Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

TÜED Karabük Başkanı Bulut “Tam Bir Hayal Kırıklığı, Emeklilerin Ahını Almayın”

Türkiye de 17 Milyon

Türkiye de 17 Milyon Emeklinin beklediği zam kararı çıkmadı ancak 5.bin Tl yardım yapılacağı dün akşam ki Bakanlar kurulu toplantısı ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandı.

Açıklama da çalışmayan emeklilere tek seferlik olarak 5000 lira ödeneceğini yine Dul ve yetim maaşı alanlar da maaş hakediş oranına göre ödemeden yararlanacağı belirtildi.

Yapılan bu açıklamalar ardından TÜED Genel merkezi ve bir çok STK bunun bir hayal kırıklığı yarattığını belirterek tepki ve eleştirilerini yüksek sesle duyurmaya başladılar

TÜED Genel merkezinin açıklaması sonrası Karabük Şube Başkanı Celal Bulut’ta “Emekli ’de tam bir hayal kırıklığı” diyerek yazılı bir açıklama yaptı

Bulut; Temmuz’da emekliye verilen %25, memura verilen %85 zam çalışan ile emeklilerin arasındaki maaş farkının 3-4 katına çıkması kelimelerle ifade edemeyecek kadar emekliyi üzmüş ve kırmıştır. Bunun akabinde Genel merkezimizin ve şubelerimizin tepkileri, basın yayın kuruluşlarının tepkileri, 600 milletvekiline yazılan mektuplar, meclis tatilinde bölgelerine giden milletvekillerine emeklilerin tepkileri olmuştur.” dedi

-İşte TÜED Karabük Şube Başkanı Celal BULUT’UN o Açıklaması;

“Bunun neticesinde sayın İktidar, sayın Muhalefet, sayın Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımız bu olayın düzeltileceğini, emeklilerin mağduriyetinin giderileceğini, bu işin meclis açılınca yani Ekim ayında düzeltileceği konusunda emeklilere söz verip beklentiye girmemize neden oldu.


Birde Cumhuriyetin 100.yılında bu mağduriyetin giderileceğine inandık. Son yapılan açıklamada emekliye 1 defaya mahsus 5000 TL verilmesi, bundan çalışan emeklinin yararlanamaması, dul ve yetimin tam alamayacağı emeklilerimizde büyük hayal kırıklığı yaratmıştır.


Bizler Türkiye’nin kalkınmasında alın teri olan, vatanına, milletine, bayrağına bağlı insanlarız. Bizde diğerleri gibi aynı markete, aynı fırına, aynı pazara gidiyoruz. Bir hak verilirken bir mağduriyet yaratılmaması için, mecliste çalışan emeklilere de, dul ve yetimlere de bu 5000 TL’nin tam olarak verilmesi temennimizdir.
Beklentilerimizi karşılamaktan uzak kalan bu uygulamanın, TBMM çatısı altında revize edilmesi ve sosyal devlete, demokrasiye yakışır bir şekilde, tarafların görüşleri de alınarak yeniden düzenlenmesi en büyük temennimizdir.
Emeklilerin ahını almayın, duasını alın.