ŞAHİN “BUNDAN BÖYLE HUZURSUZLUK

Son Güncelleme : 15 Kasım 2015 - 17:51

BİZE, DÜZELTMEK SANA” İNANCINDAYIZ

 

ak 3lü

“Politikacı olmasaydım, yönetmen olurdum” diyen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin Haber Türk Gazetesinden Kübra PAR’ın yaptığı röportaj da “AK Parti’ye oy vermeyen diğer yüzde 50 seçim sonuçlarına şaşırdı ve üzüldü ancak Ömer Çelik’in MYK sonrası <Asla kendilerini yenik hissetmesinler, biz rövanş partisi değiliz> açıklaması önemliydi” diyerek; “Şeyh Edebali’nin Osman Gazi’ye nasihatlerinde, ‘Bundan sonra huzursuzluk bize, düzeltmek sana’ manasında bir öğüdü vardır. Yani biz yanlış şeyler söyleyebiliriz, ağır eleştirilerde bulunabiliriz, ama tahammül etmek sanadır der ”  ifadeleri ile önemli mesajlar verdi..

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile nasıl tanıştığını, Ak partiden çekinenlerin değerlerine önem verip gereğini yapacaklarını ifade eden Şahin’in röportajı bugün Haber Türk gazetesinde ve Web haber sitesinde yayımlandı.

İşte M.Ali Şahin’in röportajından bazı kesitler, “ Doğrusu, tek başımıza iktidara gelebileceğimizi öngörüyordum. Çünkü seçim bölgemde 7 Haziran’da başka partilere oy verdiğini ama bu seçimde AK Parti’ye oy vereceğini söyleyen çokça seçmenle karşılaştım. Ama doğrusu yüzde 50’ye yakın oy alabileceğimizi ben de öngörmemiştim.AK Parti’ye oy vermeyen diğer yüzde 50 seçim sonuçlarına şaşırdı ve üzüldü. Ömer Çelik’in MYK sonrası <Asla kendilerini yenik hissetmesinler, biz rövanş partisi değiliz> açıklaması önemliydi. Bundan sonraki süreçte kutuplaşmayı gidermek adına AK Parti nasıl adımlar atacak?” dedi..

Şahin “ Şeyh Edebali’nin Osman Gazi’ye nasihatlerinde, “Bundan sonra huzursuzluk bize, düzeltmek sana” manasında bir öğüdü vardır. Yani “Biz yanlış şeyler söyleyebiliriz, ağır eleştirilerde bulunabiliriz, ama tahammül etmek sanadır” der. İktidar olmanın avantajları da var dezavantajları da. AK Parti’nin yeniden iktidara gelmesinden rahatsızlık ve tedirginlik duyan vatandaşlarımız olabilir. Onların bu endişelerini giderme konusunda ilk görev bize düşer.” açıklamaları yaptı…

DSCF1059
Karabük Milletvekili ve Ak parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin; “Öncelikle vatandaşlarımızın hangi uygulamalardan dolayı yeniden iktidar oluşumuzdan rahatsız olduklarını tespit etmekte fayda var. Hatta şimdi rahatsızlık duyan çevrelere dönük bir kamuoyu araştırması yapılmasının gerekli olduğunu düşünüyorum. Hangi uygulamalarımız kendilerini rahatsız ediyor öğrenmeliyiz. Mesela geçenlerde bir şair AK Parti yeniden tek başına iktidar oldu diye Fransa’ya taşınacağını söylemiş. Şimdi benim o şair vatandaşımıza söyleyeceğim şudur; Recep Tayyip Erdoğan’a söylediklerinin aynısını Fransa’da, Hollanda da söyle. Eğer orada bunlar ifade özgürlüğü bağlamında değerlendiriliyorsa hiçbir diyeceğim yok… Aslında bu kişilerle dahi görüşülmesi “Nedir sizi rahatsız eden?” diye sorulması lazım. Biz sadece Türkiye’ye hizmet etmek, bu ülkenin daha iyi noktalara gelmesini sağlamak, vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak gibi bir amaç güdüyoruz. Eğer bazı uygulamalarımız bu vatandaşlarımızı rahatsız ettiyse bunları bilmek isteriz ve eğer gerçekten yanlış yaptığımızın farkına varırsak bunları düzeltiriz. “ açıklamalarında bulundu..

“2002’de iktidara geldiğimizde bakan sayısı 37 civarındaydı. Bunu ilk düşüren biziz. Tekrar artırma yönünde bir girişimi açıkçası siyaseten doğru bulmam. Genel başkanımızın da böyle düşündüğünü sanıyorum açıklamaları yapan Şahin; “Türkiye’nin öncelikli sorunu terör sorunudur. Yeni hükümetin önceliği de terör sorununu bitirmek olacak. Terör sorununda silahların bıraktırılması esastır..Anayasanın 2. maddesi “Türkiye Cumhuriyeti insan haklarına dayalı bir cumhuriyettir.” demiyor. “İnsan haklarına saygılı bir cumhuriyettir.” deniyor. Ben saygı ifadesini çok hafif buluyorum. Burada saygılı çok hafif bir ifade olarak kalıyor, yerine dayalı kelimesini koymak neden Cumhuriyetimiz için bir tehdit ve tehlike olsun? 4. maddede “Cumhuriyetin temel nitelikleri değiştirilemez.” deniyor. Nitelikler belli; demokratik olma vasfı, laik olma vasfı, sosyal olma vasfı ve hukuk devleti olma vasfı olmak üzere 4 tanedir. Onları muhafaza edeceğiz, bunların dışında bana göre lüzumsuz birtakım ibareler var.” Şeklinde açıklamalar ile de gündem yarattı..

“Atatürk milliyetçiliği nedir?” sorusunun cevap veren Şahin ; “ Bakın bu ne anayasada var, ne de diğer yasalarda var. Türkiye bir hukuk devletidir, dolayısıyla her tabirin, her ibarenin elle tutulur bir karşılığının olması lazım. Biz doğrusu anayasada bir başlangıç bölümünün bile olmamamsı gerektiğini düşünüyoruz. Bunları biraz da darbe döneminin ürünleri olarak görüyoruz. Bakın Cumhuriyetimizin ilk anayasası olan 1923 anayasasına var mı böyle bir ibare? Yok.” Yaklaşımı yaptı..

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile İmam Hatip yıllarında tanıştığını ifade eden Şahin “ Türkiye’de açılan ilk İmam Hatip okulu, hemen Fener’in üstünde Draman’daydı. Sınıflar arasında münazara yapardık. Sınıflarımız münazarada denk geldi. Ben 4. Sınıftaydım, o 2. sınıftaydı. Kendisini böylece tanımış oldum. Ses tonu dolgun, güzel konuşan bir gençti. Ondan sonra da arkadaşlığımız, dostluğumuz hep devam etti. Ben ondan iki sene önce mezun oldum ve hukuk fakültesine gittim. Milli Türk Talebe Birliği’ne giderdim. O da ortaöğretim komitesindeydi. 1980’den önce de bir takım öğrenci hareketleri içinde de birlikte olmuştuk. O Milli Selamet Partisi Gençlik Kolları başkanıydı. Ben de Akıncılar derneğinde görev yapıyordum. Hep bir dirsek teması vardı ama asıl siyasi birlikteliğimiz 1983 Refah Partisi’nin kuruluşuyla başlar. O il başkanı olduğunda ben de onun yardımcısı olmuştum.Hareketli bir gençti. Münazara turnuvalarında hep ön plandaydı. Daha sonra da okulumuzu temsil etmişti. Sporla da yakından ilgilenirdi. Başarılı bir futbolcuydu. İETT’de oynamıştı. Fenerbahçe’nin transfer listesinde yer aldı. Allah rahmet eylesin babası kaptandı. Onun futbol oynamasına şiddetle karşıydı. Babasının isteksizliği ya da başka faktörler futbolu bırakmasına neden oldu. Hala futbolla yakından ilgilenir. İyi bir Fenerbahçe taraftarıdır. Kasımpaşa Sporu ve Rize Sporu da destekler ama asıl Fenerbahçelidir.” Dedi.

Kaynak Haber Türk Gazetesi/Kübra Par 

Haber/röportaj detay ve fazlası Haber Türk Gazetesinde 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN