Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Son Zamanlarda ki hırsızlık olayları tedirgin etti..

  Karabük’te meydana gelen

 

Karabük’te meydana gelen hırsızlık olayları nedeniyle işyeri sahipleri ve aileler diken üstünde…

www.karabukgundem.com

Her geçen gün yenilerinin eklendiği hırsızlık olayları ile ilgili olarak Karabük Emniyet Teşkilatı önlemleri artırsa da yaşanan olayların bir türlü önüne geçilememesi vatandaşları tedirgin ediyor..


Son olarak geçtiğimiz hafta sonu Karabük Kemal Güneş Caddesinde bulunan özel bir bankanın 6. Katında bulunan iş yerine giren hırsız veya hırsızlar, iş yerinde bulunan 7 bilgisayar, 1 projeksiyon cihazı ve 1 harici belleği çalarak kayıplara karıştı.


Hırsızlık olayının yaşandığı işyerinin sahibi olay ile ilgili Karabük Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından gerekli araştırmaların yapılarak, olası parmak izleri ve güvenlik kamera görüntülerini aldıklarını ifade ederek, “Tahminimize göre 21 Mayıs Pazar günü akşam saatlerinde saat 21:00 sularında elini kolunu sallayarak işhanına giren hırsız veya hırsızlar işhanının 6. Katında bulunan işyerimizin kapısını kırarak içeride bulunan bilgisayarları ve elektronik eşyaları çalarak kayıplara karıştı. Sabah işyerine geldiğimizde kapının kırılarak içeri girildiğini gördüğümüzde hemen 155 Polis hattını arayarak durumu bildirdik. Gelen ekipler gerekli inceleme ve araştırmalarını yaptı. İşin ilginç yanı işhanımız Kemal Güneş Caddesindeki trafiğe kapalı olan yerde.. Ve bu cadde üzerinde hem Belediyeye ait, hem bankalara ait hem de kuyumculara ait onlarca güvenlik kamerası var. Caddenin aydınlatması zaten yeterli seviyede.. Buna rağmen güvenlik kameralarını bile hiçe sayarak hırsızlığa teşebbüs edebilmesini akıl almıyor.” dedi.

www.karabukgundem.com
Olayla ilgili olarak şu ana kadar hırsız veya hırsızların hala yakalanamamış olması da kentimizdeki diğer işyeri sahiplerini ve aileleri tedirgin ederken Emniyet birimleri de Vatandaşları tedbirli olmaları konusunda uyarıyor.