Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

SÖZEN’E İHRAÇ YOLU GÖRÜNDÜ

SAFRANBOLU BIÇAK SIRTINDA  

SAFRANBOLU BIÇAK SIRTINDA

 

SÖZEN EİHRAÇ

 

GÜNDEM AJANS /ANKARA

İl Genel Meclisi ve Safranbolu Belediye Meclisinde parti grup kararlarına uyulmamasının ardından AK PARTİ il yönetimi  harekete  geçti…İl Başkanı Timurçin Saylar, partiyi zafiyete uğratanlara karşı tavrını net ortaya koyarak   özellikle Ahmet Sözen başta olmak üzere, teşkilatı zafiyete uğratanlar hakkında ihraç kapısını araladı.

 

Geçtiğimiz haftalarda yaşanan  Karabük  İl Genel Meclisi toplantısında alınan Meclis kararına uyulmamış ve Hasan Yıldırım yerine Ahmet Sözen aday olarak İl Genel Meclisi Başkanlığına muhalefet desteği alınarak seçilmişti. Ardından , Safranbolu belediye Meclisinde  ikinci deprem yaşanmış, Belediye Meclisinde yapılan komisyon ve encümen seçimlerinde yaşananlar  ayrı bir muhalefet çıkışı ile  AK parti içinde deprem etkisi yaşatmıştı..

saylar_Ak Parti Karabük İl Başkanı Timuçin Saylar, teşkilatları zaafa uğratan Ak Parti İl Genel Meclisi üyelerine ve Belediye Meclisi üyelerine karşı sert tavır aldığı görünürken, bugün gazetecilere yaptığı açıklamada şöyle dedi ; “Her türlü yaptığımız hareket ve söylemler istişare ile yapılır. Geçtiğimiz hafta mevcut İl Genel Meclis Başkanının karşına aday olarak çıkan AK Partili  Ahmet Sözen hakkında Genel merkezimiz bizden görüş istedi ve raporumuzu verdik. Rapor doğrultusunda genel merkezimiz muhataplar ile görüşerek karar verecek.  AK Parti kurallar ve kurulları ile çalışıyor.  AK Parti halk millet hareketidir. Partinin kademesindeki her insan partinin kurul ve istişare heyetlerinde partinin kurallarına ve kurallarına göre bağlı hareket etmektedir. Söyleyeceğimiz tek söz Cumhurbaşkanımızın bir sözü var, ‘ Kalıba göre şekil alan hiçbir hareket sonuca oluşamaz. Kalıba göre de hareket eden hiçbir kişi de siyasette uzun soluklu olamaz”. Onun için bizim partimizden her şeyden önce kurul ve kararlar vardır. Biz grup kararı almamıza rağmen böyle bir sonuç çıktı.  Safranbolu’da da buna benzer bir olay oldu ve onla ilgilide genel merkezimize rapor verdik” 

Saylar’ın ; Partinin kural ve yönetmeliklerine uymayanlar disipline gider ifadelerinin altında   Karabük Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin’in yanı sıra, Karabük Koordinatör Milletvekili Hacı Turan, Teşkilat Başkanı Mustafa Ateş ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki ile Ankara’da  bir dizi görüşme  yaptığı belirtildi.

İl Başkanı Saylar’ın yaptığı görüşmelerde, partiyi zaafa uğratanlar hakkında çok sert kararların alınması ve hatta ihraç kapısının açılmasını istediği öğrenilirken, siyasi kaynaklar, 17 Kişilik İl Genel Meclisinde 13 sandalye ile çoğunluğu sağlayan AK Partinin karşısında muhalefet 4 sandalye ile temsil edilmesine  karşın grup kararına uymayan Ahmet Sözen ve diğer üç meclis üyesi ihraç edilse bile AK Parti yine 9 sandalye ile yine çoğunluğu sağlar sıkıntı yaşanmaz görüşünü dile getirerek Sözen’in ihracına kesin gözüyle bakıyorlar.

Öte yandan 15 kişiden oluşan Safranbolu Belediye Meclisinde ise sandalye oranları bıçak sırtı dengede. 8 AK Partili Belediye Meclis üyesinin karşısında MHP 4, CHP ise 3 sandalye ile temsil ediliyor. Bu nedenle azınlığa düşmemek için grup kararına uymayan 3 belediye meclis üyesinin ihracına zor gözü ile bakılıyor.