Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

SENDİKALAR VE STK ORTAK BASIN AÇIKLAMASI YAPTI

KESK-DİSK-TMMOB-TTB VE TDHB HÜRRİYET

KESK-DİSK-TMMOB-TTB VE TDHB HÜRRİYET CADDESİ BELEDİYE BİNASI ÖNÜNDE ORTAK BASIN AÇIKLAMASI YAPTI.

 

Kamu Eemekçileri Sendikası Konferedasyonu,Devrimci İşçi Sendikaları Konferedasyonu,Türkiye Mimarlar Mühendisler Odaları Birliği,Türk Tabibler Birliği ve Türk Diş Hekimleri Derneği Karabük şubeleri ortak basın açıklaması yaptılar.

 

Gezi parkına destek ve Ülkede son yaşanan olaylara tepki olarak bugün alanlarda olacaklarını açıklayan Sendikalar ve STK ları adına açıklama yapan KESK dönem sözcüsü Ayşegül Sarı TERZİ;

“Taksim Gezi Parkı’nın ranta kurban edilmesine karşı gelişen yurttaş duyarlılığını polis terörü ile bastırmaya kalkışan AKP İktidarı Türkiye halkının vicdanının, hak ve adalet arayışının güçlü duvarına çarptı.Gezi Parkı direnişinin başından bu yana en geniş kesimler tarafından sahiplenilmesinde önemli bir görev üstlenen Taksim Dayanışması ile muhatap olmak yerine bu süreçte bir kez bile Taksim ve civarına inmeyenlerle görüşülerek kamuoyu yanıltılmaya çalışıldı.Halk direnişinin simgesi haline gelen Gezi Parkı ve Taksim Meydanı iktidarın polisi tarafından kimyasal gazlar ve sıvılarla işgal edildi. Çocuklar ve yaşlılar tüm insani değerler ayaklar altına alınarak gaza boğuldu, hırpalandı. Bu vahşi saldırılarla yaralan insanlarımız için oluşturulan revirler dağıtıldı, doktorlar, hemşireler gözaltına alındı, tedavi araçları ve malzemeleri tahrip edildi.Bu acımasız polis şiddeti, bizzat Başbakan tarafından miting meydanlarında verilen talimatlarla harekete geçirildi. Ancak özgürlük ve saygı isteyen halkımız, iktidarın tüm vahşi saldırganlığına inançla, onurla, kararlılıkla, zekâyla, mizahla karşı koymayı sürdürüyor.Bizler Türkiye halkının hak, adalet, özgürlük ve demokrasi mücadelesinin en köklü emek v e meslek örgütleri olarak, AKP iktidarının despotik bir rejim oluşturma yönündeki bu saldırganlığının durdurulmasının bugünün en yakıcı demokratik görevi olduğu kanısındayız.Bu nedenle bizler adı geçen meslek örgütü üyeleri olarak yaşananlara yaşananlara tepkisiz kalmayıp hizmet üretimini durdurma kararı almış olup bugün greve gitmiş bulunmaktayız.Halkımızı söz konusu direnişimizde katkıya, hizmet alımından dolayı yaşanacak aksamalardan dolayı anlayışa, eşit, özgür ve demokratik bir Türkiye için alanlarda birlikte olmaya çağırıyoruz.”  dedi..

ResimLERRR.. 040
Hürriyet Caddesinde Basın Açıklaması Yapıldı

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Karabük TÜRK TABİBLER BİRLİĞİ,   Dünyayı Güzellik Kurtaracak başlığı altında  yaptığı açıklamada  ise  şöyle dedi;  

” Yaklaşık olarak 3 haftadan bu yana yurt genelinde yaşananlar giderek tedirgin edici bir hale gelmektedir. Demokratik ifade özgürlüğü kapsamında Taksim Gezi Parkında başlatılan eylem, iyi yönetilemeyen bir krize dönüşmüş ve maalesef toplumda ayrışma iyice belirgin bir hal almış, insanlarımız bir şekilde saf tutmaya zorlanmıştır. Biz Karabük Tabip Odası olarak daha önce yaptığımız basım açıklamasında, durumda duyduğumuz endişeleri dile getirmiş, orantısız şiddete dur denmesini istemiş, hekim olarak her zaman üzerimize düşen görevleri yapacağımızı bildirmiş, başta yönetici konumunda olanlar olmak üzere herkesi sağduyuya davet etmiştik.

            Bu gün itibariyle dört can alan, yüzlerce, binlerce yaralıyı arkasında bırakan bu tablo son olarak da dün akşam saatlerinde ekmek almak için evinden çıktığı ifade edilen ve başına isabet eden gaz bombası kapsülü nedeni ile yaşam savaşı verdiği bildirilen 14 yaşındaki bir yavrumuzla yüreklerimizde derin yaralar açmıştır.

            Bu tablolar bizlere, olayları yorumlarken ve atacağımız adımları belirlerken ne kadar dikkatli olmamız gerektiğini göstermektedir. Çok yoğun bir bilgi kirliliği vardır, bu nedenle hepimizin çeşitli kaynaklardan araştırmadan kanaat oluşturmamız gerekmektedir. Sürekli olarak yanlı ve yanlış bilgiler servis edildiğinden dolayı, halkımıza, her kanaldan bilgi almaları gerektiğini, söylenenlere değil gözleri ile gördüklerine değer vermelerini, farklı haber kanallarının yayınlarını da düşünce süzgeçlerinden geçirerek kanaat oluşturmanızı bir kez daha hatırlatıyoruz.”

 

Web Tasarım & SEO: Best4SEO