Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Şapka Parkı Beğeni Topladı

  KARDEMİR Yenişehir’de Çevre

 

KARDEMİR Yenişehir’de Çevre Düzenlemesine

Önem Veriyor

 

Son dönemlerde yaşanan yönetim ve genel kurul kaosları, kar-zarar politikaları, görevden alınmalar,atamalar üzerine yoğunlaşılan KARDEMİR çevre düzenleme ve peyzaj işlemlerini aksatmadan sürüdürüyor.

  

KARDEMİR İşletmeler içinde peyzaj ve yeşil alan çalışmalarına devam ederken Karabük’ün örnek mahallelerinden biri Yenişehir’de çevre düzenleme işlerine önem veriyor.

 

Sosyal yapılar, okullar, lokaller, tiyatro, açık hava sineması, spor alanları, parklar vb yapılarla, şehrin merkezinde  Türkiye’nin ilk uydu kenti olan Yenişehir bölgesi, geçtiğimiz yıllarda unutulmuşluğun sıkıntılarını yaşarken, tesisleri birer birer yok olmaya mahkum edilmiş ve atıl bir duruma terk edilmişti.

 

Halen kentin bır kısım protokolü ile KARDEMİR  çalışanların lojmanlar bölgesi olarak da bilinen Yenişehir de son zamanlarda özellikle atıl durumda bırakılan tesis ve parklar üzerinde gerçekleşen çevre düzenleme ile peyzaj çalışmaları beğeni topladı.

 

Kardemir çevre birimi tarafından geçen senelerde restore edilen  anneler parkı, içinde barındırdığı spor alanları, yürüyüş parkuru, oturma alanları, çocuk parkı gibi birimlerle  beğeni alırken,  yine yıllarca atıl ve bakımsız vaziyette bulunan şapka parkı, bu amaçla yeniden planlanmıştı.

 

Şapka parkının da peyzaj ve sosyal donatılar ile desteklenerek  çevreye yakışır bir hale getirilmesi  beğeni toplarken , KARDEMİR AŞ  çevre düzenlemesi konusunda ki çalışmaları dikkatleri çekemeye başladı..