Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

ŞAHİN PARTİSİ ADINA KONUŞTU “İSRAİL TERÖRİST DEVLET”

AK Parti Karabük Milletvekili

AK Parti Karabük Milletvekili Cem Şahin, Saadet Partisi’nin grup önerisi üzerine TBMM Genel Kurulu’nda AK Parti Grubu adına konuştu. Kürsüye gelen Şahin, İsrail’in Filistin’de mezalime dönüşen saldırılarının 7 Ekimde başladığını hatırlattı.

Saldırıların başladığı andan itibaren AK Parti olarak İsrail devletinin bir terörist devlet olduğunu, terör devleti olduğunu defalarca ifade ettiklerini belirten Şahin, “İsrail devletinin Gazze’de yaptığı mezalimi eleştiren, telin eden sözler sarf ettik. Meclisimizde bunun bir soykırım ve mezalim olduğuna ilişkin konsensüs de var. Biz Genel Kurulda birtakım kararlar aldık. İsrail’i telin eden, oradaki mezalimi telin eden kararlar aldık. Elbette ki bizim bu kararlılığımız ve bu farkındalığımız halkımızda da var. 7 Ekimden itibaren vatandaşlarımız, sivil toplum örgütlerimiz, derneklerimiz, vakıflarımız Türkiye’nin dört bir yanında protesto eylemleri gerçekleştirdiler, icra ettiler.” Diye konuştu.

Grup önerisinde, Türkiye’de yapılan eylemlere müdahale iddiaları üzerinden güvenlik güçlerine haksızlık yapıldığını düşündüklerini aktaran Şahin, şöyle devam etti:
“Türkiye olarak en güçlü sesi çıkartarak dünyada temayüz etmiş bir devletiz. Hem vatandaşlarımızın hem Sayın Cumhurbaşkanımızın güçlü ve gür bir şekilde İsrail’in mezalimini telin etmiş olduğu bir atmosferde elbette ki meşru zeminde icra edilen bir protesto eylemine güvenlik güçlerimiz, amacını aşan bir şekilde müdahale etmez. Amacını aşan veya amacını aşmasa bile yasal mevzuata uygun olarak cereyan eden bir protestoya ilişkin bir tasarrufta bulunulduysa bunun hep beraber bizler de takipçisi oluruz. Ama ben yapıldığı kanaatinde değilim. Böyle bir düşüncenin haksız olduğu kanaatindeyiz. Bu çerçevede bir genel görüşme açılmasına ihtiyaç yoktur.“