Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

TÜRKİYE ÇELİK İŞÇİSİNİ VE LİDERİNİ KONUŞUYOR

    SENDİKACILIKTA  TABANDAN

 

 

SENDİKACILIKTA  TABANDAN BAŞLAYARAK GENEL BAŞKANLIĞA  KADAR YÜKSELEN  VE ÇELİK İŞ GENEL BAŞKANLIK SÜRECİ İLE BİRLİKTE KARDEMİR AŞ DE, İSDEMİR AŞ DE ,  YAŞANAN  SIKINTILI TİS DÖNEMLERİNDE Kİ DİK DURUŞU , İŞÇİDEN YANA TAVIRLARI VE SAĞ DUYULU KARARLARI İLE DİKKAT ÇEKEN,  CENGİZ GÜL  ÇELİK İŞ TABANINDA SEVİLEN BİR BAŞKAN OLDU.

 

 

ÇELİK İŞÇİSİ   “CENGİZ GÜL’E”

İNANIYOR ,

GÜVENİYOR

VE

BİRLEŞİYOR

 

GÜL CENGİZZOlağanüstü kongre  sonrası  Genel Başkanlık görevine seçilen Cengiz Gül, Çelik-İş Sendikası’nın Türk işçi hareketinin kaderini değiştiren bir sendika olduğunu söylemiş, hiçbir zaman sarı sendika olmadıklarını vurgulayarak  şu açıklamalarda bulunmuştu  “Çelik-İş Sendikası gücünü halktan alıyor. Emek en yüce değerdir. İşçinin çalışanın hakkı alnı kurumadan verilmelidir. Bu anlayış çerçevesinde yıllardır hareket ettik. Türlü zorluklara ve tüm engellemelere rağmen büyük başarılar elde ettik”

 

Başkanlık dönemi ile Kardemir AŞ başlayan TİS görüşmelerinde sağduyulu ancak  çalışanın haklarını da korumaya yönelik  dik duruşu ile dikkat çeken ve kırmızı çizgilerimiz var geri dönmeyiz biz Metin Türker’in talebeleriyiz diyen GÜL, Kardemir AŞ de yaşanan olumsuz işçi hareketlerini unutturarak bütünlüğünü de sağlayarak günün şartlarına göre iyi bir sözleşmeye imza atmıştı.

Ardından İSDEMİR de yaşanan olumsuzluklar Cengiz Gül  arkadaşlarının kararlı bir mücadele içine itiyor ancak  yine sağduyulu , akılcı politikalar üretilerek İsdemir’de de oynanmak istenen oyunların üstesinden gelerek TIS nin imzalanmasını sağlanıyordu.

Eku Fren ve Kampana’da yetkiyi Türk Metalin elinden kopartıp alan  Çelik-İş Sendikası bu arada Osmaniye Organize Sanayi Bölgesinde bulunan, Platinum Demir Çelik San Tic. A.Ş  örgütleniyor  sendikanın  üye bazında toparlama sürecinde olduğunu da gösteriyordu.

Cengiz GÜL’ÜN sendikacılık dönemi tam da sarı sendikacılığın hakim olduğu süreçlerde çıkış yaşıyor, Gül ve arkadaşlarının Eğilmeden bükülmeden ama kırmadan dökmeden başlattığı hak alma mücadelesinde ki aktif çalışmaları bazı çıkar guruplarını rahatsız ediyor  görüşünde samimi yorumlar yapan konuya yakın kaynaklar Sendika toparlandı yine birileri çıkıp ortalığı karıştırmak isteyebilir diyorlar.

Öte yandan Çelik İşçisinin son dönemlerde yaşanan TİS  başarıları ve Üyelik artışlarında,  Başkan Cengiz Gül’ün dik duruşu arkadaşları ile olan dayanışması sayesinde olmakta diyen aynı kaynaklar    “İşçi” her zaman her platformda Gül’ün politikalarını desteklemekte ve sahip çıkacaktır şeklinde açıklamalar yapıyorlar.

 

 

 

 

 

 

 

Web Tasarım & SEO: Best4SEO