Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

TSO BAŞKANI SEDAT NAMAL UYARDI

TSO BAŞKANI SEDAT NAMAL

TSO BAŞKANI SEDAT NAMAL UYARDI

 

osb

 

Karabük TSO Başkanı Sedat NAMAL; ” AB Standartlarına göre, ihracaat yapan firmaların OSB İçinde olması gerektiğini 2015 de bu uygulamanın başlayacağını söyleyerek,Karabük’teki firmaları uayardı. Namal bu konuda TSO tarafından bir toplantı düzenleyeceklerini bildirdi.

Türkiye’ deki üretim yapan binlerce tesis için Avrupa Birliği’ne (AB) ihracatta yeni bir dönem başlıyor.

Üç yıl aradan sonra müzarekelere başladığımız AB’nin müktesebatında sanayicinin ihraç edeceği ürünlerin OSB’lerde üretilmesi zorunluluğu var.

Buna göre 2015 sonuna kadar üretimini OSB’de yapmayan firmalar, Avrupa ülkelerine mal satamayacak.

AB’nin çevre, denetim ve enerji verimliliği için aldığı karar kapsamında Türkiye’deki 25 bine yakın tesisin OSB’ye taşınması ya da üretim yaptığı bölgenin Islah OSB statüsü kazanması gerekiyor. Ancak birçok firmanın ise konudan habersiz olduğu belirten TSO Başkanı Sedat Namal konu ile ilgili bilgilendirme toplantısı yapacaklarını açıkladı.

Namal ; OSB’lerin altyapılarının oluşturulması konusunda her türlü katkıyı sağlayacaklarını belirtirken “Biz sanayi bölgesiyiz . Bunun için sanayi bölgelerinin altyapısını yeniden kurgulandığı bugün ki ortamda Kredilendirme başta olmak üzere her türlü katkıyı vermeye hazır bir yapıdan yararlanmak gerektiğine inanmaktayız , Yeter ki sanayicimiz üretim yapsın bu anlamda ihracaat yapan firmaların OSB içinde olması gerekmektedir .Bu uygulama 2015 de başlayacaktır.” dedi.