ulaştığımız kanaatindeyiz.Umarım organizasyonun etkileri ile Orta ve uzun vade de Bölgemizin rekabet gücünün yükseltilmesine katkı sağlayabiliriz. Burada olduğu gibi bundan sonra da gerçekleştirilecek olan bu ve benzeri çalışmaları düzenleyerek, kazanımlarımızı hayata geçirip, bölgemizi ve ilçemizi çekim merkezi yapmak ve markalaştırmak hedeflerimiz arasındadır dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.