Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

TÜED BAŞKANI CELAL BULUT “EMEKLİ AĞLIYOR, 600 MİLLETVEKİLİNİ UYARDIK”

KARABÜK TÜED BAŞKANI CELAL

KARABÜK TÜED BAŞKANI CELAL BULUT EMEKLİLERE DERNEK OLARAK SAĞLADIKLARI İMKANLARI AÇIKLARKEN SON ZAMLARIN ŞAŞIRTICI OLDUĞUNU BELİRTEREK “600 MİLLETVEKİLLİNİ UYARDIK” DEDİ

İŞTE BULUT’UN BUGÜN YAPTIĞI AÇIKLAMA

“Hepinizin bildiği gibi Cuma günü emeklilerle ilgili açıklanan zam oranı bizler için tam bir hayal kırıklığı olmuştur. Yani tabiri caiz ise dağ fare bile doğurmamıştır. Emeklilerimiz çok üzgün ve kırgındır. Bildiğiniz gibi Kamu İşçilerine verilen zam ve en son Memurlara verilen %17 + 8000 TL (%86 zam) biz emeklileri de umutlandırmış, basında yer alan konuşmalar beklentileri yükseltmiştir. TÜFE açıklandığı zam %19,77 enflasyon oranını zaten emekliler alacaktı. Refahtan pay adı altında verilen %5 zam, yani memura %86 emekliye %25. Büyük bir hayal kırıklığı. Bizler aynı markete, aynı pazara, aynı fırına gidiyoruz.

Değerli basın mensupları. Şuanda 10 milyon emekli asgari ücretin altında kaldı. Çalışan ile emekliler arasındaki fark 3-4 katına çıktı. Bu durum yıllarca bu ülkenin kalkınmasında alın teri olan eli nasırlı, yüzü nurlu, ağzı dualı emeklilerimizi üzmüştür. Bizim ahımızı almayın, duamızı alın. Emeklilerimiz vatanını, milletini, bayrağını seven insanlardır. Emekliler olarak bizde en düşük emekli maaşının asgari ücret seviyesine çıkartılıp artı 4000 TL seyyanen zam talebimizi ve 2000’den sonrasının intibakının çözülmesini de Sayın Cumhurbaşkanımıza mektup yazarak talep ettik. Aynı taleplerimizi mecliste bulunan 600 milletvekillerimize mektup yazarak taleplerimizi ilettik. Ev kirasının 4-5 bin TL olduğu yerde emekliler nasıl geçinecek. Herkes elini vicdanına koysun. Sayın vekillerimiz de çevresinde bulunan annesi, babası, amcası, dayısı mutlaka emeklidir. Sorsunlar ne hissettiklerini.

Değerli basın mensupları

Karabük’te 57 bin emekli var. Bu emeklilerin 17-18 bini derneklere kayıtlı. 40 bini kayıtlı değil. Biz buradan bütün emeklilerimizin hakkını savunuyoruz. Sosyal medyadan bir takım yorumlar var. Bu olumsuz yorumları yapanların %95’i derneğimize üye değil. Gelin derneğimize üye olun. Beraber tartışalım, konuşalım, çözüm yollarına bakalım.

Hıristiyan kilisesini, Müslüman camisini, işçi sendikasını, emekli de derneğini taşlamaz. Son sözümüz siyasilere. Emekli ile dalga geçmeyin, bindiğiniz dalı kesmeyin.”