Saylar Bakanların Gelişlerini Değerlendirdi

Son Güncelleme : 08 Kasım 2016 - 10:09

dsc_0273

AK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar, Karabük’e gelen bakanlardan ilimize yapılacak olan yatırımlar konusunda kesin söz aldıklarını söyleyerek gelen 3 bakan sonrası gazetecilere değerlendirmede bulundu.

Karabük’e son dönemde gelen üç bakandan da yatırımlar ile ilgili gerekli sözleri kendi ağızlarından duyduklarını ve bunu Karabük kamuoyu ile paylaştıklarını belirten Saylar, ilk olarak Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün Karabük ziyaretini değerlendirerek; “İlk olarak Bilim Sanayi ve Teknoloji bakanı Faruk Özlü bey geldi Bizim sanayi bakanımız da talebimiz İsmet Paşa’daki Eskipazar’daki birinci etap makine ihtisas organize sanayi bölgesi ile alakalı idi bununla alakalı tüm prosedürlerin hepsi bitti. Yalnızca bir tek ÇED raporu kaldı Sayın bakanımız da 2017’nin 3-4 ayı gibi artık bu işini tamamen yol haritasına gireceği ve bununla alakalı da yapılacak organize sanayi bölgesinin istimlakları ve parselleri ile ilgili bütün emirleri verdi. Yaklaşık bir 10 seneyi geçti yok 15 senedir Karabük’te konuşulan İsmet Paşa’daki birinci etap makine ihtisas organize sanayi bölgesinde Karabük halkına hediye edilmiş hale geldik.  Bir diğeri de tekno park üniversite ile alakalı tekno parkta tabiî ki Karabük’teki büyük firmaları ve sanayicileri iş adamlarını için önemli çünkü Tekno Park’ın içerisinde çok büyük avantajlar bununla alakalı bir ufak görüşmelerimiz oldu hem ticaret odasıyla organize sanayi bölgesini içerisinde 50 dönümlük bir arazi var. Bu arazinin üzerine bu tekno parkı yapalım diye düşünüyoruz. Bununla alakalı sayın valimize de görüşgundemmelerimiz oldu. Organize sanayi bölgesini ile ilgili Karabük’ün sanayisine kullanılabilir ve daha da etkili olabilecek şekilde oralar düzlenmesi gerekiyor bu anlamda organize sanayi bölgesinin giriş kapılarını yapılaması alternatif yol projesi yapılması bunlarla alakalı çalışmalar devam ediyor. Bir de organize sanayi bölgesinin şuanda kemal oyma sanayi sitesinin arkasında doğru hurdacıların bulunduğu alanda bir yol bağlantısı var.Kantar oradan gidecek kantar gittiği zamanda gümrük il müdürlüğünü oraya alalım diye düşünüyoruz. Orası 45-50 yakın fabrikaların olduğu bir alan olacak ihracatın olduğu bölgede olması gerekiyor. Şimdi aşağı da gümrük yukarı da tekno park onun yanın da meslek yüksekokulu onun yanında idari birimler binası yine bir aşağı da inovasyon merkezi şekilde organize sanayi bölgesinde artık tamamen Karabük sanayisine hizmet edebilecek hale getirebilecek yol haritasına da başlamış oluyoruz. Sanayi bakanımıza verdiği katkılarda dolayı teşekkür ediyoruz yani bakanımızda İsmet Paşa’yı tekno parkı ve gümrük il müdürlüğü şekilde 3 tane projenin sözünde almış bulunuyoruz.” dedi

Daha sonra Karabük’e Genlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç’ın geldiğini hatırlatan Ak Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar; “Gençlik ve Spor bakanımız Karabük’e 300 milyon TL üzerinde yatırımları var. Bunun dışında yeni yatırımları da var. Bulak ‘a yapılacak olan sporcu kompleksi var. Burası Karabük’teki başarı sporcuları eğitecek burada onları milli sporcu haline getirecek bkn-1-kbuçalışmalar yapılacak bu komplekste her alanda sportif faaliyet olacak. Bu kompleksinde Kasım ayında ihalesi olacak. Burası Bulakta Karabük belediyesi tarafında yapılana Köprünü ayağına yapılacak. Karabükspor’a yapılacak olan çim saha ile ilgili sayın bakanımıza Yazıköy’de bulunan alanı söyledik orada bulunan arazi 60 dönüme çıkıyor. Karabükspor’da zaten bize böyle 50-60 dönüm yer verirseniz biz yıllardır düşüncemiz hayalimiz gerçekleştirmiş oluruz dediler. Sayın bakanda iki tane çim sahayı yapın o zaman dedi iki tane çim saha işte ışıklandırması işte oradaki soyunma yerleri olacak şekilde düzenlenecek en kısa sürede bulunu yapın dedi önümüzdeki sene ile alakalı sezon sonuna yetiştirilebilirse inşallah yetiştirilir oradaki çim sahalar bittiği zaman. Karabükspor’un şuanda kullandığı alanı ek 150 yataklı hastane yapmak kaydı ile Karabük’ün değil bölgenin en büyük üniversite hastanesi oluşturmuş olacağız yıllardır konuşuluyordu bu da yol haritası olarak bu şekilde belirlendi hem de Karabükspor 5-6 tane top sahası yapabilecek tam bir kompleks getirebilecek bir alanda kavuşmuş olacak” dedi

Son olarak Orman ve Şu İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun Karabük ziyaretini değerlendiren Başkan Saylar; “Orman ve su işleri bakanımız 2014 2ün kasım ayında kültür merkezine geldiği zaman geldiğinde o zaman isteklerimizi bakanımıza söyledik o zaman söylediğimiz projelerin bazıları ihale aşamasında bazıları da yapım işleri başladı. Yapı işleri olan yaklaşık 10 tesis temeli atılacakların açılışı yapılacaklarla alaka değil ama temeli 14938327_1800918790165770_223909218804774721_natılacaklarla alaka 10 tanesini temeli atıldı. Bunların içinde bizim için önemli olan Ovacık Hatipoğlu barajı başladı. Ovacık’a yapılan Hatipoğlu barajını uzunluğu 32.5 metre yüksekliği var. Şuanda Karabük’te Düzçam göleti var.Düzçam göleti de tünellerle sulama olarak kullanılacak yalnız 55 metre gövde yüksekliği var Eskipazar’da Haslı var onun da Kasım ayında ihalesi var, Hatipoğlu ve Düzçam’ın ihalesi yapıldı bu barajlarda çalışmalar devam ediyor, Diğer ilçelerimiz içinde baraj projeleri devam ediyor bu barajların bitimiyle birlikte bölge halkına büyük katkıları olacak özelikle sulama alanlarının genişlemesi ile birlikte tarım alanları da ciddi bir şekilde gelişmeler olacak” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.