Tasarımcılar Projelerini Sergilediler

Son Güncelleme : 23 Mayıs 2017 - 16:11

 

Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü “1. Mezuniyet Projesi Sergisi” yapıldı.
Safranbolu Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü “1. Mezuniyet Projeleri Sergisi” Karabük Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Refik POLAT’ın katılımlarıyla gerçekleştirildi. Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümü öğrencilerinin bitirme projelerinin gösterildiği sergiye Rektör POLAT’ın yanı sıra fakülte dekanı Prof. Dr. Hasan GÖKKAYA, dekan yardımcıları Yrd. Doç. Dr. Cemal ÖZCAN, Doç. Dr. Anıl Ertok ATMACA, Endüstriyel Tasarımı Bölümü başkanı Yrd. Doç. Dr. Raşit ESEN ve çok sayıda davetli katıldı.

Açılışta konuşarak Karabük Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Refik Polat “ Öğrencilere gösterdikleri emek ’ten dolayı teşekkür ederim.” diyen Rektör POLAT “Öğrencilerin güzel ürünler tasarladıklarını ve endüstriyel tasarımın hayatın her alanında yer aldığını” belirtti.
Endüstriyel Tasarımı Bölümü başkanı Yrd. Doç. Dr. Raşit ESEN gerçekleştirilen sergi ile ilgili bilgiler vererek mezun olacak 24 öğrencimizin 3,5 yıl boyunca aldıkları teorik bilgileri bu proje sayesinde pratiğe dökme imkanı bulduklarını söyledi. Ayrıca proje kapsamında 22 adet farklı firma ile çalışıldığını ifade eden ESEN devamında şunları söyledi; “ Bu 22 firma ile proje kapsamında ortak protokol imzalandı. Ortaya konulan ürünleri akademisyenlerden oluşan jüri olarak biz akademik açıdan değerlendirirken, firmalarımız ise uygulanabilirlik ve üretilebilirlik açısından değerlendirip kendilerinin üretebileceği şekilde yönlendirmeye çalıştılar. Ayrıca bugün bu proje sayesinde bazı öğrencilerimiz henüz mezun olmadan iş teklifleri aldılar.”
Öğrencilerin projelerine uygulanacak not sistemi hakkında da bilgi veren Yrd. Doç. Dr. Raşit ESEN “ Sergi davetimize olumlu dönüş yaparak ziyaret edecek 18 firma iki gün boyunca sergimizi gezip not verecek. Biz de 10 adet akademisyenden oluşacak jüri olarak öğrencilerin projelerine not vereceğiz. Verilen notların ortalamalarını alarak öğrencilerin bitirme projesi notu olarak vereceğiz.” dedi.
Son olarak teşekkürlerini dile getiren ESEN ; ”Sizler aracılığıyla bu projeye destek veren firmalarımıza, başta rektörümüz ve dekanımız olmak üzere üniversite yöneticilerimize ve emeği geçen tüm akademisyenlere teşekkür ediyorum” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.