Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Sezon Başında Öğrenciler Apar Topar Şirinevlere Taşınmıştı

Yeni Okul Yapılınca Dönülecek

Yeni Okul Yapılınca Dönülecek Denmişti. Ancak Okul Alanı GSGM Devir Ediliyor İddiaları Var.

 

57 yılı aşkın eğitim alanında hizmet veren ilk adıyla Yenişehir İlkokulu olan ve sonradan Şehit Metin Arslan adıyla taçlandırılan İlkokul depreme dayanıklı olmadığı için yıkılma kararı alınmış ardından eğitim öğrenim yılı başında okulun öğrencileri apar topar Şirinevler’e taşınmıştı.

12 derslik sayısı 26 öğretmeni ve 645 öğrencisi bulunan ilköğretimin yıkılma kararı sonrası Milli Eğitim Müdürlüğü, depreme dayanıklı olmayan okulların yıkılma kararı olduğu ve bu okulun yerine tekrar yeniden okul yapılacağı duyurulmuş ve öğrencilerin tekrar Yenişehir’e geri dönecekleri ifade edilmişti.

“OKUL YAPILMAYACAK OKUL ALANI GSGM NE VERİLECEK “

Şirinevler İlköğretime taşınan Yenişehir İlköğretim, Şirinevler de ki eğitim düzenini de bozarken, trafik yoğunluğu yaşanınca 1 sezon sonra düzelir iddiaları karşısında “Yenişehir de ki  okul neden yıkılmıyor o zaman ” diyerek araştırma yapan velilerden şok bilgiler geldi.

Velilere  göre bugüne kadar yıkılmayan Yenişehir  Şehit Metin Arslan  İlköğretim okulunun, Gençlik Spor Genel Müdürlüğüne (GSGM) devrinin yapılacağını iddia ettiler.

İddialar karşısında Milli Eğitim Müdürlüğünün nasıl bir açıklama yapacağı merak konusu olurken, bir çok Veli gazetemizi arayarak, ” Bizi apar topar Şirinevlere gönderdiler, orada sıkışık bir eğitim düzeni var ve bir sene sabır edin dediler, halen okul yıkımı bile olmadı, şimdi de GSGM ne devri olacak deniyor, lütfen bunun doğru olmadığını İl Milli Eğitim Müdürlüğü açıklasın” diyorlar.