Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Saylar’dan Fevzioğlu’na..

    Saylar; “

 

 

Saylar; “ Önce onlar aynaya baksın, sonra bize laf

söylesinler”

 

AK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar 16 Nisan’da yapılacak olan halk oylaması çalışmaları kapsamında partisinin 100. Yıl Mahallesi’nde düzenlenen programın da, Türkiye Barolar Birliği (TBB)  Başkanı Metin Feyzioğlu’nun Karabük’te gerçekleştirdiği programda, AK Parti İl Başkanı olarak kendilerine atıfta bulunduğu belirterek, “ Önce onlar aynaya baksın, kendisine baksın; ondan sonra bize laf söylesinler. Bize laf söylemeye hakları yok hadleri de yok” ifadelerini kullandı.

 

 TBB Başkanı Feyzioğlu’nun, 16 Nisan’da ‘evet’ çıkarsa bundan sonra savcılar ve hakimler AK Parti İl Başkanı ve İlçe Başkanlarından izin alacak, sözü ile kendilerine atıfta bulunulduğunu belirten Saylar; “ Karabük’e gelen Metin Feyzioğlu, ” 16 Nisan’da evet çıkarsa bunda sonra savcılar ve hakimler AK Parti İl ve İlçe Başkanlarından izin alacak.” Bana atıfta bulunarak böyle bir cümle kurmuş. Bende buradan kendisine söylüyorum; kendisi baro başkanı, bende Karabük İl Başkanıyım. Bizim kültürümüzde, AK Parti’nin kültüründe hiçbir zaman için vesayet yoktur. O kendi dedesinin dönemi, Turan Feyzioğlu’nun döneminde duyduklarını, kendisine söylenenler belleğinde kalmış ki onları söylüyor. Kendileri 1950’lerde 1955’lerde Cumhuriyet Halk Partisi’nin yapmış olduğu o dönemlerde kendi İl Başkanları, hem Valilik yaptı hem Belediye Başkanlığı yaptı, her şeyi kendileri yaptı. Niye vesayet dönemiydi. Önce onlar aynaya baksın, kendisine baksın; ondan sonra bize laf söylesinler. Bize laf söylemeye hakları yok hadleri de yok. Bunlar vesayet dönemlerinde ki alışkanlıklarına devam ediyorlar. Şuanda Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı bu yasa geçtikten sonra tek adamlıkla suçluyorlar. Kendiler 1950’deki İsmet İnönü dönemine baksınlar, kendi partilerine baksınlar. Tek adamlık nasıl, bu ülkeye nasıl dikta yapmışlar bu ülkede neler yapmışlar bu ülkede hangi vesayetleri yapmışlar önce gelip halkın karşısına onu söylesinler. Şuanda bu sistem de olduktan sonra 17 Nisan’dan sonra bunlar halkın karşısına gelip bir daha iktidar göremeyeceğini anlıyor. Bunu da biliyorlar ve bu yüzden de bunu bildikleri için bu yasayı istemiyorlar, bu 18 maddeye karşı çıkıyorlar. Önce baksınlar aynaya sonra gelsinler bize laf söylesinler” diye konuştu.

100. Yıl Mahallesi’nde gerçekleştirilen site toplantısına AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, Merkez İlçe Başkanı Muhammet Kaya, İl Kadın Kolları Başkanı Hülya Uğur Kocakavak, İl Gençlik Kolları Başkanı Hakan Eren, teşkilat kademeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Web Tasarım & SEO: Best4SEO