Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

ŞAHİN’DEN, ENGELLİLER HAFTASI MESAJI

MİLLETVEKİLİ ŞAHİN: “Engelli insanlarımızın

MİLLETVEKİLİ ŞAHİN: “Engelli insanlarımızın sorunlarının çözümünü önceliklerimiz arasında görüyor, onların her konuda yanında olmaya ve hayatlarını kolaylaştırmaya gayret ediyoruz”

 

AK Parti Karabük Milletvekili Cem Şahin, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

TBMM Anayasa Komisyonu Üyeliği ve AK Parti Genel Sekreter Yardımcılığı görevlerini de yerine getiren Şahin, mesajında, engellilerin sorunlarına dikkat çekmek, onları topluma kazandırmak, hayat standartlarını yükseltmek ve toplumsal farkındalık oluşturmak amacıyla her yıl 10-16 Mayıs tarihlerinin Engelliler Haftası olarak kutlandığını belirtti.
Herkesin her an bir engelli adayı olduğunun altını çizen Şahin, “Engellilik, yalnızca engeli olan bireylerin ya da ailelerinin içinde bulunduğu bir sorun değil, sosyal boyutlarıyla toplumu yakından ilgilendiren ve bütün bireylerin ortak dayanışmasını gerektiren bir konudur.” İfadelerine yer verdi.
Toplumun ayrılmaz bir parçası olan ve hayatın her alanında yer alan engelli kardeşlerinin spordan, sanata, siyasetten, eğitim ve iş dünyasında elde ettikleri nice başarılarla gururlandıklarını aktaran Şahin, şunları kaydetti:
“Özellikle son 20 yılda engellilerin hayat şartlarının iyileştirilmesi, sosyal ve ekonomik olarak desteklenmesi, geleceğe güvenle bakmaları konusu; ülkemizde pozitif ayrımcılık kapsamında değerlendirilmiş ve çeşitlendirilerek yaygınlaştırılmıştır. Engelli insanlarımızın sorunlarının çözümünü önceliklerimiz arasında görüyor, onların her konuda yanında olmaya ve hayatlarını kolaylaştırmaya gayret ediyoruz. Onların her alanda daha çok yer almaları, huzur ve refahlarının artması için çalışmalarımıza devam ediyoruz.
Bu duygu ve düşüncelerle; beraber yaşadığımız, aynı çevreyi paylaştığımız tüm engellilerimizin haftalarını kutluyorum.“

Web Tasarım & SEO: Best4SEO