Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Sağlıkta Bir Başka Sorun !

HALK SAĞLIĞI LABORATUVAR İHALESİ

HALK SAĞLIĞI LABORATUVAR İHALESİ  BASIN BİLDİRİSİ YAYIMLADI VE  ; ” LABORATUVAR HİZMETLERİ ARTIK  AİLE HEKİMLİKLERİNDE YAPILMAYACAK HİZMET ALMAK İSTEYENLER KAMU HASTANESİNE GİDECEK” DEDİ

dr sezgin halk sa md

Halk Sağlığı Müdürü  Dr. Sezgin TİRYAKİ  ” Bugün yaptığı bir açıklama ile Aile Hekimliklerinde yapılan Laboratuvar hizmetlerinin Kamu hastanelerinden alınabileceğini duyurdu. Daha önce yapılan uygulamada Aile Hekimliklerinde alınan kan ve idrar tahlilleri yine ilgi Aile Hekimliğine bildiriliyor, tahlil neticesinde hastane eziyeti çekmeden vatandaş ilaç tedavisi için  kendine göre bir çare buluyordu.

Bugün Halk ve Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada ise ; ” 30 Aralık 2014 itibariyle Aile Hekimlerine Laboratuvar hizmeti sunulmasını sağlaması amacıyla yapmış olduğumuz Laboratuvar Hizmet Alım İhalesine teklif fiyatı yüksek vermiş olan firma tarafından Kamu İhale Kurumuna son gün itiraz edilmiş olup kanunun  ön gördüğü şartlara uyma zorunluluğundan dolayı Kamu İhale Kurumundan sonuç gelinceye kadar hizmet sunumunu verememekteyiz. Vatandaşlarımız ihtiyaç duyacağı tahlil hizmetini Kamu Hastanelerimizden almaya devam edebileceklerdir.” dendi.