Saylar “Kamuda Çalışmayan Gidecek”

Son Güncelleme : 12 Eylül 2014 - 18:32

Karabük AK Parti İl Başkanı Timurçin Saylar Basın 

açıklaması yaparak  gazetecilerin sorularını yanıtladı 

 

IMG_8803

 

AK parti İl Başkanı T.Saylar, Karabük’te uzun yıllar görev yapan ve yaptığı alanlarda yatırımlarda kaos yaratılmasına neden olan ve proje üretemeyen kamu personeli içinde ki yetkili görevlerde bulunanlar ile ilgili olarak, ” Biz izliyoruz ve üstüne basarak söylüyoruz, Karabüklülerin ve bizim  hızımıza ayak uyduramayan arkadaşlar kendileri görevini bıraksın gitsin.Bunu açık açık dillendiriyoruz artık.  Biz hızlı hareket etmeye çalışıyoruz, çünkü 2023’in planlamasını bir buçuk yıl içinde planlayacağız. Türkiye’nin her ilinin 2023 planlamayı var bizde bu planlamayın yapmak zorundayız. Bu ayak uyduramayan kamudaki bütün arkadaşların hiçbiri bizim adamımız değil, çalışan bizim adamımız. Çalışmayan gidecek” dedi.

Bu kapsamda, Karabük Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi yöneticisi Bayram Aydoslu ve Hastane Müdürü Kamil Temel’in istifalarının kabul edildiği ve sonrasında  yerine kimlerin atanacağı sorusuna  “Şu anda bir atama yapılmadı. Bir alt görevde bulunan arkadaşlarla devam edeceğiz” açıklaması yapan Saylar “Bakanımız Mehmet Müezzinoğlu’nun 17 Eylül Çarşamba günü Karabük’e gelecek,eksik kalan nedir göstereceğiz bilgilendireceğiz” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Trabzon Milletvekili Koray Aydın’ın Karabük ziyareti sırasında partisinin il teşkilatında “Türkiye kukla başbakan ile yönetiliyor” şeklindeki açıklamasını da değerlendiren Saylar “ MHP Milletvekili Koray Aydın bey,Ziyaret esnasında Başbakanımıza ‘Kukla Başbakan’ diye hitap etmiş. Bizler Türkiye’de hiçbir Başbakanın kukla olmadığını düşünüyoruz. AK Parti’de hiç kimse kukla değil, bu milletin hizmetkarıdır. Bu tür söylemlerle şehri germenin hiç kimseye bir faydası yok.” şeklinde açıklama yaptı.

1 Kasım itibari ile Karabük Merkez ve ilçelerinde kongre sürecinin başlayacağını belirten Saylar “1 Kasım tarihine kadar ilçeler dahil tüm delege seçimleri yapılacak.  Türkiye’de de ilk kongresini yapan ilk İl Teşkilatı olmak istiyoruz. Başbakanımızı Karabük’e davet ettik. Başkanımızın programı uyarsa, bizde o programa göre il kongremizi yapmak istiyoruz. Kendilerini davet ettik, büyük ihtimalle il kongremize katılacaklar” derken kendisine aday olacak mısınız diye sorulması sonrası ise  ;  “Ankara’da il başkanları toplantısına katıldık, burada il başkanlarına tebliğ edildi. İl Başkanı olanlar, 2015 Haziran ayında yapılacak genel seçimlerde milletvekili aday adayı olamayacaktır. Bizim bu anlamda sıkıntımız yok. Ben kongrede İl Başkanlığına adayım.” dedi.

Karabük’te büyük projelerin peşine düşmeliyiz Özellikle İsmetpaşa projesinden sonra daha büyük projeler peşine düşelim. Bu anlamda fikirler üretelim diyen İl Başkanı Saylar  açıklamasında ; ” İsmetpaşa projesi hayata geçip Karabük halkı olarak tam randıman aldığımız zaman ekonomimiz ve sanayimiz gelişmiş olacaktır. Ben daha önce de söylemiştik bu proje hayata geçerse Gebze’yi geçeriz, cidden  geçeriz. 20 milyon metre kara arazi var böyle bir bütün arazi hiçbir yerde yok. Bu bölge Doğuya, Karadeniz’e, Ankara’ya ve İstanbul’a açılan kapının ağzı. Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı bu bölge ile ilgili bir proje hazırlayıp, bize sunulacak. Biz de bu projenin önüne düşeceğiz. Karabük’ün geleceği İsmetpaşa projesine bağlı. Bu proje Karabük’ü ayaklandırır ve uçurur.” şeklinde bilgi verdi.

RİSKLİ BİNALAR İÇİN ÇALIŞMALAR DEVAM

Karabük’te bazı kamu binalarının deprem riski altında olduğunu ve çürük olan kamu binaları yönünde çalışmaların  da olduğunu belirten  Saylar, “ Karabük Valiliği binası ile ilgili daha önce çalışmalar yapılmış. Çıkan raporlar doğrultusunda yer noktasında da fikir jimnastiği yapılmış. Mevcut yerine mi yoksa anıtın olduğu yere yapılması noktasında fikir beyanları olmuş. Bizde bu noktada yer konusunda çalışma yapıyoruz. Kamu kurumlarının kendi binalarından olması içinde çabalarımız var. İŞKUR ve SGK binası ile Tapu Müdürlüğü binaları 2015 ödeneğine alındı ve o binaları hızlı bir şekilde yaparak kente kazandırmayı arzuluyoruz. DSİ’nin yeni şube binasını da 2015 ödeneği içine  aldırmak için çalışmalar yapılıyor.Şurası önemli bu kentte kim bir çivi çakacaksa,yatırım yapacaksa biz siyasi görüşüne bakmadan yardımcı oluruz” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

4 ADET YORUM YAPILDI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Karabüklü 12 Eylül 2014 / 18:49 Cevapla

Vallahi çok doğru da İcraat yok..Şimdi saklayın bu haberi bir kenarda bakın çalışmayan kaç Bürokrat gidecek. Bu kentte hastane yapılmıyor yıkılacak diye 5 sene geçti,Stadyum ve Yüzme havuzu yapılmadı diye yer yerinden oynadı ne oldu? Ben Saylar kardeşimi severim ama sanki biraz afaki gibi olmuş.

atakan 12 Eylül 2014 / 21:19 Cevapla

sayın saylar 2023 yilina 9 yil var ve biz karabuk ankara arası yuksek hizli tren YHT istiyoruz karabuk gerede kizilcahamam kazan YHT projesi kesinlikle yapilmali.karabuk sehri ve halki bunu bir konya bir eskisehirden kat kat hakediyor Rayi ve YHT tekerini yapan kaeabuk sehri Ankaraya maksimum 1 saat 15 dakikada baglanmayi fazlasyla hakediyor.bu projeyi bartina zonguldaka kastamonuya gtmek isteyenlerde karabugu ust olaeak kullanacaklardr.ayni zamanda safranbolu TURİZMİ de patlama yapacaktir.sayin saylar bunu hukumetten m.a.sahinden istiyoruz.cumhuriyet kenti karabuk e YHT ile ankaraya baglanmak olmassa olmazidr.karabuk universitesi icinde super olur

ayhan 12 Eylül 2014 / 22:15 Cevapla

bugüne kadar emeklilik sefası içinde yaşayanlar ne olacak bir yüzme havuzunu bitiremeyenler,statyumu ellerine yüzlerine bulaştıranlar karabük merkezde dahi semt sahaları açamayanlar ne olacak..Atatürk e küfür edenler ne olacak dün dündür mü ? sayın saylar vurun neşteri alın taktiri bu milletten

KARABÜK SAĞLIK 13 Eylül 2014 / 00:56 Cevapla

Karabükte Sağlıkta Olan Biten Herşey

https://www.facebook.com/karabuk.saglik.7