Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

SAFRANBOLU YAZ BOZ BELEDİYESİ Mİ?

    CHP SAFRANBOLU

MANSETT

 

bülentttt

 

CHP SAFRANBOLU BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI, YİNE SAFRANBOLU BELEDİYESİ İLE İLGİLİ CİDDİ BİR YOLSUZLUK İDDİASINDA BULUNDU.TÜRKOĞLU BUNLAR “İMARHATİPLİ” DEDİ..

 

 

CHP Safranbolu Belediye Başkan Aday Adayı Bülent  Türkoğlu, konut sitelerinin ve vatandaşların arazilerinin imar planını, ardından da mülkiyet yapısını önce bozup, sonra düzeltilmesi karşılığında 20 Bin TL iş başı ücret talep edildiğini, bu paranın da belediye kasası yerine, işi yapan özel bir şirkete aktarıldığını iddia etti. Bunlar İmarhatipli diyerek konunun önemine değinen Türkoğlu belgeleri bizde mevcut iddialarımızı belgeler ile destekleyeceğiz şeklinde açıklamalarda bulundu.

IMG_6723

İçişleri bakanlığında siyasi kararlar neticesinde bu tip dosyaların kapatıldığını iddia eden Türkoğlu açıklamasında şöyle dedi; “Normalde ne Karabük Belediyesinde, ne bölgemizde, ne de diğer belediyelerde bu çaplı bir iş olmamıştır. AKP kadroları daha ne kadar sessiz kalacak, isteyene bu iddiamın belgelerini de takdim edebilirim. Bu yapılan, amiyane olarak önce imarını bozup, sonra düzeltme parası olarak talep edilmektedir. Safranbolu’da, son yıllarda böyle kaç imar planı değişikliği yapıldı acaba? Önce imarı boz, sonra yap. İmarı planlamasını da tekrar yaparken, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin bile ödemediği paraları, Safranbolu Belediyesi ödemiştir. Yazıktır, günahtır, vebaldir. Hem işi bilmiyorsunuz, hem de bu işlerden yalan yanlış rant elde ediyorsunuz. Biz “İmar Hatip” diyoruz. Bu bedeli Safranbolu halkı ödemiştir, daha da ödemeye devam etmemesi için artık dur diyoruz. Tüyü bitmedik yetimin hakkı için, esnaf ablamız için, kardeşim Adnan için değil.Bilfiil halkın Şehri Emini olarak huzura çıktık. Adil bir yönetim için Safranbolu’yu hak ettiği güzel günlere kavuşturmak için, sadece ülkemizde değil, dünyada örnek bir belediyecilik için, ekibimizle kolları sıvadık. Halkımızın yüzü gülmeden, yüzümüz gülmeyecek. Halkımızın yüzüne gülerek bu usulsüzlükleri yapanları Cenabı-ı Allah’a havale ediyorum.” dedi.

Türkoğlu, Şehir Plancısı olduğundan uzmanlık alanı olan bu iddiasından öncede Safranbolu şehir içme suyu şebekesinde kanserojen etki yapan asbestli boruların kullanıldığını açıklamıştı.

TÜRKOĞLU HAVACILIK VE UZAY BİLİMLERİ AKADEMİSİ ŞART DEDİ 

Seçim projelerini zamanı geldiğinde açıklayacağını belirten Bülent TÜRKOĞLU, aynı zamanda Erzurumlu İbrahim Hakkı Hazretlerinin torunu olarak bu kentte Havacılık ve Uzay bilimleri akademisinin de şart olduğunu ifade etti.

İbrahim Hakkı hazretleri’nin NASA duvarlarında yazılı olan “Uzayın Derinliklerini Tillo’nun Sokaklarından İyi Bilirim” sözünü hatırlatarak “bende Safranbolu’nun sokaklarını iyi bilirim bu anlamda projelerimizi yaptık hazırladık hatta sayın Binnur Kızılırmak, Sayın Mehtap Başaran gibi güçlü teknik kadroları mimarları meclis üyemiz olarak kaydettik, sağolsunlar destek olacaklar, ayrıca Cemile Kalas gibi Safranbolu için mücadele veren isimler de meclisimizde olacak ” dedi.

İŞTE TÜRKOĞLU’NUN SEÇİM PROJELERİ 

Web Tasarım & SEO: Best4SEO