Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Şimdi de E- Bilet Keşmekeşi

14 Nisan’dan itibaren statlarda

1416895

14 Nisan’dan itibaren statlarda yürürlüğe giren E-Bilet dönemi ile birlikte kulüpler sıkıntı yaşamaya başlarken, Kardemir Karabükspor çözümü kombine satışlarında  arıyor.

Kendi  sahasında oynayacağı 3 maç için 27 TL’ye kombine bilet satışlarını Belediye merkezinde bulunan  Hakan büfede satışa çıkartan Kulüp E-Bilet uygulamasına bu  hafta geçmiyor.

Kombilere taraftarın ilgisinin yoğun olduğunu söyleyen Kulüp yöneticileri  “Kulübümüz E-Bilet dönemi ile taraftar ve seyircinin mağdur olmaması için Pazartesi günü oynayacağı Eskişehirspor maçı ile Torku Konya ve Sivas maçları için Kuzey Kale arkasına 27 TL’den kombine satışı başlattı.” dediler.

E Bilet sistemini yetişmediğine dikkat çeken Yöneticiler, bir çok kulüp taraftarı sistemi algılayamadı ,sorunlar var,Yok değil örneğin Karabükspor lu bir futbol sever aldığı kartlar sadece Karabükspor maçları için işlem yapabilecek, Ankara’da yada İstanbul da herhangi bir maça gitmek isterse ayrı bir kart alması gerekecek , bu sorunlar aşılamadı bu arada TFF de E Bilet siteminde ısrarlı,kararlı dolayısı ile uygulamaya geçilecek, Eskişehir maçına E – Bilet sistemini yetiştiremedik bu anlamda seyircilerimiz den  sadece kombine kartı bulunanlar maçları izleyebilecek, bilet satışları da olmadığından taraftarımızın son 3 maç için kombine almaları  düşünülebilir ,geçiş dönemindeyiz taraftarımızın sağduyulu davranacaklarından eminiz şeklinde açıklamalarda bulunuyorlar.

Öte yandan Eskişehirspor yönetimi hafta sonu oynanacak Karabükspor-Eskişehirspor maçıyla ilgili Karabük Valiliği İl Spor Güvenlik Kurulu’nun aldığı karar nedeniyle taraftarını uyardı.

Yapılan yazılı açıklamada : “Karabük Valiliği İl Spor Güvenlik Kurulunun 18/04/2014 tarih ve 6 nolu kararına göre; E-Bilet uygulaması ile ilgili mevcut yüklenici firmanın gerekli altyapıyı sağlayamaması nedeniyle Dr. Necmettin Şeyhoğlu stadyumunda 21.04.2014 tarihinde saat 20.00’da oynanacak olan Kardemir Karabükspor- Eskişehirspor müsabakasında E-bilet uygulamasına geçilemeyecektir. Bu sebeple bilet basılamayacağından dolayı oluşabilecek güvenlik zafiyetleri göz önüne alınarak müsabakaya misafir takım seyircisinin alınmamasına karar verilmiştir. Maça gitmeyi planlayan taraftarlarımızın bu konuyu göz önünde bulundurarak hareket etmelerini, misafir takım maç bileti almış taraftarlarımızın iade işlemleri için Biletix’e başvurmalarını önemle belirtiriz.” denildi.