Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Sözen, Muhalefet Partilerine de Basına da Cevap Verdi..

Karabük İl Özel İdare

Karabük İl Özel İdare Meclis Başkanı Ahmet Sözen; geçtiğimiz hafta Basın yayın organlarında yer alan ve ardından bazı muhalefet parti il başkanlarının gündeme taşıdığı personel alımı ile araç kiralaması konusunda yapılan eleştirilere cevap verdi.

“Bizim için önemli olan makam aracı değil, hizmet götürerek memnun etmektir”

İl Genel Meclis Mart ayı toplantısın da Kamuoyunu aydınlatmak bakımından milletin kürsüsünden kısa bir açıklama yapmak istediğini belirten Ahmet Sözen, “ İl Özel İdaremize makam aracı değil, binek tipi hizmet aracı satın alacağız. Şuan idaremize ait bir aracın aylık kiralama bedeli yaklaşık 10 bin TL’dir. Her bir araç satın alınma gerçekleştiğinde 1 adet kiralık aracımızla sözleşmemizi bitirmiş olacağız. Burada kati suretle bir israf söz konusu olmadığı gibi büyük bir tasarruf sağlamış olacaktır. Önümüzdeki süreçte hizmet araçları almaya devam ederek, İl Özel İdaresi araç parkımıza 5 adet daha yeni hizmet aracı kazandıracağız. Biz temsil ettiğimiz makamın ağırlığını bize tahsis edilen aracın marka ve modelinden almıyoruz. Milletimize hizmet için geldik, hizmet için buradayız. Bizim için önemli olan makam aracı değil, köylerimize daha fazla hizmet götürerek vatandaşlarımızı memnun etmektir” diye konuştu.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Başkan Sözen, geçtiğimiz hafta basında ve muhalefet parti il başkanlarının açıklamaları ile gündeme gelen haberlerle ilgili olarak “İl Genel Meclisimize 5302 sayılı İl Özel İdaresi kanunuyla görev, yetki ve sorumluluklar yüklenmiştir. Görev ve sorumluluk alanı tüm il sınırlarıdır. Aynı zamanda İl Genel Meclisimiz yerel parlamento niteliğindedir. Bunu belediye meclisinden ayıran en büyük özellik olarak görüyoruz. İl Genel Meclisimiz, İl Özel İdaremizin karar organıdır ve temel amacı yatırımların il genelinde aksatılmadan yürütülmesini sağlamaktır. Malumunuz üzere geçtiğimiz hafta içi sosyal medya ve bazı basın yayın organlarında İl Özel İdaremiz hakkında yalan yanlış polemiklerle gündemi meşgul eden bilinçli bir İftira, hakaret ve küçük düşürme çabası ile adeta bir karalama kampanyası başlatılmıştır. Bu durum mesai mefhumu gözetmeden gece gündüz çalışan kurum yöneticilerimizi ziyadesiyle üzmüş, özellikle kurum amirlerimiz ve İl Genel Meclis üyelerimiz de bu politik oyuna dahil edilmesi eleştirilerin ne kadar edepten ve hayadan yoksun olduğunun bir göstergesi olmuştur” ifadelerini kullandı.

Web Tasarım & SEO: Best4SEO