Şuurlu Öğretmenler Derneği Aylık Toplantısı Karabük’te Yapıldı

Son Güncelleme : 08 Mart 2020 - 23:05

Şuurlu Öğretmenler Derneği Genel Merkezinin organize ettiği bölge toplantılarının biri de 07.03.2020 tarihinde Karabük’te gerçekleştirildi.

Şuurlu Öğretmenler Derneği Karabük Şube Başkanı Dr. Muhammet Hüseyin Çetin’in ev sahipliğinde Safranbolu’da gerçekleştirilen toplantıya Karabük’ün yanı sıra, Genel Merkez Yetkilileri, Düzce, Bolu Zonguldak’tan il başkanları da katıldı.

Toplantının Ülkemiz eğitiminin son durumu ve eğitimdeki güncel gelişmelerle ilgili bir değerlendirme yapılması üzerine yapıldığını belirten Şuurlu Öğretmenler Derneği Karabük Şube Başkanı Dr. Muhammet Hüseyin ÇETİN, toplantıya katılanlara teşekkür etti ve toplantının Ülkemize ve ilimize hayırlı olması temennisinde bulundu Çetin yaptığı basın açıklamasında ;

“Değerli arkadaşlar, değerli basın mensupları hepiniz hoş geldiniz, Toplantımıza başlarken öncelikle şehitlerimize rahmet, yakınlarına sabr-ı cemil diliyor, başta orta doğu olmak üzere tüm dünyada barışın, huzurun hâkim olmasını Allahu Teâlâ’dan diliyorum.

Şubat ayının son haftası, ÖĞ-DER’in kuruluşunda bizlere rehberlik eden, yol gösteren Erbakan Hoca’mızın vefatının seneyi devriyesi idi. Hocamızın sözü hala hafızamızdadır. “Şuurlu nesiller şuurlu öğretmenlerin elinde yetişecektir.” Hoca’mızın vefatının 9 Yılı devriyesi olması sebebiyle kendisini rahmet ve minnetle anıyoruz.

2010 daki öğretmenler günü münasebetiyle söylediği sözü hatırlatıyoruz. “Gavurun kalkanından bize fayda gelmez kendi kalkanımızı kendimiz yapmalıyız.” İşte bugün yaşananlardan şunu anlıyoruz ki eğitimde sanayide sağlıkta hukukta ve tüm alanlarda özgün modeller ve çalışmaların yapılmasının ehemmiyeti yüksektir.

Bu çalışmaları yapacak en büyük zenginliğimiz ise insan kaynağımızdır. Bunu sağlıklı planlı ve verimli bir şekilde yapması gereken kurum ise Milli Eğitim Bakanlığı’dır.

Milli Eğitim Bakanlığı’na ve ilgili kurumlara önerimiz ülkemizin yetişmiş akademik ve ehliyetli liyakatli insanlarından faydalanarak sorunların çözülmesi için adımlar atması, sivil toplumla bir olup ortak aklı çalıştırarak eğitimin kalitesini yükseltmesi ve güçlendirmesidir.

Peki bizler her çözümü bakanlıktan mı bekleyeceğiz? Hayır. Millî meselelerin millî birlikle çözülebileceğini söylüyor ve toplumun tüm kesimlerinin elini taşın altına koyması gerektiğini hatırlatmayı bir görev kabul ediyoruz. Eğitimin içinde bulunduğu çıkmaz ile ilgili çözüm önerilerimiz gerek eğitim raporlarımız gerekse basın açıklamalarımızla kamuoyuna yetkililere duyuruyor ve iletiyoruz.

Öğretmen eksikliğinin biran önce giderilmesi, öğretmenler arasındaki kadrolu, sözleşmeli ücretli ayrımının kaldırılması için acil ve kalıcı çalışmaların yapılması gerektiğini hatırlatmayı bir görev addediyoruz.

Ortaöğretimde yapılması düşünülen yeniden yapılanmanın ilan edilen haliyle yaraya merhem olmayacağını sadece çözümsüzlüğü artıracağını hatırlatıyoruz. Çünkü yapılacak çalışma birikmiş sorunlara çözüm üreten bir çalışmaktan çok yarayı pansuman edici geçici bir çalışmadır.

Bizler ÖĞ-DER olarak kötü gidişata dur demek için bu çalışmaları, toplantıları yapıyoruz.

Milli Şuur Dergisi’nden yerel eğitim şuralarına kadar bir çok alanda ki çalışmalarımıza sadece üyelerimizi değil, eğitimle ilgili derdi olan herkesi yapılan ifsadları birlikte durdurmaya ve birlikte güzel işler yapmaya davet ediyoruz.” daha sonra diğer illerden gelen Şuurlu Öğretmenler Derneği Mensupları ile Safranbolu’nun tarihi güzelliklerini gezdikten sonra toplantı nihayete erdirildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
tuncay eken 8 Mart 2020 / 23:32 Cevapla

Allah çalışmalarınızın devamını nasip etsin. Sizin gibi idealist öğretmenler sayesinde ülkemiz çok daha iyi yerlere gelecek inşallah.

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.