Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

SERVİS YOLU VERİLDİ ANCAK,

NE YOL KALDI, NE

NE YOL KALDI, NE KALDIRIM…

P_20160218_144107

 

 

Karabük-Kastamonu karayolu Kılavuzlar ve Bostanbükü  mevkin de meydana gelen heyelan sonrası  bölünmüş yol araç ve yaya trafiğine kapatılmış ardından Kılavuzlar ile Bostanbükü köyü içinde  servis yolu verilmişti.

İnsan kaybı olmaması nedeni ile ucuz atlatılan heyelan sonrası  Bostanbükü köyü ve Kılavuzların içinden verilen servis yolunda ki yoğun araç trafiği,  yaya trafiğinde tehlikeli anlar yaşatırken, servis yollarında ki mevcut kaldırımlar, asfalt ve  kaldırım taşlı yollar bozulmuş, vatandaşlar ve özellikle bölgede kalan öğrenciler için sıkıntılı bir süreç başlamıştı..

KOORDİNELİ ÇALIŞMA EKSİKLİĞİ HİSSEDİLİYOR !!

Karayollarının 2-3 ay gibi bir sürede kapanan ana yolu açarız söylemlerine karşı geçtiğimiz hafta sonuna kadar bir çalışma başlatılmamasının ana nedeni olarak da DSİ ve Belediyenin bölgede yaptığı çalışmalar gösterilmişti ancak köy halkının isyanı ve Karabük basınında çıkan haberler sonrası  Kılavuzlar ve devamında Bostanbükü servis yollarının tahrip olması ve kullanılmaz duruma gelmesi  ile bu kez Karayolları ekipleri servis yollarından kısmi  tamir işlemleri başlattı.

KARABUK Kastamonu Karayolu Bostanbuku koyu mevkiinde meydana gelen heyelan nedeniyle arac ve yaya trafigine kapatildi. Heyelan o anda hicbir aracin gecmemesi meydana gelen faciayi onledi. Dere yataginda bulunan 3 katli bir ev kullanilamaz hale geldi.

Edinilen bilgilere göre, Belediye ekiplerinin su boru hattı çelik konstrüksiyon  ankrajlarını yerleştirmeye başladı 3-4 gün içinde tamamlayacağı çalışmalar ardından DSİ ekiplerinin dere yatağında çalışmalar yapacağı ve 15-20 gün içinde ise Karayollarının ana yol üzerinde çalışmaları başlayacağı belirtildi..

Konuya yakın kaynaklar, Kılavuzlar ve  Bostanbükü içinden verilen servis yollarında tamamen tahribat olduğu dolayısı ile asfaltın bozulduğuna dikkat çekerlerken,  yoğun trafik nedeni ile de  tehlikeli kazaların yaşanma riski  olduğunu  belirtiyorlar..

Bu arada, Karabük Valiliği; 23.2.2016 Salı günü ilgili köy ve mahalle muhtarları yanı sıra DSİ,Karayolları ve Belediye ekiplerinin katılımıyla bir toplantı yaparak,  yol yapım işlerinin daha koordineli gitmesi ve vatandaşların zarar görmemesi için tedbirler alacağı, bölgede düzenli  çalışma şartlarının sağlanacağı öğrenildi.

Web Tasarım & SEO: Best4SEO