Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

SEDAT NAMAL’IN YAPTIRACAĞI CAMİ TEMELİ ATILDI

  SEDAT NAMAL’IN YAPTIRACAĞI

 

SEDAT NAMAL’IN YAPTIRACAĞI SOSYAL

SORUMLULUK PROJESİ TEMELİ ATILDI.AK Parti Karabük Milletvekili Şahin, TSO Başkanı Sedat Namal tarafından Karabük/ Cumayanı köyüne yaptırılacak olan cami ve Kur’an kursunun temel atma törenine katıldı.

 

Temel atma törenine Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı M.Ali Şahin yanı sıra Karabük Valisi İzzettin Küçük, Karabük Milletvekili Osman Kahveci, İl Özel idaresi Başkanı ve genel sekreteri,Tso Başkanı,Ak parti İl Başkanı ve yöneticileri yanı sıra vatandaşlar katıldı.

 

Açılış konuşmasını yapan Cumayanı muhtarı sonrası bir konuşma yapan TSO Başkanı Sedat NAMAL “Bu tür sosyal projeler içinde olmamız insanlık adına olmamız gerekiyor bundan sonrada olacağız ” dedi.

M.Ali Şahin  ise ,    Meclis Başkanı olduğu dönemde köyü ziyaret ettiğini söyleyerek  başladığı konuşmasında , “Karabük milletvekili adayı olarak burada bir balkondan sizlere hitap etmiştim. O zaman bu köyün en önemli sorunu su problemiydi. Elektrik harcanarak motorla su basılıyor ve zaman zamanda elektrik paraları ödenmediğinden sular kesildiğinden susuzluk çekiliyordu . Vali beye buranın su problemini nasıl çözeceğimizi sorduğumda cazibeli su getirmek için çalışma yaptıklarını ve 3 ayda bunu tamamlayacaklarını söylemişti. Ben 3 ayda yetiştiremezsiniz 5-6 ay razıydım. 6 ay gibi bir sürede size su getireceğimizi söz vermemize rağmen bunu geciktirerek 2 yıla aşkın bir süre sonra sizi cazibeli suya kavuşturmuş olmaktan özür diliyorum. Ama bu süre içersin de göstermiş olduğunuz sabırdan dolayı sizleri tebrik ediyorum. Suyun gecikme nedeni parasızlık değildi. Özel idaremizin ve valimizin bu konuda sözünü yerine getirmemesi değildi. Buraya su getirmek için çok sıkıntılar yaşadık. Dava açıldı ve mahkeme yürütmenin durulması kararını verdi. İhale süreçleri uzadı. Şimdi 2 yıl aradan sonra Cumayanı köyümüzü cazibeli suyla kavuşturmanın mutluluğunu yaşıyorum. Karabük’e çok sık geliyorum. Cumayanı köyüne uğramayı çok istedim ama sözünü yerine getiremeyen bir milletvekili olarak gelmekten çekindim” dedi.

Karabük Valisi İzzettin Küçük ise, Cumayanı köyünün Karabük’ün en büyük köyü ve 5 bini aşan bir nüfusu olduğunu söyleyerek, “Bu köyümüzün sorunları da vardı. İçme suyu, çöp toplama hizmeti, dini hizmet ve yol parkeleme çalışmaları gibi. Bir sene içinde yapılan bu yatırımların tutarı 900 bin liradır. Bugün temelini atacağımız caminin inşaatı bunun dışındadır. 2012-2013 yılından buyana köye yaptığımız yatırım ise 1 milyon 200 bin TL’dir. Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Ali Şahin beyin gayretleri ile ödenek bakımından hiç sıkıntı yaşamadık ve bu yatırımları tamamladık” dedi.

Konuşmalarından dualar eşliğinde cami ve Kur’an kursunun temeli atıldı.

Mehmet Ali Şahin, daha sonra Karabük Valisi İzzettin Küçük, Milletvekili Osman Kahveci, TSO Başkanı Sedat Namal ve protokol üyeleri ile birlikte köyde yapımı tamamlan tesislerin açılışını gerçekleştirdi.

Görüntüler BRTV 

Web Tasarım & SEO: Best4SEO