Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Safranbolu’da Sağlık Sorunları Bitiyor..

SAFRANBOLU DEVLET HASTANESİNİN YAPIM

DSCF8674

SAFRANBOLU DEVLET HASTANESİNİN

YAPIM ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

 

            İl Sağlık Müdürü Dr.Ahmet SARI,  İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr.Korkut EREN, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Op.Dr.İsmail KARA ve Halk Sağlığı Müdürü Dr.Sezgin TİRYAKİ,yapımı devam eden Safranbolu Devlet Hastanesi inşaatında incelemelerde bulunarak Hastane Başhekimi Uz. Dr.Selim ŞAHİN, Hastane Müdürü Yüksel KORKUT ve yüklenici firma yetkilileri ile hastane inşaatı konusunda bilgi alışverişinde bulundular.Yapılan görüşmelerde ilgili firma yetkilileri hastane inşaatının Mart ayı sonuna kadar bitirileceği taahhüdünde bulundular.

20150216_115717  İnşaat çalışmalarının yanı sıra Safranbolu Devlet Hastanesine son yapılan atamalarda 4 (dört)pratisyen tabip, 1 (bir) KBB Uzmanı, 2 (iki) Genel Cerrahi Uzmanı, 1 (bir) Dâhiliye Uzmanı, 1 (bir) Nöroloji Uzmanı ataması yapıldığı bilgisi alındı. Bunlardan KBB Uzmanı Op.Dr.Serdar Şengül’ün, Genel Cerrahi Uzmanı Op.Dr.Faruk Öztürk’ün, Dâhiliye Uzmanı Uzm.Dr.Sinan Kazan’ın ve Nöroloji Uzmanı Uzm.Dr.Özkan Akhan’ın görevlerine başladığı, ataması yapılan ikinci Genel Cerrahi Uzmanı Op.Dr.Bayram Çolak’ıngöreve başlamasının beklendiği öğrenildi. Yeni yapılan atamalarla Dâhiliye ve Genel Cerrahi Uzman sayılarının ikiye çıkmış olduğu bilgisi alındı. Ayrıca Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı ile FTR Uzmanı kadrolarının da açıldığı ve bu alanlara atama beklendiği belirtildi..

Görüşmelerde ayrıca Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri tarafından inşaatın bitmesinin ardından hastaneye tomografi cihazı kurulacağı bilgisi verildi.