Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

STADYUM VE HAVUZ EYLÜL-EKİM AYLARINDA TAMAM

  Vali İzzetin Küçük

 

Vali İzzetin Küçük yatırımlarla ilgili bilgi verdi. Dr. Necmettin Şeyhoğlu stadyumu için Müteahhitten Eylül Ayı Sonu İçin söz aldığını kaydeden Vali Küçük, yüzme havuzunun ise Ekim ayında teslim edileceğini söyledi…

STADYUM EYLÜL’DE,

HAVUZ EKİMDE BİTİYOR ..!

 

20130716_140258Karabük Valisi  İzzettin Küçük dün yatırımlarla ilgili basın mensuplarının sorularını yanıtladı. İlk olarak Yenişehir DR. Necmettin Şeyhoğlu stadyumu ile ilgili soruyu yanıtlayan Vali Küçük, stadyumun Eylül ayında teslim edileceğini, müteahhit bütün gücüyle çalıştığını, 15 Eylül’de  teslim edeceği yönünde kendisine söz verdiğini söyledi.

Yüzme havuzunun da Ekim ayında teslim edileceğini belirten Vali Küçük, müteahhit firmadan kaynaklanan nedenlerle duran Emniyet Müdürlüğü binası inşaatının yeni ihalesinin 30 Temmuz Salı günü yapılacağını söyledi.

 

GENÇLİK MERKEZİ İHALE SÜRECİNDE 

Öğlebeli Mahallesine yapılacak olan Gençlik Merkezinin ihale sürecinde olduğunu kaydeden Vali Küçük, Milli Eğitim binası ile ilgili ise “ Milli eğitim Müdürlüğü binası inşaatında sıkıntılar var, çözmeye çalışıyoruz. Tasfiye etmek kolay. İş bunla bitmiyor, önemli olan tasfiye sonrası karşı taraf sizi mahkemeye verir mi? Bu ne kaybettirir. Mahkeme süreci demek 6 ay süre  kaybetmek  demek. Ben her şeyden önce Karabük’e maliyeti ne olur, hangi adımı atarsam, ne maliyeti var, onu düşünüyorum” dedi

 

YAZ AYLARINDA O ÇÖPLÜK HEP YANAR

Safranbolu Çöplüğü ile ilgili ise Vali Küçük “Yaz aylarında o çöplük yanıyor Belediye söndürdü herhalde Katı Atık Bertaraf Tesisi yapımı  devam ediyor. İnşallah Ekim ayında teslim alıyoruz. Onu bekleyeceğiz. Kimseye bir şey diyemiyorum, Belediyeye desek ne diyeceğiz, Karabük Belediyesine veya Safranbolu Belediyesine, tedbirleri alın, yangına mahal vermeyin diye yazıyoruz ediyoruz ama, şehrin içinde çöplük olur mu soru bu. Onu oradan kaldıracağız Ekim ayı içinde, sorun kökten çözülmüş olacak” dedi.

 

KÜÇÜK “REKTÖRÜMÜ TEBRİK EDİYORUM” 

 IMG_4671

Kastamonu’ya havaalanı açılmasıyla birlikte Karabük’ünde bu yönde ihtiyacının hatırlatılması, KBÜ Rektörü Prof. Dr. Burhanettin Uysal’ın Havaalanı için başvuru yaptığının belirtilmesi üzerine Vali Küçük “ rektörümüzü tebrik ediyorum. 1.5kilometrelik, küçük uçakların inip kalkabileceği bir hadise bu. .  Normal 50-100 kişilik uçakların kalkacağı pistlerin uzunluğu 2 km’den başlıyor. Bu bakımdan bu bizim için iyi bir kazanımdır. Rektörümüz çok güzel bir iş başarmıştır. Hiç olmamasından iyidir, büyük bir kazanımdır.” dedi.

 

            YURTLAR YAPILACAK

Safranbolu’daki yurtlarla ilgili de konuşan Vali Küçük “Safranbolu Tokatlı’ya öğrenci yurdunu yapıyoruz, şuan ihale aşamasında. Bunun haricinde üniversitemizin az ilerisinde ormana ait bir arsaya bin kişilik bir yurt yapımı için çalışmalarımız devam ediyor. Şuan için arazinin tahsisini bekliyoruz. Daha sonra ihale şamasına gelecek” dedi

 

OSB’YE TALEP ÇOK

 

Pek çok firmanın Karabük Organize Sanayinden yer talebinde bulunduğunu belirten Vali Küçük “Pek çok firmanın Organize Sanayi Bölgemizden talepleri var. Bunları değerlendiriyoruz. Gerekli altyapı çalışmaları için biz ödeneklerimizi istedik. Ancak biz firmalara tahsisi şimdiden başlatıyoruz. Onlar gelip tahsislerini alabilirler” dedi

 

 

AKILLI KAVŞAK

 

kavşakKastamonu yol ayrımında bulunan akıllı kavşakla ilgili proje çalışmaları devam ediyor diyen Vali Küçük “En kısa sürede oranın yapımına başlanacaktır. Bildiğiniz gibi daha önce iki değişik proje yapılmıştı fakat istenilen verim alınamamıştı. Şuan yeni proje çizim çalışmaları devam ediyor” dedi

 

HADRİANAPOLİS SIKINTILARI ÇÖZÜLDÜ 

Vali “Hadrianapolis’in ihalesi yapılmıştı. Orası artık Karabük turizmine kazandırılacaktır. Sıkıntılar çözüldü ve ihalesi gerçekleştirildi. Bunun yanında 3 Ağustos tarihinde Ovacık Karagöl projesi ihale ediliyor. 9 Ağustos tarihinde ise kanyondaki şelale ve mağara kafe ihalesi gerçekleştirilecek. Turizm alanında daha başka ihalelerimiz olacak. Onları da daha sonra sizlerle paylaşacağız” dedi

 

CUMAYANI SOSYAL TESİSLERİ İÇİN PROTOKOL İMZALANDI 

 

 

4567890

 Öte yandan Karabük’ün merkeze yakın en büyük köylerinden birisi olan Cumayanı Köyü için kültürel ve sosyal faaliyetlerin yanı sıra dini hizmetlerin de gerçekleştirileceği Sosyal Bina için ilk adım atıldı.

İşadamı Sedat Namal tarafından yapılacak olan sosyal bina için Vali İzzettin Küçük’ün makamında bir protokol imzalandı. Protokol imza törenine İl Müftüsü Halil Bektaş, işadamı Sedat Namal ve Cumayanı Köyü muhtarı katıldı.

Protokol imza töreni öncesi kısa bir açıklama yapan İl Müftüsü Halil Bektaş “Cumayanı köyümüz nüfus olarak Karabük’ün en büyük köylerinden birisidir. Burada yürüttüğümüz sosyal, kültürel ve dini hizmetlerimiz için bir tesise ihtiyacımız vardı. Muhtarımızın da böyle bir talebi vardı. Sayın Valimiz konuyu yakından takip ettiler. Kendilerinin girişimleri ile hayırsever işadamımız Sedat Namal, yapmayı planladığımız sosyal ve dini hizmetler tesisini kendi imkanları yapabileceğini ifade ettiler. Yapılacak bu tesiste her türlü kültürel ve dini eğitimleri gerçekleştirebileceğiz. Ben hayırsever işadamımız Sedat Namal’a teşekkür ediyorum.” dedi.

Karabük’ün en büyük köylerinden birisi olan Cumayanı Köyünün ihtiyaçlarının bir bir giderildiğini belirten Vali İzzettin Küçük ise yaptığı açıklamada “Cumayanı köyü ilimizin en büyük köylerinden birisi ve pek çok ihtiyaçları var. Tabi devlet olarak biz imkanlarımız ölçüsünde ihtiyaçları gidermeye çalışıyoruz. Son olarak gençlerimiz için suni bir çim sahayı yaptık. Bunun yanında çöp hizmetini özel idare olarak biz yapıyoruz. Suyla ilgili sıkıntılar giderildi, Ağustos ayından sonra hiçbir sıkıntı kalmayacak. Bunların dışında köyümüzün kültürel ve sosyal faaliyetlerin gerçekleştirileceği bir mekana ihtiyacı vardı. Sayın Sedat Namal ile bir görüşmemiz sırasında kendileri bana müsaade ederseniz buranın yapımını ben üstlenmek istiyorum dedi. Kendisi TSO olarak değil şahıs olarak bu işi gerçekleştirmek istediğini ifade etti. Bu olay ramazan ayında daha da kıymetli ve değerli oldu. Ben öncelikle arsayı tedarik eden muhtarımıza, konuyu takip eden değerli müftümüze ve buranın yapımını üstlenen Sedat Nam’a çok teşekkür ediyorum. Hayırlara vesile olmasını diliyorum.” dedi.

Vali İzzettin Küçük’ün konuşmasının ardından Cumayanı Köyüne yapılması planlanan binanın protokolü Vali İzzettin Küçük, İl Müftüsü Halil Bektaş ve İşadamı Sedat Namal tarafından imzalandı.