Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

ŞAHİN’İN FARKLI YORUMU DİKKAT ÇEKTİ

ŞAHİN; “ FETÖ/PDY NIN

34

ŞAHİN; “ FETÖ/PDY NIN KALKIŞMASININ

SONUCU FARKLI  OLABİLİRDİ”  DEDİ

 

Karabük Milletvekili M.Ali ŞAHİN,  Karabük kent meydanında Vatandaşlar ile FETÖCÜ darbe girişiminin 8. Gününde yaptığı konuşmada olaylara farklı pencereden baktığını işaret ederek  “ Sayın  Cumhurbaşkanımız Erdoğan, Külliye’de değil de Çankaya’da daha önceki cumhurbaşkanları gibi cumhurbaşkanlığı yapmış olsaydı, büyük bir ihtimalle bu darbe teşebbüsü onun Çankaya’da bulunduğu bir gün ya da gece olurdu o darbecilerde  amaçlarına çok kolaylıkla ulaşabilirlerdi ” şeklindeki açıklama ile dikkat çekti.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine tepki göstermek amacıyla Karabük Kent Meydanı’nda toplanan vatandaşlara hitap eden Şahin, bundan tam bir hafta önce TBMM’nin bombalandığını hatırlatarak,  bu bölümün müze haline getirilerek gelecek nesiller tarafından bugünlerin unutulmamasının sağlanacağını ifade ederek şu açıklamalarda bulundu,”TBMM’den askeri gönderip polisi getirmemiş olsaydık, darbe girişimi sırasında milletvekilleri Meclis’e giremeyecekti. Cumhurbaşkanımız, Çankaya’da cumhurbaşkanlığı yapmadı. Nerede yaptı? Beştepe’de, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde. Muhafız alayını götürdü mü yanında? Götürmedi. Götürmüş olsaydı ya da Külliye’de değil de Çankaya’da daha önceki cumhurbaşkanları gibi cumhurbaşkanlığı yapmış olsaydı, büyük bir ihtimalle bu darbe teşebbüsü onun Çankaya’da bulunduğu bir gün ya da gece olurdu ve amaçlarına çok kolaylıkla ulaşabilirlerdi.”

34Şahin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaşadıklarını ” Diriliş Ertuğrul” dizisindeki Ertuğrul Gazi’nin başından geçenlere benzetti. Dizide, Ertuğrul Gazi’yi yok etmek için en yakınlarının bile satın alındığını ve iş birliği yapıldığını ancak başarılı olunamadığını aktaran Şahin, “Ne kadar benziyor değil mi bugüne? Ertuğrul hepsinden sıyrıldı, Cumhurbaşkanımız, Başkomutanımız da aynen onun gibi birçok tuzakları geride bıraktı. Ertuğrul, alplerine güveniyordu, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan da aziz milletine güveniyor. Ertuğrul hedefine ulaştı, Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde milletimiz de hedefine ulaşacaktır.” diye konuştu.

Mehmet Ali Şahin, son kozlarını oynayan FETÖ’nün unsurlarını devletten kazıyacaklarını, söküp atacaklarını, bundan başka da çarenin olmadığını vurguladı.

3 FETÖCÜ İMAM TUTUKLANDI

indirKarabük Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen ‘Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’ soruşturmasında Safranbolu, Eflani ve Yenice ilçelerinde imamlık görevinden alınan Dursun S., Nuri Osman K. ve Mustafa K., polis ekiplerince gözaltına alındı. Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemleri tamamlandıktan sonra adliyeye sevk edilen imamlar, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı

105 POLİS AÇIĞA ALINDI

Karabük’te Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) askeri darbe girişimi sonrası başlatılan operasyon kapsamında Karabük Emniyet Müdürlüğünde 105 emniyet mensubu açığa alındı.

15 Temmuz Cuma günü FETÖ askeri darbe girişimi sonrası Karabük’te son bir hafta içinde açığa alınan Emniyet mensubu 133 olurken, 3 komiser yardımcısı tutuklandı, 25 emniyet görevlisi ise gözaltına alındı.