Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

SİYASİ KULİSLER NE DİYOR !

    Siyasi kulisler

 

 

Siyasi kulisler seçim atmosferi yaklaştıkça Karabük  merkezinde ve İlçelerde aday adaylarını konuşmaya başladılar. Bu günlerde yaşanan büyük sürpriz ise Safranbolu MHP Adaylığı söz konusu olan M.Dizdar’dan geldi.Milliyetçi Hareket Partisi Safranbolu Belediye Başkan Adaylığında ismi geçen, LC Waikiki Ortaklarından Şefik Dizdar’ın, yeğeni Mustafa Dizdar’ın adaylığını açıklaması ertelendi.

 

SAFRANBOLU’DA PLANLAR TUTMADI

26 Eylül Perşembe günü Saat 14:00’de MHP Safranbolu İlçe Binasında Mustafa Dizdar’ın adaylığını açıklayacağı tüm Karabük ve Safranbolu basınına bir gün önceden haber verilmiş  olmasına karşın dün akşam saatlerinde alınan bilgilere göre adaylık konusunda şimdilik  açıklamaların  ertelendiği öğrenildi.

Siyasi kulislerden edinilen bilgilere göre, Dizdar Ailesinin ortağı olduğu LC Waikiki’nin Malatyalı büyük ortakları Mustafa Dizdar’ın MHP’den aday olmaması yönünde baskılar yaptığı ifade ediliyordu.

Safranbolu’da MHP üzerinde birleşilecek, Aday Dizdar gibi söylemlerde çürümüş olurken MHP Safranbolu İlçe Başkanlığı 4-5 aday adayımız var ve biz Safranbolu’da seçimlerde zaferle ayrılacağız diyorlar.

Öte yandan AK Parti Safranbolu ‘da  Dr Necdet AKSOY ile yola devam edeceği sinyallerini verdi. Aksoy ‘un özellikle asfalt çalışmalarında ki başarıları yanı sıra Dünya miras kenti Safranbolu’nun tanıtımı ile ilgili pozitif çalışmalar sürdürmesi AK Parti tabanında olumlu  karşılanırken seçimlerde önde yarışacağının sinyallerini vermeye başladı.

CHP ise SAFRANBOLU’DA toparlanma süreci içinde. Mustafa EREN ve arkadaşlarının partiden istifasında yaşanan şoku atlatan CHP si 2 güçlü aday adayından birini tercih ederek yarışa ortak olmak istiyor.

 

ESKİPAZAR ‘DA DURSUN BAŞ’IN İŞİ ZOR !

MHP nin İlçeler konumunda en iddialı hazırlandığımız yer diye bahsettiği  ESKİPAZAR ‘da sürpriz peşinde. AK Parti adayı olacağı belli olan Dursun BAŞ karşısında MHP adayının bir hayli iddialı söylemleri siyasi kulislerde yerini aldı.

İsmi şu an konuşulan MHP Aday adayının Eskipazar’da seçimi farklı alacağına dair yapılan söylemler dikkat çekerken Dursun BAŞ’ın Karabük  basını ve parti tabanı ile kopuk bağları kendisini sıkıntıya sokacak söylemleri de  siyasi kulislerde  konuşulmakta.

 

EFLANİ’DE İBRAHİM ERTUĞRUL SEVGİSİ

AK Partinin ilçeler konumunda en rahat eli Eflani olarak değerlendiriliyor.  Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul gerek parti tabanında gerekse Eflani’de sevilen sayılan bir kişişiğe sahip deniyor ve seçimlerde AK parti adına en rahat isim olarak gösteriliyor.

 

OVACIK’TA M.ALİ ŞAHİN FARKI

Karabük’ün Ovacık ilçesinde ise Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili M.ALİ ŞAHİN farkının olduğuna dikkat çeken siyasi kulisler burada Sayın Şahin kime işaret verse seçimi alır bu farkı kabul etmek gerek diyorlar.

CHP YENİCE’DE GÜÇLÜ DENİYOR

CHP nin AK Parti ile kafa kafaya yarışacağı tek ilçe olarak gösterilen yer ise YENİCE.  Yenice ilçesinde Sabri ÖZGÜN aday adaylığı sonrası toparlanma sürecine giren CHP Ak parti belediye Başkanı Zeki Çaylı’yı zorlayacak şeklinde yapılan siyasi konuşmalar dikkat çekiyor.

KARABÜK  AK PARTİ ADAYI VE

RAFET VERGİLİ ARASINDA GEÇECEK

Karabük siyasi kulislerde aday olup olmayacağı halen tartışılan ve kendisininde “karar vermedim” diyerek teyit etmesiyle  dikkat çeken  Karabük Belediye Başkanı Rafet VERGİLİ ‘nin aday olması halinde AK parti adayı ile çekişeceğini net bir şekilde gören siyaset yorumcular  “Karabük’te seçim Aslanın midesinde” şeklinde yorumlar  yapıyorlar..

Bu arada AK Parti adayı konusunda ne Karabük AK parti İl Başkanlığı nede Ak Parti Genel Merkezi  boyutunda  somut bir adım atmış değil.İsim konusunda halen araştırma yapan Ak parti bu ayın sonunda isimler konusunda açıklama yapacak deniyor.

Siyasi kulislerde KBÜ Rektörü Prof.Dr Burhanettin UYSAL’IN adı geçse de Rektör hocanın “benim 2015 e kadar üniversitede yapacağım çok işler var , hedeflediğimiz rakamlara ulaşmamız lazım ” ifadelerinden ve yakın çevresine siyaset bize uzak söylemleri baz alınarak aday olmayacağı da konuşulmakta.

Rektör hoca olmazsa Karabük eski belediye başkanlarından Dursun ALTIPARMAK ‘ın yada Zonguldak Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Korkut Eren’in  başkan adayı olarak gösterilebileceği de ifade ediliyor.

Ancak şartlar nasıl gelişirse gelişsin Karabük’te görünen Ak Parti adayı ile ( MHP adaylığını koyarsa)   Rafet VERGİLİ arasında  geçeceğini belirten siyasi kulisler bunun işaretlerini de Karabük almaya başladı diyorlar.

İlk olarak KBÜ ye yapılacak ve KARABÜK GÜNDEMİN haber konusu yaptığı , Karabük oto gar-KBÜ arasında yapılacak raylı taşımacılık projesinin durdurulduğu, ardından KBÜ ile Belediye arasında ki bazı projelerin de askıya alındığına dikkat çeken siyasi kulisler bu bazı şeylere işarettir diyorlar.

Karabük’te Rafet VERGİLİ’nin hizmetlerinin küçümsenmeyecek derecede olduğunu ancak projelerde acele davranılıp eksikler yaşandığını belirten siyasi kulisler Rt 9 Yol asfalt konusunda eksi puan alabilir başkan Vergili  iyi niyetli olabilir ama bu konularda canı çok sıkılabilir derlerken Karabük’ün şövenist/bölgeci kısır görüşleri terk edebilirse ve Rektör hoca aday olursa KBÜ de yaptığı hizmetler göz önüne alındığında bir hava limanı projesi için bile insanlar oy verebilir görüşlerini dile getiriyorlar.

Aynı siyasi çevreler, Karabük’te Saadet Partisinin iyi bir çıkış yakalayabileceğini , DP bu seçimlerde silineceğini ve CHP sinin de kendi içinde toparlanma süreci yaşayacağına dikkat çekiyorlar.