Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Sektörler Karabük Üniversitesi İle Buluştu

    KBÜ Mühendislik

page

 

 

KBÜ Mühendislik Fakültesi IEEE Kulübü ve ElektrikPort iş birliği ile düzenlenen ‘Sektör Günleri’ etkinliği gerçekleştirildi. Üniversite Hamit Çepni Konferans Salonu’nda gerçekleşen ‘Sektör Günleri’ Programı’na Üniversitemiz Akademik ve İdari Personeli ile çok sayıda öğrenci katıldı.

Program öncesinde Müzik Kulübü öğrencileri seyircilerin arasından katılımcıların büyük şaşkınlığı ile sahneye şarkı söyleyerek çıktılar. Kısa bir performans sergileyen öğrenciler seyircilerin beğenisi alarak ayakta alkışlandı.

Programın açılış konuşmasında Üniversite IEEE Kulübü Başkanı Kadir Selçuk Eker; “ Kariyer sürecimiz sadece mezun olduktan sonra değil, öğrencilik döneminde de oldukça önemlidir. Mesleğimizi yaparken koyduğumuz hedefler doğrultusunda iş deneyimi kazanırken, gerekli eğitimleri alıp mesleki ve bireysel açıdan kendimizi geliştirmeliyiz. Aydınlatmada çözümler arayan ve sektör lideri konumuna gelen Vestel LED’i, İnsanların enerji, güvenlik, konfor ve iletişim gereksinimlerini en üst düzeyde karşılamak için kablo sektörüne yön veren 2M Kabloyu, Kesintisiz Güç Kaynağı üretimine başlayan TESKOM yetkililerini ağırlamaktan gurur duyuyoruz. Fırsat kaçtıktan zaman geçtikten sonra bazı durumların telafisi yoktur. Bugünkü durumumuz dünkü tercihlerimiz; bugünkü tercihlerimiz ise yarınki durumumuzdur. ”dedi.

Üniversiteye ve programa katılmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek sözlerine başlayan, Vestel Pazarlama Uzmanı Proje ve Satış Mühendisi Deniz Garip Erginay;“ Üniversite öğrencileri ile böyle etkinliklerde buluşmak çok önemlidir. Vestel bu gibi organizasyonları her zaman desteklemekte ve öğrencilere değer vermektedir. Karabük Üniversitesi IEEE Kulübü ve Müzik Kulübüne çok teşekkür ediyorum bizleri çok güzel karşıladınız. Firmamız üretici, büyük bir firma olup, Türk mühendisler çalışma alanında yer almaktadır. Firmamız Led aydınlatmalar üretmekte; Led aydınlatmalar, diğer aydınlatmalara göre %80 enerji tasarrufu sağlamaktadır. Led ürünler 50 Bin saate varan uzun ömürlü ve çevre dostu, düşük maliyetli, 4 yıl ürün garantili, düşük voltaj ve güçlü akım garantisi bulunmaktadır.” diyerek konu hakkında katılımcılara tanıtım ve bilgilendirme videoları izletildi.

2M Kablo İş Geliştirme Uzmanı Sercan Çakaroğlu, Kablo türleri ve sinyalizasyon sistemleri ve Tescom Ups Proje ve Satış Mühendisi Arda Erkan, Tescom Kesintisiz Güç Kaynakları hakkında örneklerle katılımcıları bilgilendirdi.

Konuşmaların ardından Elektrik Port Genel Müdürü Engin Ayçiçek ve sunum yapan firma temsilcileri katılımcıların merak ettikleri soruları cevaplandırdı.

Program, IEEE Kulübü Yönetim Kurulu Temsilcilerinin firma yetkililerinin plaket takdim etmesi ile sona erdi.

Web Tasarım & SEO: Best4SEO