Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Safranbolu YAPEX Fuarında Süreklilik Ödülünü Aldı

Safranbolu Belediyesi bu yıl

Safranbolu Belediyesi bu yıl 9.su yapılan, Tarihi Kentler Birliğinin desteği ve ÇEKÜL Vakfının işbirliğiyle Akdeniz Tanıtım tarafından düzenlenen YAPEX Restorasyon, Kültür Mirası ve Koruma Fuarında Akçasu Deresi Rekreasyon Projesi / Çarşı Canlandırma Projesi ile Süreklilik Ödülünü aldı.

Fuarın son gününde yapılan ödül törenine ödül törenine ÇEKÜL Vakfı Başkanı Prof. Dr. Metin Sözen, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Tarihi Kentler Birliği Başkanı ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’ün yanı sıra çok sayıda Belediye Başkanı da katıldı.

                                                                                                                                                                                                      Ödülü Gaziantep Belediye ve Tarihi kentler Birliği eski Başkanı Dr. Asım Güzelbey’den alan Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse yaptığı konuşmada; “ Safranbolu’nun ilk kadın Belediye Başkanıyım, mimarım ve bu ödülü alıyor olmaktan da son derece mutluyum. Bu diğer Belediye Başkanlarında olduğu gibi bana da nasip oldu. Aslında çalışmalar daha önceden başlamıştı. Biz başvuruyu yaptık ödülü almak bana nasip oldu” dedi

                                                                                                                                          Başkan Köse konuşmasını şöyle noktaladı; “ Bu ortamı bizlere sağlayan Antalya Büyükşehir belediye Başkanımıza ve ÇEKÜL Vakfına çok teşekkür ediyorum. Bu üç gün benim için son derece olumlu ve katkı sağlayıcı oldu. Biz Safranbolu olarak Korumanın Başkentiyiz. Zaten hepiniz Safranbolu’yu biliyorsunuz.  Biz Metin hocamızın da çalışmalarını başlattığı ilk göz ağrısıyız. O yüzden böyle bir kentte Belediye başkanı olmaktan dolayı gururluyum. Bir kez daha her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”

Ödül töreninin ardından çekilen hatıra fotoğrafının ardından fuar sona erdi.